Укладання пвх плитки на підлогу

ПВХ плитка являє собою вдосконалений лінолеум високої якості, розрізану на окремі смуги. Вона вже давно завоювала свою популярність з причини низької ціни і привабливого зовнішнього вигляду. Укласти підлогове покриття можна самостійно, керуючись простими правилами і рекомендаціями.

Як правильно укладати плитку на підлогу? Інструкція

Матеріал будь-якого виду можна укладати тільки на чисту, рівну і добре просушену поверхню. Далі слід підготувати необхідні інструменти: рулетку, ніж, косинець, олівець, клей, губку і шпатель. Щоб у процесі роботи не відчувати труднощів важливо розуміти специфічні особливості цього матеріалу. Коробки з купленої плиткою повинні полежати в приміщенні близько доби. За цей час вона знайде кімнатну температуру і вологість.

Слід звернути увагу на те, що плитка з різних партій може незначно відрізнятися по відтінкам. Тому, для нівелювання колірних переходів матеріал беруть з різних упаковок. Інструкція з укладання наступна:

 • Розташовувати елементи необхідно строго уздовж осьової лінії. Вона може бути, як паралельної бічних стін, так і встановлена з урахуванням конфігурації конкретної кімнати. При цьому важливо дотримуватися напрям стрілок, що знаходяться на зворотній стороні.
 • Бажано використовувати фен, якщо поверхня недостатньо плоска.
 • Плитки укладають щільно один до одного, без зазорів.
 • Після укладання першого ряду бажано почекати кілька хвилин, щоб плитка приклеїлася і тільки потім починати другий ряд.
 • Після укладання по поверхні прокочують гумовий валик.
 • Залишки клею прибирають одразу губкою, змоченою у воді або в спиртовому розчині. Видалити засохлий клейовий склад надалі буде проблематично.
 • Далі, через півгодини, здійснюється повторна прокатка валиком. Ця процедура добре розрівнює поверхню і притискає її до основи.
 • Для додання закінченого вигляду по периметру прокладають плінтуса, пороги, а також кільця для труб.

УВАГА! Зручно використовувати самоклеючі варіанти. Для здійснення монтажу досить видалити захисну плівку.

Через який час можна ходити по плитці?

Після завершення укладання слід ретельно оглянути отриману поверхню. Шлюб краще виявити відразу і виправити його по мірі можливості. Перевіряють, щоб вся плитка приклеїлася до основи і не було не проклеєних куточків і з'єднань. З пильною увагу вивчають проклейку біля стін. Будівельне сміття рекомендується вивозити тільки через день. Меблі та інші предмети інтер'єру заносять у приміщення через 48 годин. Також на цей час бажано відмовитися від ходьби по новому підлозі. Орієнтовний термін служби складає від 10 до 15 років.

ДОВІДКА! Для догляду за поверхнею слід використовувати мильний розчин і спеціальні чистячі склади, а от від агресивних концентратів краще не купувати.

Якою повинна бути плитка для підлоги

Як і інший вид продукції плитку підбирають з урахуванням співвідношення ціни і якості. Обов'язково зверніть увагу на те, чи є у продукції сертифікат, що виключити покупку неякісного товару. Звичайно, необхідно розуміти, як і де буде експлуатуватися покриття. Насамперед слід уважно вивчити маркування. З її допомогою можна дізнатися наступні параметри:

 • габарити виробу;
 • товщину;
 • матеріал основи;
 • ступінь стирання поверхні;
 • термін експлуатації;
 • наявність захисного шару;
 • клас міцності.

ВАЖЛИВО! При виборі обов'язково враховуйте особливості інтер'єру приміщення: кольорову гаму, стиль, конфігурацію.

Розглянемо докладніше такий показник, як стираність. Він позначається латинськими буквами Т, P, M, і F. Самим міцним вважається матеріал групи Т, його використовують для громадських зон. А ось категорію F частіше застосовують для спалень і дитячих кімнат. Саме цей параметр відіграє істотну роль у формуванні ціни.

ПВХ плитка є одним з популярних і універсальних покриттів. Оцінити її зручність можна вже з моменту укладання. Сподіваємося, що ця стаття виявиться корисною і допоможе зробити ремонт власноруч.