Товщина плитки з клеєм на підлогу

Плитка для підлоги — це дуже цікаве і практичне рішення. Даний вид підлогового покриття має ряд переваг, серед яких висока міцність. Сучасні виробники пропонують велику різноманітність різних варіантів, які різняться як за якістю, так і за розмірами.

Різновиди плитки для підлоги

Умовно можна виділити дві основні категорії даного виду матеріалу:

  • Керамічна — найбільш поширена при використанні в житлових приміщеннях.
  • Керамограніт — частіше використовується в промислових приміщеннях.

Керамічні вироби не призначені для експлуатації в умовах підвищених навантажень, отже, там, де велика прохідність людей, цей варіант не варто використовувати. Така плитка більше підходить для дому.

Керамограніт відрізняється високими показниками стійкості до механічного впливу. Це дозволяє використовувати керамограніт в промислових приміщеннях, де на нього покладається велике навантаження.

ДОВІДКА. Купуючи плитку для укладання в приміщенні на підлогу рекомендується вибирати пачки з однієї партії, так як в різних партіях колір, розмір можуть трохи відрізнятися, але в підсумку це буде помітним.

Популярні розміри кераміки

Виробники випускають плитку з різними розмірами.

ВАЖЛИВО. Чим менше розмір вибраного елемента, тим простіше йому витримувати вертикальне навантаження.

Вона може бути квадратною або прямокутною. Серед інших найбільшою затребуваністю користуються варіанти з розміром від 100х100 мм до 300х300 мм Можна виділити і такі типорозміри 120х365 мм, 150х300 мм, 200х400 мм Любителі великих плиток на підлозі вибирають елементи розміром 500х500 мм, 600х600 мм і навіть 1000х1000 мм

ДОВІДКА. Великі плитки простіше і швидше укладати.

ВАЖЛИВО. В різних партіях і навіть у різних виробників, характеристики елементів можуть трохи відрізнятися. Як правило, розмір похибки знаходиться в межах 3-5 мм.

Що стосується товщини плитки, цей параметр також може змінюватись. Найчастіше він перебуває в межах від 6 до 12 мм. При організації підлогового простору в приміщеннях з великим навантаженням, фахівці рекомендують вибирати плитку з розмірами приблизно 200х200х11 мм.

Товщина клею під плитку на підлогу

При плануванні підлогового покриття з використанням підлогової плитки, дуже важливо все ретельно прорахувати. Для цього необхідно враховувати такі параметри, як розмір самої плитки, а також важлива товщина плитки з клеєм на підлогу. Отже, необхідно враховувати такий параметр, як товщина клейового шару.

Ці параметри дуже важливі, адже якщо ви просчитаетесь, в підсумку доведеться підпилювати двері по висоті, інакше вони не будуть функціонувати. Також можуть виникнути й інші проблеми подібного роду. Необхідна товщина клею буде залежати від якості підстави. Припустимо, що ви працюєте на рівній підставі, в такому випадку, для плитки розміром 300х300 мм фахівці рекомендують наносити клей товщиною до 4 мм. Якщо площа плитки буде більше, товщину клейового шару необхідно збільшити, наприклад, до 7 мм. При роботі з нерівним підставою товщина клею може досягати 20 мм.

ВАЖЛИВО. Якщо перепад висоти підстави в приміщенні більше ніж 20 мм, перед початком робіт рекомендовано зробити вирівнювання підстави за допомогою цементно-піщаної стяжки.

Мінімальне і максимальне значення

Клей може наноситися різною товщиною, але є певні обмеження. З метою надійної фіксації деталей на поверхні необхідно дотримуватися максимальний і мінімальний межі.

Мінімальна межа повинна визначатися в залежності від розмірів плитки й особливостей підстави, але це шар не менше 2 мм. Якщо ви працюєте з важкою і габаритної плиткою, цей параметр варто збільшити до 4-5 мм. Тепер варто розібратися з максимальним значенням. Як правило, збільшення товщини клейового шару необхідно при роботі з нерівним підставою. Якщо мова йде про суттєві вади, краще буде спочатку вирівняти його, а вже після приступати до укладання плитки. При укладанні великого шару клею, це може призвести до поганого зчеплення, і, звичайно ж, нераціональним фінансовим і матеріалів розтрат.

Поширені параметри керамограніта

Такий матеріал, як керамограніт відрізняється від кераміки своїми властивостями і формами, параметрами. Розміри керамограніта можуть бути різними і варіюються в межах від 300х300 мм до 1500х1500 мм Таке розмаїття є досить практичним, так як є можливість підбирати необхідні розміри, що дозволяє виключити необхідність його різання.

По параметру товщини його можна розділити на три основні категорії:

  1. Тонкий, у цьому випадку товщина дорівнює 3-7 мм.
  2. Середній. Товщина дорівнює 8-18 мм
  3. Товстий. Тут товщина знаходиться в межах 19-30 мм.

Найбільшого поширення отримав керамограніт товщиною 9-14 мм. Цього параметра буде достатньо для експлуатації в житлових приміщеннях, а також у приміщеннях іншого призначення. Більш товсті деталі зазвичай фахівці рекомендують задіяти в незвичайних зонах. це відкриті майданчики, виробничі будови. Клей для укладання цих великих деталей при роботі на рівній основі буде достатньо 5-7 мм, а ось якщо вам доводиться працювати з серйозними изъянными, цей показник може бути збільшений до 25 мм.