Що таке каструля? Для чого вона нам?

Перш ніж купувати нову посуд, варто вивчити її види, форми і призначення. Необхідно врахувати кожну деталь, щоб в майбутньому можна було готувати улюблені страви без будь-яких проблем. Також від розмірів каструль залежить кількість зайнятого місця на кухні. Що ж таке каструля, і який вид вибрати для своєї кухні?

Каструля — визначення

Каструля — один з найбільш популярних кухонних приладів. Її використовують для варіння перших страв і гасіння друге.

Довідка! Каструля являє собою глибоку металеву чи чавунну ємність, яка призначена для приготування їжі на вогні, плиті або в духовці. Головна відмінна риса — наявність кришки і двох бічних ручок для зручності.

Старовинна чавунна каструля.

Історія

Вперше прилад для варіння продуктів був придуманий французами в XVII ст. Каструля — (фр. casserole, від casse — яма, черпак).

Він був виготовлений з міді і мав значні розміри і отримав назву «сковорода для гасіння», в ньому тільки тушкувалися овочі, а в XIX ст. в ньому почали варити супи.

У Росії ж вперше посуд для приготування супів з'явилася на морському флоті в 1720 р. , виготовлялася з чавуну. В ній готували морепродукти.

Довідка! Перші флотські каструлі мали форму циліндра і були діаметром від 5 до 10 дюймів.

Види каструль

На сьогодні існує велика кількість видів каструль, які відрізняються за формою, розмірами і призначенням. Є варіанти з подвійним дном. Ємність вимірюється в літрах.

За формою виділяють:

  • Ківш — маленька ємність з однією ручкою. Призначений для приготування каш, соусів, дитячих пюре, варіння яєць. Ківш служить відмінною альтернативою чайнику.

  • Сотейник — ємність круглої форми трохи глибше, ніж сковорода. Сотейник призначений для гасіння продуктів і приготування супів-пюре.

  • Казан або казанок — глибока посуд з товстими стінками для приготування східних страв. При виборі казанка важливо звертати увагу на дно посуду: опукле дно для приготування на відкритому вогні, рівне − для електро - або газової плити.

Залежно від матеріалу, виділяють наступні види каструль:

  • чавунні;
  • сталеві;
  • керамічні;
  • скляні;
  • алюмінієві;
  • силіконові.

Каструлі з кераміки.

Каструлі скляні.

Сьогодні в магазинах є велика кількість посуду широкого призначення. Перш ніж вибирати ємність, потрібно визначитися з її призначенням. Адже від того для чого потрібна буде вам посуд, буде залежати її вигляд, та подальше застосування.