Травневий посів моркви: чи варто?

З приводу термінів посадки цього корисного овоча можна зустріти безліч протилежних думок. Одні вважають, що найкраще це робити в квітні, інші схиляються до середини і навіть до кінця травня, а хтось віддає перевагу підзимовий посів у листопаді.

Давайте розберемося

Прихильники підзимового посіву аргументують це тим, що посіяна в осінні холоди морквина раніше сходить, менше хворіє і уражається шкідниками. Але при цьому слід врахувати, що ранній урожай навряд чи доживе до весни навіть у найкращих умовах зберігання.

Це ж відноситься до квітневого посіву. А от якщо ви посієте пізньостиглі сорти в середині або навіть наприкінці травня, то урожай дозріє в листопаді. Залишиться скласти його в ящики, засипати піском і покласти в льох. Без моркви ви не залишитеся аж до нового врожаю.

Взагалі, з приводу термінів висіву існує просте правило: ранні сорти садять як можна раніше, в квітні, а в південних районах – навіть наприкінці березня, середньостиглі – на початку травня, а пізні – у другій його половині.

ДОВІДКА: Ранні сорти – Оленка, Забава F1, Миникор.

Середньостиглі – московська пізня 13, Нантська 4, Каротель, Ред Кор, Алтайська укорочена, Шантене Роял, Самсон.

Пізні – Флаккоро, Канада, Червоний велетень, Королева осені.

Найбільш врожайні і лежкі – це Нантська, Шантане, Московська зимова, Віта Лонга, Чемпіон.

Особливості посадки

Якщо вам не терпиться скуштувати вітамінів, то сійте намочені насіння і укрийте плівкою. Морква проростає повільно, сходів можна чекати три тижні, а то й місяць. Попереднє замочування насіння перед посадкою дозволить скоротити цей термін на тиждень-два і навіть більше.

Але і при пізньому посіві такий прийом буде незайвим. Це сприяє збереженню вологи в грунті, і навіть у посуху ваші грядки не постраждають.

Садять моркву в борозенки глибиною до 2 см, на відстані 1,5-2 см один від одного, залишаючи міжряддя 15-

30 див. Чим більш пізній сорт ви садите, тим більше робіть відстань між рядами.

ВАЖЛИВО! При проріджуванні ні в якому разі не залишайте висмикнуті рослини поблизу грядки, їх запах приваблює шкідників. Бадилля можна покласти в салат або додати в суп. Багатьом подобається.

Що подобається морквині

Морква любить легкі грунти, вдається навіть у піску, але при цьому потрібно забезпечити її достатнім харчуванням. Перегній, компост, торф помітно збільшать урожай. А з мінеральними добривами потрібно бути дуже уважним, тому калійна сіль, хлористий калій, а також комплексні добрива, що містять цей згубний для моркви елемент, користі точно не принесуть.

Обережно потрібно поставитися і до азотних добрив. Якщо по весні або в червні їх використання цілком виправдано, то в серпні таке добриво призведе лише до бурхливого зростання зелені в збиток коренеплодів, до того ж знизить їх лежкість.

Суперфосфат вносити можна, але краще навесні. Але перевагу варто віддати органіці. Особливо добре вона росте на грядці, в яку гній був внесений 1-2 роки тому.

Не любить цей овоч і кислих ґрунтів. Якщо кислотність грунту більша, то внесіть вапно, доломітове борошно або золу. Морква особливо чуйна на золу, багату мікроелементами. До того ж вона відлякує морквяну муху та інших шкідників.

Доброго вам врожаю і міцного здоров'я! Сподіваємося, що наші поради виявляться корисними, а морквина у вас виросте велика-превелика, міцна і смачна.