Що таке паркет

Паркет здавна використовується в якості підлогового покриття і досі перебуває на піку популярності. Це стильний природний матеріал, який виглядає в будь-якому інтер'єрі красиво і оригінально. Крім того, він додає особливого шику дизайну і надає кімнаті деякий благородство.

Що таке паркет

Паркет являє собою невеликі дерев'яні плашки, виготовлені з твердих і товстих порід дерева, щоб забезпечити настилу тривалий період експлуатації. Він екологічно чистий і благотворно впливає на організм людини. При цьому його краса в інтер'єрі будь-якої стилістики незаперечна.

Його укладають поштучно на підлогу, створюючи унікальні візерунки. Природна текстура дерева дозволяє створити свіжий і оригінальний образ приміщення. Проте, варто відзначити. Що цей вид підлогового покриття, на відміну від інших популярних видів обробки, відрізняється дорожнечею. Це обумовлено відсутністю синтетичних речовин при виготовленні продукту, він повністю натуральний.

Важливо! Перед прийняттям рішення про укладання паркету варто вивчити питання не тільки його поштучного монтажу, але і подальшого догляду в процесі експлуатації, так як цей момент також дуже важливий для збереження паркетом свого природного привабливого вигляду.

Опис, поняття

Паркет – це дерев'яні ламелі, виготовлені з таких порід дерева як ясен, венге, дуб, клен та інші. У деяких випадках можуть бути використані з'єднання даних порід дерев, щоб добитися унікальної фактура і створення неповторного образу в приміщенні.

Паркет володіє наступними параметрами:

  • товщина плашок (цей параметр залежить від виробника натурального покриття і варіюється в межах 12-22 мм);
  • довжина (в залежності від різновиду довжина однієї панелі становить від 15 до 90 см);
  • ширина (паркетна планка шириною не перевищує 3-9 см).

Всі параметри строго вивірені і залежать від конкретної фірми виробника. Плашки роблять досить товстими, щоб термін їх експлуатації був максимально тривалим.

Важливо! Укладати штучний паркет або паркетну дошку необхідно виключно на рівну поверхню. Тільки в цьому випадку підлогове покриття буде виглядати ідеально.

Типи, види

Існує кілька видів паркетного покриття, які використовуються в оформленні інтер'єрів приміщень:

  • штучний (він довговічний, може піддаватися часткового ремонту та укладатися різними малюнками, це один із самих популярних варіантів покриття підлоги);
  • набірний (цей вид матеріалу дозволяє зробити на підлозі своєрідну мозаїку з дерев'яних плашок, які створять незвичайний і привабливий малюнок);
  • щитовий (представляє собою великі листи, приблизно 80х80 см, які рівними рядами укладаються на підлогу, вони вже містять у собі оригінальний малюнок, але при цьому їх можна доповнювати тонкими плашками в тон);
  • палацовий (в зборі подібний матеріал являє собою непросто красивий підлогу, а справжній витвір мистецтва, це самий дорогою з представлених видів паркету);
  • масивний (виготовляється з масиву дерева, є цілісним елементом, який досить доріг в ціні, але це прямо відображено в його експлуатаційних якостях, таке покриття буде служити дуже довго);
  • паркетна дошка являє собою довгу ламель, в яку виробником вже закріплені кілька елементів, укладання такого матеріалу набагато простіше, ніж штучного).

Залежно від обраного виду паркету, підбираються інструменти та матеріали для роботи. Деякі різновиди можна монтувати самостійно, вивчивши основні правила цього ремесла. А дорогі і складні в монтажі ламелі краще довірити руках досвідчених фахівців, які точно знають, як зробити підлогу ідеальним.

Важливо! Слід розуміти, що паркет повинен міститися в певних умовах, він потребує постійної температури в приміщенні без перепадів і підвищеної вологості. Якщо таких умов у приміщенні немає, краще вибрати інший матеріал для обробки.

Особливості покриття

Основними перевагами натурального паркету є його натуральність і екологічність. Його можна укладати в будь-які кімнати, навіть у дитячі, без побоювання за здоров'я малюка. Крім того, ні один матеріал не зрівняється з ним по довговічності, він буде служити довгі роки при належному догляді і своєчасному ремонті.

Паркетна дошка також має свої переваги перед популярним зараз ламінатом. Вона менше схильна до стирання і більш довговічна. Це пояснюється її товщиною, яку слід врахувати при купівлі, якщо в кімнаті, де планується монтаж вже стоять міжкімнатні двері.

Є у матеріалу і свої недоліки. Самий головний з них – велика вартість. Крім того, паркет вимагає ретельного догляду та правильного миття за допомогою спеціальних засобів. Утворювались плями, потемніння і сліди потрібно своєчасно видаляти. Також паркет вимагає регулярного оновлення, циклювання і покриття лаком. Важка меблі або гострі предмети можуть легко зупинити на дошці подряпини, які буде складно видалити самостійно.