Як класти плитку на підлогу у ванній

Ванна — приміщення з підвищеною вологістю, і цей фактор повинен бути вирішальним при виборі покриття для підлоги.

Кахельна плитка володіє всіма необхідними властивостями, які позитивно позначаться на терміні експлуатації в цій кімнаті. Матеріал не боїться води, стійкий до хімічних речовин, перепадів температур і не втрачає свого привабливого зовнішнього вигляду протягом довгих років.

Для того щоб не довелося переробляти, заново класти або зовсім змінювати покриття, до його монтажу слід поставитися з особливою уважністю і врахувати всі нюанси укладання.

Матеріали та інструменти для укладання

Якщо ви вирішили зробити укладання кахлю власними руками, крім самої плитки, необхідно подбати про інструменти та витратні матеріали, без яких у процесі роботи не обійтися.

Для якісного укладання вам знадобиться:

 • будівельний рівень;
 • гумовий шпатель;
 • шпатель з зубчастим краєм;
 • гумовий молоток;
 • дистанційні хрестики для плитки;
 • дриль з насадкою для замішування сумішей;
 • плиткоріз або інший інструмент для різання матеріалу;
 • клей для плитки;
 • гідроізоляційне покриття, грунтовка;
 • засіб для затирання швів.

До вибору кахлю слід поставитися з особливою увагою, купувати бажано сертифіковану продукцію.

ДОВІДКА! Для ванної оптимальною вважається плитка товщиною 9-12 мм і розміром 30 на 30 см. При відсутності досвіду роботи небажано брати фігурне покриття зі складним візерунком.

Варто також згадати гідроізоляцію, клей та засіб для затирання швів. Починаючому майстрові найкраще звернути увагу на клей і затірку, зроблені на цементній основі. Вони дешевше, простіше в застосуванні і досить надійні. Що стосується гідроізоляції, досить гарним захистом від вологи і легкістю нанесення мають штукатурні, просочувальні і обмазувальні склади.

Підготовчий етап

Першочерговим завданням, яке потрібно намітити в будь-якій справі, є всебічна підготовка. На цьому етапі слід визначитися з вибором покриття, клею та інших матеріалів. Провести вирівнювання поверхні, на яку буде лягати кахель. Вирішити, який спосіб укладання застосовувати і який візерунок зробити.

Вибираючи керамічне покриття, зверніть увагу на його товщину. Якщо вона нижче 7,5 мм, то плитка не витримає тривалих фізичних навантажень при ходьбі та встановлення меблів. Швидше за все, це покриття призначене не для підлоги, а облицювання стін. Клей бажано вибирати згідно рекомендації виробника.

Ймовірність того, що плитки ідеально впишуться за розміром в кімнату дуже мала. Тому наявність інструменту для різання обов'язково. Для цих цілей підійдуть кусачки для плитки, болгарка зі спеціальним диском, електричний або ручний плиткоріз.

Вибір способу укладання

Спосіб укладання визначає малюнок, який складеться в результаті, і може значно поліпшити зовнішній вигляд кімнати.

Існує величезна кількість візерунків, які можна зробити, укладаючи покриття в тому чи іншому порядку. Але для новачка така задача може виявитися не під силу. Крім того, створення складного малюнка передбачає значне збільшення відходів.

Людині, яка намагається проводити укладання власними руками рекомендується вибрати один з наступних способів.

 • Прямий. Найпоширеніший спосіб, який легко виконаємо без великого досвіду роботи з даним матеріалом. Відрізняється найменшою кількістю відходів. Плитка укладається рівними паралельними рядами.
 • Діагональний. Те ж саме, що і в попередньому випадку, тільки деталі розміщуються не уздовж стіни, а по діагоналі. Вибравши такий спосіб, готуйтеся до підвищеному кількості відходів та багато різати матеріал. У цьому випадку важливо обзавестися хорошим плиткорізів.
 • Шаховий. Візерунок робиться так само, як і прямий, але з малюнком, що нагадує цегляну кладку.

Перелічені методи найпростіші. Але навіть з їх допомогою можна досягти цікавих результатів, наприклад, за рахунок застосування кахлю декількох кольорів.

Підготовка підлоги

Рівну основу — запорука красивого і довговічне покриття у ванній кімнаті.

