Плитка в кутку: ховаємо стики

Під час обробки стін плиткою часто з'являється проблема укладання кахлю у кутах. Тим більше це актуально для ванної, оскільки саме тут ці ділянки є обов'язковим атрибутом інтер'єру. Щоб зробити рівний кут, застосовуються різні способи. Певні вимагають деяких навиків і спеціального інструменту, деякі можуть з успіхом реалізувати навіть початківці майстра.

Як класти плитку в кутах: основні правила

Є кілька варіантів з'єднання кахлю:

  1. Перпендикулярне з'єднання. Найпростішим способом вирішення проблеми є пряме з'єднання. В такому разі виконується укладання кахлю під 90 градусів, тобто один зріз залишається відкритим, а другий маскується під верхнім елементом. Так можна з мінімальними трудовитратами закрити будь-який кут. Якщо потрібно підрізування швів, краще всього зріз встановлювати знизу. Недоліком цього способу є шов при з'єднанні. У подальшому його маскують затіркою, але все одно він видно на поверхні.
  2. Трими. Найпопулярнішим варіантом, напевно, є установка спеціальних елементів – тримов. Це пластмасовий профіль, який утворює необхідну спрямованість. Для зовнішніх кутів застосовується Г-подібна укладання. Внутрішній кут має форму дуги. Іноді використовуються вузькі опуклі трими.
  3. Підрізка. В основі цього способу – підрізка краю плити. Її виконують так, щоб можна було з'єднати фрагменти один з одним під 45 градусів.

Позбавляємося від стиків: крок за кроком

Перед тим як укладати плитку, потрібно провести її розкладку. Від того, як правильно буде виконаний цей процес залежить якість виконаних робіт. Перед розкладкою, роблять виміри приміщення, після виконують зоровий огляд, оцінюючи поверхні стін, куди буде приклеєна плитка.

Якщо потрібно, то додатково виконують підготовку поверхні. Під час розкладки потрібно оглядати всі стіни для вибору способу укладання. Якщо кут видко через меблів, то варіант укладання в цьому місці буде найпростішим.

У внутрішніх кутах

Просте з'єднання двох рядів кахлів має безліч переваг. Для початку, зроблений так кут виглядає максимально органічно, тим більше в невеликих ванних кімнатах. Також цей варіант укладання не потребуватиме додаткових елементів, які значно здорожують виконання облицювання.

Природно, у цього способу існують недоліки. Це будівельний досвід, як основна умова, і велика ймовірність появи тріщини на стику з-за схильності металу до звуження і збільшення. Тим більше ця проблема актуальна під час обробки гіпсокартону, але на цегельних поверхнях це практично не відбувається.

Профілактикою появи тріщин є:

  • обробка швів силіконом;
  • правильний розрахунок стиків.

Увага! Облицювання внутрішнього кута без установки накладного куточка неприпустима. Внаслідок цієї кладки на шві чорна щілину. Позбутися від неї можна тільки за допомогою силікону. Але вибрати його точно в колір практично нереально.

У зовнішніх кутах

Установка декоративного трима виконується, коли одна зі стін у ванній повністю обшита плиткою. Після по висоті будівельним пістолетом наноситься герметик. Рівною частиною трим накладається на вже приклеєний кахель, а паз елемента вільно знаходиться на прилагающей стіні.

В подальшому кераміка укладається на цій стінці, починаючи знизу, а край кахлю вставляється в паз трима. На наступний день після завершення робіт стик між керамікою і куточком затирається. Також проводиться установка трима і в стиках, які знаходяться в горизонтальній площині.

Укладати самостійно кахель — завдання не з простих, але цілком посильне навіть для початківців. Основна вимога — ідеально рівна поверхня і правильна розкладка.