Як вибрати паркетну дошку

Паркетна дошка є одним з популярних підлогових покриттів. Багато людей помилково вважають, що при покупці важливо звернути увагу на колір і візерунок. Однак, фірми-виробники пропонують величезну різноманітність матеріалів з абсолютно різними характеристиками. Читайте далі про те, яку краще вибрати паркетну дошку для квартири і як це зробити правильно.

Переваги паркетної дошки

Цінність покриття пов'язана з його багатошаровим складом. Кожен шар розташований перпендикулярно відносно інших і виконує певні функції. Виділяють наступні переваги паркетної дошки:

 • Екологічність. Цей матеріал є натуральним, так як виготовлений лише з деревини.
 • Повністю готова до використання. Покриття не вимагає шліфування, циклювання або додаткового покриття декількома шарами лаку. Всі ці операції вже проведені фірмою-виробником.
 • За розмірами вона набагато перевищує штучний паркет, що дозволяє робити укладку набагато швидше навіть власноруч, не маючи монтажних умінь і навичок.
 • Добрі звукопоглинальні властивості. Це дозволяє відмовитися від додаткових акустичних бар'єрів.
 • Стійкість до дії вологи, перепадів температури та інших негативних факторів зовнішнього середовища.
 • Можливість швидкого демонтажу конструкції без втрати якості. Покриття можна багаторазово розбирати і перезбирати, в тому числі транспортувати в нове житло.
 • Великий асортимент, що дозволяє підібрати матеріал для будь-якого типу інтер'єрного рішення.

УВАГА! Окремі складові паркетної дошки не накопичують статичну електрику, що робить поверхню теплою і приємною для дотику.

Яка категорія цін?

Незважаючи на те, що вартість паркетної дошки на порядок вище, ніж на інші підлогові покриття, все ж даний матеріал відноситься до категорії доступних. На ціноутворюючі фактори впливають різні характеристики, такі як порода деревини, рейтинг продавця, спосіб укладання, кількість смуг та інші.

У кожного виробника своя технологія і різний рівень якості. Бренди зі світовою популярністю і хорошою репутацією будуть реалізовувати товар набагато дорожче.

Найдорожчою вважається односмугова дошка, так як на плашку використовують лише один вид цінного матеріалу. Від цього залежить краса полотна. Також слід звернути увагу на наявність замкового з'єднання, яке буде коштувати дорожче, ніж варіанти на клейовій основі. У будь-якому випадку, кожен може знайти для себе підходящий варіант по ціні.

На що звернути увагу при покупці

Часто, при виборі паркетної дошки, покупці в першу чергу орієнтуються на зовнішній вигляд виробу. Однак, є й інші параметри, на які слід звернути увагу:

 • Порода дерева. Кожен вид буде відрізнятися особливими властивостями. Деякі породи, такі як модрина, бук, європейський клен не рекомендують для укладання з теплою підлогою. Самим міцним деревом вважається дуб.
 • Габарити. Ідеальною модифікацією для житлових приміщень вважається товщина дошки 13-15 мм, для громадських місць – 20-25 мм, для престижних будівель – 30-35 мм
 • Замкове з'єднання. Це впливає на швидкість виконання роботи. Модні 5G-системи з пластиковими вставками гарантують швидкий монтаж.
 • Кількість смуг (від однієї до чотирьох). На верхньому шарі може бути різноманітне кількість плашок. Однополосні зразки представляють цілісне дерево, утворює природний візерунок. Вони найдорожчі.

ВАЖЛИВО! Чим більше по товщині верхній шар, тим більше шліфовок витримає покриття.

Як доглядати за паркетною дошкою

Догляд за паркетною дошкою залежить від обробки матеріалу. Матова і глянсова лакова поверхня не вимагає частого догляду. Достатньо іноді обробляти її поліролем для видалення незначних подряпин. Якщо в якості фінішного покриття застосовували масло, то вона вимагає ретельного догляду. Кожні 3-4 місяці їх необхідно повторно просочувати маслом.

Звичайно, покриття необхідно регулярно пилососити за допомогою м'якої, не царапающей насадки. Вибір чистячих засобів досить широкий. Для регулярної чистки підійдуть концентрати шампунів, емульсій і поліролей. Щоб меблі не пошкодила підстава розроблені спеціальні повстяні наклейки, прикріплюються на ніжки знизу.

Паркетна дошка є не тільки популярним видом підлогового покриття, але і престижним. Це безпечний і екологічно чистий матеріал, завдяки якому в приміщенні завжди буде затишна обстановка.