Як правильно зняти плитку, не зламавши її

Зіткнувшись з необхідністю ремонту, часто стає питання демонтажу різних покриттів. Найбільш проблемним у цьому плані вважається кахель. Якщо зберігати облицювання не потрібно, то проблем не з'явиться, його просто сколюють перфоратором. Але як зняти кахель, якщо вирішили його використовувати? Плитка в подальшому може застосовуватися для облицювання дачі, майстерні і т. д.

Важливі моменти перед зняттям плитки

Проблеми з цементними складами, на які покладена облицювання, як правило, не під силу навіть фахівцям, тому без навичок братися за цю роботу небажано. Якщо кахель покладений на клей, можна спробувати зняти його з мінімальними пошкодженнями, але необхідно підготуватися до того, що вони неминучі і не рідко вони складають близько 50%.

Щоб визначити, чи потрібно взагалі виконувати цю роботу, можна зробити простий експеримент. Для чого необхідний шпатель і невелика киянка. Пройдіться по всьому периметру, і акуратно простукаєте кожну плитку. Якщо знаходиться безліч порожнеч, можна починати роботи, але якщо кахель тримається на совість, то не варто витрачати на це час.

Що потрібно для зняття плитки

З інструментів необхідні:

 • долото;
 • перфоратор;
 • молоток;
 • міцний шпатель;
 • викрутка;
 • скребок;
 • ємність для теплої води, ганчірки;
 • болгарка;
 • загартована дріт перетином 4-5 мм;
 • електродриль.

Довідка! Також потрібно подбати про заходи безпеки. Використовуйте гумові рукавички, марлеву пов'язку, захисні окуляри.

Підготовчі роботи

Їли повністю демонтувати кахель необхідно цілим, що часто просто неможливо виконати, то спочатку потрібно провести підготовку стін. Чим якісніше ці роботи провести, тим легше впоратися із завданням, так і кількість цілої плитки значно збільшиться:

 1. По периметру приміщення стики між плитками ретельно змочуються водою. Найлегше це виконати губкою, змочуючи її в мильному водному розчині.
 2. Стамескою, шпателем або викруткою видаліть затірку.
 3. Краї стиків бажано додатково очистити насадкою-йоржиком для електродриля. Якщо насадки немає, можна просто протерти їх вологою мильною губкою.

Довідка! Коли підготовка завершена, дайте плитці трохи «відпочити», змочений склеювальний склад трохи набубнявіє, в цьому випадку роботи виробляти набагато простіше.

Зняття плитки, не зламавши її: покрокова інструкція

Працювати необхідно зубилом і молотком. Це довго, складно і трудомістко, але якщо потрібно зберегти цілісність кахлю – це єдиний варіант. Етапи робіт наступні:

 • якщо ряд зверху, збоку або знизу не відкритий, то потрібно буде жертвувати якоюсь плиткою, щоб з'явився доступ. Частіше всього це не знадобиться, але якщо раптом облицювання знаходиться на всій поверхні приміщення, то молотком розбивають плитку нагорі;
 • коли доступ до кахлю з'явився, треба увігнати зубило між шаром розчину і кахлю, і обережно постукувати по ньому. Якщо було вироблено 4-5 ударів і плитка надійно знаходиться на місці, з високою часткою ймовірності вона від подальших ударів дасть тріщини. Спробуйте зачепити кахель з іншої частини. Якщо він знову не піддається, потрібно змиритися, цілим його вже не зняти, і потрібно розбивати. Якщо ж покриття відходить від стінки, то потрібно бути особливо обережним, коли воно відійшло на 2/3, в цей момент треба прикласти всі зусилля, щоб зберегти цілими кути. Піддягати кахель треба з усіх боків;
 • кахель демонтують, починаючи зверху;
 • від ряду до ряду пересуваються вниз. Так зменшується можливість обвалу покриття та отримання травми;
 • прибрати зі стіни старий цементний склад або клей можна перфоратором.

Зняття швів – це тривала і трудомістка робота. Найважливіше, що ніхто не зможе гарантувати цілісність плитки. Тому потрібно бути готовим до всього і сподіватися на позитивний результат.