ДОВІДКА! Ретельна підготовка підстави, укладання даного матеріалу необхідна ще й тому, що це значно зменшить витрату клею.

 • Якщо підлога має великі нерівності, доведеться робити стяжку.
 • Якщо ж будівельний рівень показує незначні відхилення, виправити поверхню вийде з допомогою самовирівнюється суміші.
 • При наявності старої керамічної плитки або іншого матеріалу, їх потрібно попередньо демонтувати. Для цього потрібно долото, молоток та інші інструменти.

Після вирівнювання підлоги на нього наноситься гідроізоляційне покриття і грунтовка. Можна обійтися і без цього, але в разі затоплення одного плиткового клею, швидше за все, не вистачить, щоб утримати воду.

Укладання плитки на підлогу у ванній

Після завершення підготовчих робіт та закупівлі необхідних матеріалів саме час починати укладання. Процес цей нескладний, і якщо чітко дотримуватися інструкції, все вийде.

Укладання керамічної плитки відбувається в кілька етапів.

Приготування розчину, що клеїть

 • Ретельно очистіть поверхню від скупчився там під час підготовки сміття.
 • Приготуйте плитковий клей. Якщо він був куплений у вигляді порошку, розведіть до потрібної консистенції, бажано теплою водою.
 • Для якісного перемішування рекомендується використання будівельного міксера або дриля зі спеціальною насадкою.

Початок роботи

На площу для 2-3-х плиток нанесіть розчин зубчастим шпателем, намазуючи клей хвилястим візерунком.

РАДА! Починайте укладання з того боку стіни, яку більше видно, щоб обрізані плитки в результаті менше потрапляли на очі.

 • Нанесіть клей на плитку, аналогічно підлозі, прикладіть її акуратно на місце і притисніть щосили.
 • Постукайте по ній гумовим молотком. Якщо такого немає, прикладіть брусок, обмотаний матерією, і використовуйте звичайний молоток.

Укладання

 • Укладайте плитки одну за одною, контролюючи відстань між ними за допомогою дистанційних пластмасових хрестиків.
 • Після кожної покладеної плитки перевіряйте її рівень щодо тих, що лежать поруч. У разі необхідності підніміть її і додайте розчин або приберіть зайвий.
 • Останні в ряді деталі скоріше за все доведеться підрізати. Використовуйте для цього плиткоріз або кутову шліфувальну машинку.

Затирка швів

По закінченні укладання потрібно дати клею трохи часу (близько доби), щоб той схопився. Після цього можна прибирати хрестики і приступати до заповнення швів.

Заповнюйте порожнечі між елементами спеціальним розчином. Для цього візьміть гумовий шпатель. Необхідно стежити за тим, щоб замазка не залишилася на поверхні покриття. Для цього прибирайте надлишки шпателем і витирайте сухою ганчіркою.

По завершенні затирання швів необхідно вимити підлогу і дати йому ще трохи часу на повне висихання. Після цього роботу з укладання плитки у ванній можна вважати завершеною.

Корисні поради з укладання підлогової плитки у ванній

Для успішного виконання цієї задачі слід дотримуватися декількох простих рекомендацій.

 • Перед початком укладання розкладіть елементи кахельного покриття на підлозі. Це дасть уявлення про підсумковому результаті і дозволить краще спланувати проведення робіт.
 • Уникайте попадання сміття в клей. Переконайтеся, щоб відро і вода для замішування були чисті.
 • Використовуйте захисні засоби під час роботи. Клей має деяку ступінь токсичності, тому використовуйте респіратор і окуляри. Не забувайте вдягати їх і під час різання кахля, щоб уникнути попадання пилу в очі і легені.
 • Наносьте клей невеликими ділянками — для установки 2-3 елементів покриття. Шпатель тримайте при цьому під кутом 45 градусів.
 • Для кращого прилипання клею змочуйте оброблювані поверхні водою.
 • Слідкуйте за тим, щоб в шарі клейової суміші не виявилося пустот.

Правильно покладена керамічна плитка прослужить не один десяток років. Це покриття прекрасно витримає всі складності умов експлуатації у ванній кімнаті. Висока вологість, забруднення, перепади температур йому не страшні. Якщо до укладання власними руками поставитися відповідально, дана завдання виявиться цілком здійсненним.