Як почистити каструлі з допомогою канцелярського клею

Кожна поважаюча себе господиня дбає про чистоту в домі. Особлива увага приділяється підтриманню порядку на кухні і миття посуду. Широкий асортимент магазинів дозволяє підібрати підходящий засіб для догляду та очищення.

Але іноді в ході частої експлуатації поверхню каструль і сковорідок може покриватися жирним нальотом, кіптявою і гаром. Для їх видалення можуть знадобитися спеціальні миючі засоби — звичайні склади не впораються з в'ївся брудом. Якщо ви зіткнулися з даною проблемою, ми допоможемо вирішити її. У даній статті ми поділимося способом очищення за допомогою канцелярського клею.

Очищаючі властивості клею

Як було сказано вище, для чищення вам знадобиться звичайний клей. Багато хто задається питанням про те, як такий засіб може допомогти вирішити проблему сильних забруднень на посуді. Для розуміння варто приділити увагу його властивостям.

Склад засобу являє собою полімерна хімічна сполука, що нагадує за зовнішнім виглядом скло. Хіміки називають його силікатним клеєм або рідким склом.

В склад клею входить цілий комплекс речовин, серед яких можна виділити калій, натрій, літій і силікатні сполуки.

Завдяки наявності іонів активних мінералів при взаємодії з водою виникає сильнодіюча лужне середовище, що посилює ефект очищення під час миття столових приладів. Проте це робить засіб небезпечним для шкірних покривів людини, тому варто використовувати індивідуальну захист при роботі.

Для посилення реакції можна додавати миючі засоби — при їх взаємодії ефект буде помітніше, а процес видалення забруднень займе менше часу.

Саме завдяки переліченим якостям, можна використовувати клей для очищення кухонних приладів.

Увага! Даний метод абсолютно нешкідливий для каструль, сковорідок, тарілок, відмінно очищає їх поверхню. При цьому засіб, можна придбати за доступною ціною.

Як почистити каструлі, використовуючи клей канцелярський

Якщо вам пощастило знайти тюбик зі старим клеєм, можете приступати до процесу очищення. Якщо ні — досить зайти в найближчий магазин побутових товарів і придбати його. Ціна клею набагато нижче вартості сучасних чистячих засобів. Також варто придбати кальциновану або звичайну соду. Після придбання засобів і відповідної підготовки робочого місця можна приступати до миття. Для цього вам доведеться виконати наступні маніпуляції:

  1. Для початку замочіть посуд, використовуючи гарячу воду. Найзручніше всі нужденні в чищенні прилади і посуд помістити в одну ємність — відмінно підійде ванна або великий тазик.
  2. Додайте клей — приблизно 400-500 мл і 500 г соди.
  3. Розмішайте отриманий склад і рівномірно розподіліть його у всьому об'ємі теплої води. При правильному виконанні повинні утворюватися білі опади у вигляді пластівців, це сигналізує про початок реакції.
  4. Залиште прилади в складі на 30 хвилин або годину.
  5. Промийте під проточною теплою водою, додатково протираючи поверхню губкою або щіткою. Бруд повинна легко відходити від поверхні. При необхідності можна повторити процедуру.

Ще одним ефективним методом є кип'ятіння:

  1. Помістіть брудні каструлі і сковорідки у велику ємність, яку можна поставити на відкритий вогонь.
  2. Залийте воду і додайте по 100 г клею і соди.
  3. Прокип'ятіть протягом 5-10 хвилин воду.
  4. Відмийте залишилися ділянки з видимими забрудненнями під проточною водою.

Увага! Можна замінити канцелярський клей ПВА, а замість спеціальної кальцинованої можна взяти звичайну соду, яка є в кожному будинку.

Що потрібно знати при чищенні посуду канцелярським клеєм

Спосіб досить простий у виконанні, але при цьому слід знати про деякі нюанси і не забувати про правила безпеки.

Метод очищення з допомогою клею не підійде для посуду з антипригарним покриттям, оскільки воно пошкоджується при дії лужного середовища. Пластикові деталі посуду слід відкрутити перед чищенням.

Роботу слід виконувати у гумових рукавичках для безпеки.

Блискучі покриття потьмяніють при використанні соди — тому не рекомендується мити їх представленим способом.