Укладання плитки на теплий електрична підлога

Якщо ви любите затишок і намагаєтеся створити в будинку максимально комфортні умови, значить особливу увагу буде приділено всіх основних деталей інтер'єру. Особливо важливою умовою для створення теплої і приємної атмосфери буде обробка підлоги. Завдяки сучасним розробкам його можна зробити з вбудованою системою підігріву, температурний режим якої буде регулюватися. Слід також приділити увагу покриттю, що знаходиться поверх теплої підлоги.

Який підлогу вибрати для укладання під плитку

Для початку слід визначитися з вибором системи обігріву підлоги. В даний час існує кілька різновидів, основними з яких є такі варіанти:

 1. Укладання спеціального кабелю, по якому буде надходити тепло і нагріватися покриття. Даний варіант є більш вигідною у фінансовому плані. Він коштує набагато дешевше інших. Але в такому випадку виникнуть труднощі при розрахунку довжини, вимірах кімнати і правильному монтажі усієї конструкції. Якщо у вас є досвід і бажання заощадити, то такий спосіб відмінно підходить.
 2. Другий вид утеплення — використання спеціального мата з вбудованим нагрівальним кабелем. Він коштує дорожче, але зате має ряд незаперечних переваг. Завдяки продуманій конструкції, вам залишиться лише розгорнути килимок і розкласти його по всій площі кімнати. Також мат заощадить висоту, оскільки для нього не потрібно зайвого місця під стяжку на відміну від попереднього способу.

ВАЖЛИВО! Матеріал повинен добре проводити тепло і забезпечувати рівномірне нагрівання всієї поверхні для кращої циркуляції повітря. При цьому покриття повинне володіти термостійкістю.

Звичайно, перевага залишається за нагрівальним матом, в якому заздалегідь все розраховано і продумано. Однак вибір індивідуальний. При бажанні можна самостійно встановити кабель.

Особливості укладання плитки на теплий пол

Після установки системи нагріву, слід подбати про відповідний покритті. Популярністю користується керамічна плитка. Її укладання не займає багато часу і цілком здійсненне для звичайної людини. Однак, щоб досягти бажаного результату, необхідно ознайомитися з деякими особливостями:

 • в кінці монтажних робіт висота покриття повинна збігатися у всіх кімнатах, щоб не було різких переходів;
 • при виборі клейової основи слід звернути увагу на її характеристики — клей повинен бути стійкий до теплових навантажень;
 • клей, що наноситься під плитку не повинен перевищувати рівень більше 1 см — таке співвідношення буде ідеальним для проведення тепла;
 • включати опалення в момент засихання клею не рекомендується, він повинен застигнути при кімнатній температурі;
 • повинна бути забезпечена надійна фіксація нагрівального мата до підлоги;
 • заздалегідь продумайте місця виходу труб і проводів для створення додаткових отворів на поверхні підлогового покриття.

ВАЖЛИВО! У плитки є недоліки. Наприклад, поверхня стає слизькою при попаданні на неї води, тому варто покласти килим і стежити за тим, щоб підлога постійно був сухим.

Що необхідно для укладання кахельної підлоги

Перед тим як приступати до виконання робіт, слід переконатися, що у вас є всі необхідні матеріали та інструменти. Для монтажу конструкції знадобиться:

 • 2 рівня різних розмірів;
 • фіксуючі та розмежувальні хрестики;
 • шпателі для нанесення основи;
 • прилад для нарізання швів;
 • перфоратор або звичайна дриль зі свердлами;
 • спеціальний клей;
 • ємність для замішування розчину;
 • ганчір'я для видалення бруду і надлишку суміші;
 • куточок;
 • пензлики;
 • набір вимірювальних інструментів і олівець.

Це приблизний список предметів, на який варто орієнтуватися. При необхідності можете доповнити його інструментами для зручності на ваш вибір.

Як класти плитку на електричний тепла підлога

Після виконання всіх підготовчих робіт і придбання необхідних інструментів, можна приступати до основного етапу укладання плитки поверх обігрівального підлогового покриття. Для зручності ми пропонуємо скористатися покрокової інструкції і виконувати всі дії згідно з планом.

 1. За допомогою зубчастого шпателя нанесіть клей на поверхню основи і плитки. Спеціальні поглиблення створять можливість для міцного зчеплення.
 2. Підстава покрийте рівним шаром клею на 1 квадратному метрі.
 3. Укладіть плиткове покриття на заздалегідь нанесеною розміткою.
 4. Прикладіть невеликі зусилля для фіксування матеріалу.
 5. Повторіть операцію з плитковим покриттям на вкритій клеючим складом поверхні по всій площі приміщення.
 6. Розкладіть між ними фіксують хрестики з метою формування правильного шва.
 7. Надлишки клею відразу видаліть сухою ганчіркою. При попаданні на лицьову сторону злегка змочіть ганчірку і промийте плитку.

Після повного висихання клейової основи слід провести затирання швів та надати підлозі цілісність. При цьому приділіть увагу проміжків між плиткою, в них не повинно залишитися клею, інакше нічого не вийде, і затірка погано фіксуватися. Після закінчення роботи можна включити теплу підлогу і перевірити його роботу.