Навіщо у відкрите шампанське вставляти ложку

Практично жодне святкове подія не обходиться без шампанського. Особливий шарм цього напою надають бульбашки газу, які приємно піняться в келиху. Без них втрачається всі чари, та й смак залишає бажати кращого. Але як бути, якщо вечеря закінчено, гості розійшлися, а ігристе вино отпито лише наполовину? У таких ситуаціях досвідчені господині вдаються до маленької хитрості — використовують столові прилади як пробки.

Чим допомагають столові прилади

Виявляється, існує маленький побутової лайфхак на випадок, якщо пляшка вже відкрита, але на деякий час її потрібно прибрати в холодильник. Допомогти зберегти насичене газированность навіть на кілька діб можуть звичайні столові прилади: чайні та столові ложки і виделки.

Як використовувати столові прилади

Головне, використовувати металеві (а краще − благородні срібні) вироби. Саме так вдасться створити «повітряну пробку», що перешкоджає швидкому выдыханию.

Важливо! Опускати в горлечко пляшки потрібно тільки ручку вилки або ложки. Бажано при цьому стежити за тим, щоб метал не торкався самої рідини, а був від неї на відстані 1-2 див.

До речі, ніж для цих цілей не підійде, так як, швидше за все, не втримається і провалиться всередину.

Чому газ зберігається?

Вся справа в фізиці. Загальновідомий факт: теплий газ легше, ніж щільний холодний. Отже, чим прохолодніше буде пляшка і рідина в ній, тим менша кількість бульбашок зможе піднятися і зникнути. Але при чому ж тут метал?

Насправді, він є відмінним теплопровідних матеріалом. Виходить, що в холодильнику металева ложка остигає досить швидко. А потім і допомагає остуджувати саме шампанське, відводячи з нього тепло.

Важливо! Повітря над шийкою ніби утворює справжню пробку. Таким чином звичайні столові прилади відіграють важливу роль радіаторів.

Думку скептиків

У мережі можна зустріти ряд самих різних коментарів з приводу цього чудо-властивості. Серед них зустрічаються і такі, які спростовують життєздатність і реалістичність такого способу збереження насиченості газованих напоїв.

Скептики стверджують, що справжнє шампанське і хороше дороге ігристе вино без всяких додаткових пристосувань здатні зберегти свіжість практично протягом тижня у відкритій пляшці.

Експеримент для перевірки

Деякі люди навіть проводили власні домашні експерименти, щоб перевірити, чи чарівна металева ложка замість пробки.

Для цього спеціально відкривали дві однакові пляшки і отпивали з них потрібну кількість рідини. Після чого в шийку першої вставляли ложку, як в рецепті. А другу залишали без кришок і пробок.

Очевидці стверджують, що через добу кількість бульбашок в обох було однаковим. Так що столові прибори тут ні при чому.

Хтось навіть спробував описати явище за допомогою фізики. Тиск всередині судини набагато вище, ніж атмосферний. Тому після вилучення пробки ніяке охолодження вже не допоможе. Різниця лише в ступені насиченості вуглекислим газом. Чим вона вище, тим більше бульбашок, які потім просто будуть довше зникати. Саме тому дорогі якісні ігристі вина здатні не видихатися кілька діб.

Подібні пояснення здаються логічними. Але ж спосіб існує вже давно. І тисячі людей не тільки продовжують активно його застосовувати, але і залишаються задоволені результатом.

Може бути, хоча б тому варто дати шанс легендою і самостійно спробувати «врятувати» шампанське таким способом?