Товщина паркетної дошки

Надійність, привабливий вигляд і комфорт експлуатації покриття для підлоги є визначальними критеріями при виборі того або іншого матеріалу. Паркетна дошка має такими достоїнствами. У недалекі радянські часи, паркет відносили до розряду престижних видів покриття. При належному догляді за поверхнею така підлога може прослужити 40-50 років, а то й більше. Своєчасна обробка поверхні, дозволяє зберегти малюнок і структуру дерева, при використанні більш ніж півстоліття.

Види паркетної дошки і їх товщина

Сучасний матеріал значно відрізняється від вживаних в минулому столітті однакових планок невеликого розміру, укладання яких була досить кропіткою роботою. Параметри дощок змінилися і мають наступні значення:

  • ширина від 14 до 20 см;
  • довжина від 1,8 до 2,5 м;
  • товщина від 0,7 до 2,5 див.

Як і в колишні часи, матеріал відрізняють по деревній породі, будь це сосна, ясен або дуб. Останній, володіє підвищеною міцністю і довговічністю. Сучасні технології дозволяють застосувати різні методи при виготовленні паркетної дошки. Залежно від цього, оздоблювальну продукцію ділять на дві категорії.

Масивна паркетна дошка

Неважко зрозуміти з назви, що мова йде про цілісному матеріалі виробу. Саме до цієї категорії відносять планки паркету, які застосовуються з радянських часів і досі —матеріал продовжує користуватися популярністю. Це пов'язано з невисокою вартістю заготовок, які можуть реалізовуватися в необробленому вигляді: під шліфування поверхні підлоги.

Товщина такого матеріалу коливається від 1,5 до 5 см, але основним попитом користуються планки, висотою близько 2 см. Їх зручно укладати на лаги, викладені з кроком, який відповідає ширині створюваного малюнка. Розміри таких дощечок відрізняються від сучасної паркетної дошки, т. к. мають наближені до радянських стандартів параметри. В якості сировини при виготовленні масивного матеріалу, використовують листяні деревні породи.

ДОВІДКА! Незаперечною перевагою паркетної підлоги з маленьких планок, є зручність ремонту при пошкодженні ділянки будь-яких розмірів. Маючи в запасі заготовки з масиву, зруйновані ділянки легко відновлюються.

Різновидом масивного паркету є поєднання двох порід деревини: верхнього – бажаного цінного матеріалу і нижнього – водостійкої фанери, яка виконує функцію основи. Волокна цієї основи забезпечують міцність, а також стійкість виробу. Товщина деревної породи варіюється від 6 мм, а використовуваний лист фанери – від 10 мм. Використання покриття, яке називають інженерної паркетної дошкою, дозволить, при невеликій висоті панелей, забезпечити необхідні показники міцності.

Паркетна дошка сендвіч

В якості альтернативи масивного покриттю, в середині минулого століття була створена тришарова конструкція оздоблювального матеріалу. Особливість виробу полягає в тому, що волокна склеєних шарів розташовують перпендикулярно один одному, за рахунок чого підвищується міцність і довговічність таких панелей.

Похибка зміни лінійних розмірів оздоблювального матеріалу при різких перепадах температур і вологості зведена до мінімуму. Зміна напрямків волокон зменшує тиск на опори і амортизує покриття при навантаженнях. Верхній шар, виготовлений з деревних порід, нагадує за структурою масив і має фінішну обробку. Різний напрямок волокон кожного з шарів, дозволяє при висоті дощок від 13 до 20 мм досягати міцності масивного матеріалу товщиною 40-50 мм, який виготовляють на замовлення.

ДОВІДКА! Структура тришарового паркету, при меншій товщині оздоблювального матеріалу, дозволяє досягати високих показників пружності і полегшує навантаження на несучу конструкцію підлоги.

Виготовляють таке покриття у вигляді панелей з фіксуючими замками на бічних поверхнях.

На що впливає товщина паркетної дошки

При виборі панелей, багато уваги приділяється кольором, орнаментом, а також зручності монтажу по довжині і ширині матеріалу. Важливим критерієм підбору оздоблювального матеріалу, що впливає на термін служби покриття, є товщина. Від цього ж показника залежить кількість можливих циклів шліфування поверхні в процесі експлуатації.

Наприклад, при шліфуванні підлог знімають шар 1 мм. Висота верхнього шару паркетної панелей 7 мм дозволяє виконати таку обробку тільки 6 разів. Циклювання підлоги з масиву, виконують на глибину не більше 30% від розміру планок. При загальному значенні цього параметра менше 10 мм, шліфування проводити не рекомендують. Крім цього, товщина впливає на жорсткість і теплопровідність покриття. Чим більше висота виробу, тим тепліше буде підлогу.

ВАЖЛИВО! При обробці циклювальної машиною, зовнішній вид оздоблювального матеріалу покращується, але при цьому він втрачає міцність.

Вартість паркетних планок, виготовлених з масиву, безпосередньо залежить від товщини виробу. У сендвіч панелях, визначальним критерієм ціни буде якість і технологічність застосування покриття.

Якої товщини вибрати паркетну дошку в залежності від приміщення

Для житлових приміщень застосовують матеріал невеликої висоти 13-16 мм, т. к. навантаження тут невеликі і вимоги до міцності невеликі. В кімнатах, обладнаних підігрівом підлоги, використовують дошки з мінімальною товщиною. Це пов'язано з низькою теплопровідністю деревного покриття.

УВАГА! При наявності в квартирі інших видів покриттів, розмір оздоблювального матеріалу підбирають таким чином, щоб при стикуванні (припустимо, з плиткою), перепад висот був мінімальним!

При підвищеному навантаженні на підлогу, наприклад, в передпокою або офісі, укладають паркетну дошку, товщиною 16-20 мм При монтажі підлоги в громадських місцях, використовують вироби висотою понад 20 мм.

Якщо укладання оздоблювального матеріалу виконують на лаги, то товщина дошки повинна бути не менш 20 мм для жорсткості створюваного покриття.

Прийнявши до уваги особливості вибору паркету, підбирають бажану забарвлення і малюнок виробу. Після цього покривають підлогу дошкою і насолоджуються результатом.