Плитка спочатку на підлогу або на стіни

Кахель – це найкраще рішення для облицювання стін і підлоги у ванній, туалеті, кухні та інших кімнатах, де необхідна водостійка і міцна поверхня. Процес укладання плитки складний, але, тим не менш, його можна зробити самостійно.

Що в першу чергу краще обкладати плиткою?

І професіонали з багаторічним досвідом сперечаються, що ж облицьовувати в першу чергу: підлогу або стіни? Думки суперечливі, однак, обидва варіанти мають своїх вірних прихильників.

Багато воліють спочатку укладати підлогу, пояснюючи свій вибір кількома основними перевагами:

  • стик між стіною і підлогою в цьому випадку простіше контролювати, а значить є можливість зробити його як можна менш помітним;
  • укладання стін набагато простіше вести від підлоги.

Однак остання перевага втрачається, якщо, наприклад, при початку роботи зі стін, укладати плитку з заздалегідь відміряної зазору (для спрощення дій можна використати звичайний брусок). У цьому випадку ви не будете обмежені, звідки починати укладати плитку: зі стелі, знизу або, як радять деякі, з середини. Можна заздалегідь встановити плінтус, якщо, звичайно, він входить у ваші ремонтні плани.

Важливо: основне правило – дотримуватися єдиного напрямку облицювання, а не укладати плитку у вільному порядку.

Про перевагу, заснованому на тому, що стик між стінами і підлогою зручно контролювати, тільки якщо починати роботу знизу, теж ходять суперечливі думки. Багато хто вважає, що якщо майстер володіє хорошими навичками в цій справі, то йому не складе труднощів зробити акуратний стик і при початку роботи зі стін, а при кривих руках і укладання кахлю, починаючи з підлоги, не врятує від плачевний результат.

Чому не навпаки

Початок роботи з облицювання стін кахелем має більш вагомі аргументи. Кожен здатний вигадувати нові, але, в цілому, найбільш популярні наступні твердження:

  • Відмивання клею з підлоги. У процесі укладання кахлю на стіни клей капає на підлогу навіть у самого обережного майстра, тому досвідчені люди радять укладати плитку на підлогу в самому кінці.

Довідка: безумовно, можна застелити підлогу газетами або плівкою, але вони можуть зсуватися під час роботи, та й просто заважати. У випадку з плівкою процес стає зовсім менш безпечним, так як на ній легко посковзнутися.

  • Падіння інструментів. У процесі укладання нерідкі випадки, коли з рук несподівано вислизає робочий інструмент. Якщо підлога вже укладений, то падіння на нього важкого предмета може призвести до пошкодження плитки.
  • Час на простої. Після укладання плитки потрібно дати їй час «відпочити», максимально уникаючи будь-якого впливу на неї. Якщо ви починаєте облицювання стін, то вам не доведеться переривати свою роботу, а можете відразу приступати до підлоги. В іншому випадку вам необхідно буде залишити пів на кілька днів, а вже тільки після цього продовжити укладання кахлю на стіни.

Рекомендації

Приступаючи до укладання плитки, неважливо на яку поверхню (ніби то підлога, стіни або стелю), в першу чергу необхідно вирівняти її. Кахель, покладений на нерівну поверхню, буде виглядати неакуратно, а також буде більше схильний до руйнування.

Плитку варто купувати з запасом, так як в будь-який момент можна випадково пошкодити кілька одиниць, а кахель з різних партій може злегка відрізнятися по відтінку, що в загальному вигляді кімнати буде дуже помітно.

І якщо ви все-таки вирішили почати укладання плитки з підлоги, а після, у процесі у вас капнув клей, то його необхідно стерти негайно: чим швидше, тим менше зусиль на це буде потрібно.