Що краще – паркет або лінолеум

Саме широке поширення серед всіх покриттів підлоги, отримали: паркет, лінолеум, керамічна плитка, ламінат. Кожен з цих видів має свої переваги і недоліки. Виходячи із цього і вибирають той чи інший матеріал. Важливо врахувати всі моменти, так як невірне рішення може позначитися як на функціональності, так і зовнішньому вигляді приміщення. До того ж зміна підлог не здійснюється часто.

Особливості, плюси і мінуси лінолеуму

Розглядаючи лінолеум в якості покриття для підлоги, слід врахувати його особливості:

 1. Довговічність.
 2. Доступну цінову категорію.
 3. Робити монтаж лінолеуму досить просто.
 4. Не вимагає підкладок – що позначається на підсумковою ціною монтажу.
 5. Полівінілхлорид, з якого виготовлений лінолеум, не пропускає вологу. Тому її без побоювання можна використовувати на кухні або в коридорі.
 6. Висока стійкість до зносу.
 7. Велика різноманітність малюнків і фактур.
 8. Практично не обмежений за колірним рішенням. Зустрічаються навіть варіанти з вже нанесеним малюнком, який, як правило, використовують в ігрових кімнатах або дитячих.

ДОВІДКА! Є різні класи лінолеуму – одні більш стійкі до навантажень, інші – менш. Слід врахувати вплив на покриття, перш ніж його купити.

Але лінолеум має і ряд недоліків, до яких відносяться наступні фактори:

 1. Якщо стяжка підлоги не ідеальна, то лінолеум не приховає цього, а скоріше тільки підкреслить.
 2. Схильний до підвищеної температурі.
 3. На ньому залишаються сліди від деформації. Наприклад, якщо на стільці з коліщатками пересуватися по лінолеуму постійно, то на ньому залишаються розтягнуті смуги.
 4. Отримані дефекти неможливо усунути локально. Доводиться міняти покриття на всій поверхні підлоги.
 5. Не підійде для тих стильових рішень приміщень, для яких обов'язкова екологічність.
 6. При нагріванні лінолеум здатний виділяти шкідливі речовини.

ВАЖЛИВО! Знизити цей негативний фактор можна шляхом вибору якісної продукції від перевіреного виробника.

Характеристики, переваги та недоліки паркету

Паркет – прекрасний матеріал, з допомогою якого можна отримати візуально дороге покриття. Це створить прекрасний інтер'єр.

Основні переваги паркету:

 1. Дерево – натуральний матеріал, з допомогою якого можна створити будь-стильове рішення, від хай-тек, до класичного.
 2. Володіє екологічністю. Лакове покриття, що наноситься поверх дерева, сприяє тому, що ніщо з масиву дерева не випаровується.
 3. Правильний догляд забезпечить тривалу експлуатацію.
 4. При пошкодженні окремої ділянки можлива часткова заміна. Це усуває необхідність перекладати всю поверхню підлоги приміщення.
 5. Дерево міцний матеріал, який практично не деформується під дією інтенсивного навантаження.
 6. Використовуючи різноманітні варіанти укладання паркетних дощечок, можна отримати різні малюнки, змінюючи і створюючи тим самим декор на підлозі.

Але паркет має і суттєві недоліки:

 1. Якщо є бажання покласти в приміщенні паркет, то варто відразу розраховувати на значну суму. Чим складніший малюнок і більш цінні породи дерева планується використовувати, тим в більшу суму виллється укладання такого покриття. До того ж тут не обійтися без послуг майстра.
 2. Дерево не має належної вологостійкістю. Тому не варто використовувати паркет для покриття підлоги на кухні і в коридорі, особливо біля вхідних дверей.
 3. Відсутність багатого вибору кольору і фактур.
 4. Для довговічності потрібен певний відхід. Необхідно періодично натирати спеціальними складами, для підтримки блиску і збереження структури.

Що краще паркет або лінолеум

Створюючи певний стиль приміщення, слід приділити особливу увагу підлозі. З нього починається весь інший вигляд кімнати. Він є тією базою, на яку спираються при підборі декору стін і меблів.

Там, де створюється дорогий інтер'єр – без паркету не обійтися. Він додасть солідності і шику. Також це єдино можливий варіант для оформлення кімнати в стилі швейцарського шале і екостилю. Підійде для гостьової кімнати, спальні, вітальні. Під паркет укладається гідроізоляція, для запобігання попадання вологи, яка може викликати деформації і розбухання. Якщо дозволяє площа, то є кімната досить велика, то можна викласти з паркетних дощок певний візерунок. Це дозволить підкреслити статусність власника. Але також добре виглядає і викладання простого малюнка паркету, за принципом статевої дошки.

Говорячи про лінолеумі, варто відзначити, що це, мабуть, оптимальний вибір, в якому будуть поєднуватися якість, ціна і довговічність. Єдина умова – це намагатися не піддавати цей вид підлогового покриття надмірних механічних і температурних впливів.

Підсумком може служити наступний висновок. Паркет – дорогий, але довговічний матеріал, що створює екологічне приміщення. Він підкреслює певний рівень кімнати. Лінолеум, ж на противагу паркету, недорогий і простий у догляді. Може бути використаний в приміщеннях, схильних до надмірного впливу вологи.