Укладання плитки на нерівна підлога

Відразу слід зазначити, що на нерівний підлогу плитку укладати не рекомендується. Попередньо треба підготувати поверхню, вирівняти і обробити грунтовкою для кращого приклеювання. Але бувають випадки, коли потрібно проводити роботи на нерівній поверхні. Розглянемо, як уникнути помилок і наступних неприємностей.

Особливості укладання плитки на нерівна підлога

На відміну від процесу викладання керамічного покриття на рівну і підготовлену поверхню, де процес не вимагає особливих витрат і часу, в даному випадку буде набагато складніше. Тому відразу варто підготуватися до наступного:

  • Час роботи піде удвічі, а то і втричі більше, ніж при звичайній укладанні;
  • Через перепади поверхні неможливо спочатку розрахувати необхідну кількість плиткового клею. Не виключено, що його доведеться докуповувати, і не один раз;
  • Передбачуваний великий витрата клейової суміші на увазі під собою її підготовку (замішування) у великих кількостях. Тому краще придбати спеціальний міксер для таких робіт, так як звичайна дриль або перфоратор можуть вийти з ладу.

Послідовність укладання плитки

Викладати кераміку на нерівну поверхню — досить унікальний процес. Тут є певні умови, які потрібно виконати, щоб уникнути труднощів надалі.

  1. За правилами плитку починають клеїти стіни, або від кута. В даному випадку слід чинити по-іншому. Для початку потрібно заміряти висоту по всій поверхні і знайти найвищу точку. Від неї й треба починати.
  2. Від цієї точки слід провести розмітку до стін, вивіривши відстань з урахуванням подальшої підрізування. Також слід враховувати вид майбутнього покриття з точки зору естетики, як вона буде виглядати при вході в приміщення і знаходженні в його різних місцях.
  3. При укладанні плитку доведеться вирівнювати покроково, підбираючи товщину клейової основи і, можливо, буде потрібно час очікування, для того щоб клей застиг і плитка не «попливла».
  4. Щоб якісно викласти плитку, бажано заздалегідь зробити відбиття рівня будівельної ниткою, і під час роботи користуватися будівельним рівнем, довжиною не менше одного метра.
  5. Клейову суміш слід готувати не по інструкції, зазначеної на упаковці, а трохи густіше, так буде легше маніпулювати плиткою при вирівнюванні і подальша усадка буде менше.
  6. Клей потрібно наносити як на підлогу, так і на поверхню плитки.
  7. Шви бажано прочищати від клею відразу, інакше після висихання потрібно більше сил і часу.

Який клей для плитки вибрати

Клейова суміш, залежно від місця укладання, приміщення або відкритий простір, вибирається відповідно до призначення. Так, наприклад, клей для вулиці витримує перепади температури від +40 до – 40 градусів. Для приміщення, відповідно, такі характеристиці не потрібні.

Представлені на ринку марки клею, у загальній своїй кількості, не відрізняються один від одного, але для нерівній поверхні бажано вибирати клей з різними пластифікаторами. За рахунок них навіть товстий шар клейової основи не буде роз'їжджатися при роботі.

У підсумку хочеться зауважити, що якщо скористатися самовирівнювальною сумішшю і підготувати поверхню, це буде трохи дешевше, ніж витрати на плитковий клей. Та й викладати кераміку буде легше, швидше і приємніше.