Який інгалятор краще: паровий або компресорний?

Інгалятор є безпечним і доступним способом вирішення проблем зі здоров'ям. Він застосовується для профілактики простудних захворювань, сприяє зміцненню імунітету. Допомагає вирішувати багато оздоровчих завдань, знижує запалення, сприяє кращому відкашлюванню мокротиння. В залежності від спектру необхідних процедур підбирається потрібна модель.

Який з двох видів інгаляторів краще? Паровий хороший для лікування верхніх ділянок дихальних шляхів, компресорний хороший при хронічних захворюваннях. На нашу думку, компресорних буде краще.

Парові інгалятори

Цей апарат ефективний для лікування верхніх ділянок дихальних шляхів, риніту, фарингіту, гаймориту, ларингіту, трахеїту, а також широко застосовується в косметології. В якості лікувальних засобів виступають масла і відвари лікарських рослин.

Пристрій і принцип роботи парових інгаляторів

Модель заснована за принципом теплового випаровування лікарського розчину. По своєму пристрою прилад нагадує чайник. Механізм роботи полягає в подачі пари з так званого чайника в маску. Він розширює судини, проникає в глибокі шари тканин, надаючи лікувальну дію на носоглотку і органи дихання. В процесі інгаляції виділяється гарячий пар температурою 50-65 градусів.

Переваги парових інгаляторів

Традиційний паровий інгалятор користується попитом серед споживачів на ринку продажів. Можна виділити його основні плюси:

 1. Володіє високою ефективністю лікування нежиті і верхнього рівня органів дихання.
 2. Можливе використання відварів лікувальних рослин та медикаментів в масляній формі.
 3. Мобільність і простота в експлуатації.
 4. Можна застосовувати для косметологічних процедур.
 5. Низька вартість.

Недоліки парових інгаляторів

До мінусів можна віднести наступні характеристики: при нагріванні апарату структура ліків руйнується, гарячу інгаляцію можна проводити при температурі тіла хворого понад 37,5 С.

Важливо! Не рекомендується людям, що мають захворювання кровоносної системи, туберкульозу, різних хвороб серця, а також дітям.

Компресорні інгалятори

Даний вид призначений споживачам, які схильні до хронічних захворювань органів дихання; вірусних, бактеріальних, обструктивним бронхіту; туберкульозу; ларингіту і риніту; пневмонії. Він відмінно підходить маленьким дітям.

Пристрій і принцип роботи компресійної інгалятора

Інгалятор струминного типу з допомогою компресора створює потужний потік повітря, який проходить через малий отвір в камері, де утримується лікувальний розчин. Повітря розбиває лікарський розчин на дрібні мобільні аерозольні частинки. Формується аерозольне хмара. Воно при вдиху потрапляє у всі відділи дихальної системи, навіть самі важкодоступні місця. Механізм дії запозичений від насосів.

Згідно з принципами подачі лікарських речовин, можна виділити три типи інгаляційного агрегату:

 1. Конвекційний тип призначений зовсім маленьким дітям. Відмінна риса механізму полягає в тому, що незалежно від сили вдиху малюка відбувається безперебійна подача аерозольних частинок.
 2. Керований вид допомоги при вдиху. Орієнтований на дітей від чотирьох років. Робота приладу залежить від вдихання і выдыхания людини. На вдиху клапани пропускають аерозольне хмарка, на видиху — перекривають потік речовин.
 3. Модель, де потік частинок в небулайзере перекривається вручну. Після вдиху можна зупинити розпилення аерозолів, перед вдихом — запустити роботу.

Переваги компресорних інгаляторів

Основні плюси інноваційного пристрою:

 1. Вони більш універсальні. Застосовуються з будь-якими лікарськими засобами, в тому числі, антибіотиками і гормональними препаратами.
 2. Тут компресор не руйнує лікарську формулу препарату.
 3. Вони оснащені масками різних розмірів, тому підходять всім членам родини будь-якого віку. Використовують для лікування немовлят.
 4. Прилад зручний в застосуванні, довговічний і простий в експлуатації.
 5. Можна експлуатувати кілька разів в день, що незамінне для людей з хронічними захворюваннями, які потребують постійного лікування.

Недоліки побутових компресійних інгаляторів

Незважаючи на всі переваги важливо виділити і недоліки. До них відносяться: великі габарити і робота від мережі, сильний шум при роботі, у нього не можна заливати масляні суміші і коштує він дорожче.

Безумовно, кожен інгаляційний апарат хороший по-своєму. Все залежить від специфіки захворювання і спектру застосування. Компресорні моделі користуються великим попитом серед споживачів. Свій рейтинг вони отримали за рахунок універсальності і компактності. Їм характерні співвідношення ціни, якості та функціональності. Якщо потрібен інгалятор для косметичних цілей, то паровий буде незамінний.

Увага! При виборі фірми краще віддати перевагу ведучим, що зарекомендували себе на ринку продажу виробникам. Незважаючи на те, що такі моделі буду коштувати дорожче, вони прослужать довгі роки.