Травнева пересадка хризантем

Багаторічний квітка – хризантема – не любить довго сидіти на одному місці: не рідше, ніж раз у три роки, вона потребує пересадки. Кращий час для таких робіт – кінець травня-початок червня. В цю ж пору висаджують і молоду розсаду, що дозволить кущиків до осінніх заморозків добре вкоренитися, запастися до зими силами.

Вибір місця

Хризантема не любить тіні − світлолюбна рослина рости і цвісти буде тільки на ділянці, освітленому не менше 5 годин на день. Якщо кущики не отримають достатньо світла, стебла истончатся, стануть крихкими. Дрібніше будуть і суцвіття. Але для квіткових кущів не підійдуть і місця, де волога застоюється.

Вибирайте для посадки добре висвітлений ділянку з легкої, пропускає вологу грунтом. Без достатньої вентиляції хризантеми можуть загинути взимку.

Увага! Для весняної пересадки квіткових кущів підготуйте грунт восени – перекопайте грядку, додавши перегній або фосфорно-калійне добриво.

Пересадка хризантем

Якщо взимку ви зберігали квіти в горщиках, приблизно за тиждень до посадки у відкритий грунт потрібно дістати їх і поставити в тепло. При посадці дотримуйтесь правила:

  • відстань між високим кущами – не менше 0,5 м, між ростучими – до 25 см;
  • вкладайте в траншею пісок або дренаж;
  • не углубляйте занадто кущ в грунт;
  • поряд з високими рослинами встановіть опору для підтримки стебел.

Увага! Якщо в перші дні після пересадки можливі заморозки, укрийте молоді рослини на ніч нетканим матеріалом.

Особливості поділу куща

Поділ хризантем проводять восени або навесні. Для цього, викопавши кущ, гострим ножем або вручну розділіть кореневище, щоб на молодих рослинах залишилося по одній-дві розвинених нирки. Після посадки обов'язковий полив. Для швидкого вкорінення найкраще підтримати хризантему «Корневином».

Якщо обзавелися живцями

Для отримання черешка з куща гострим ножем зріжте втечу. Держак повинен мати одне-два міжвузля. Пагони помістіть в ємність з родючим грунтом, поглибивши на 2,5-3 см в грунт. Поливайте і обприскуйте їх. Коли з'являться перші коріння, розсаду можна буде пересадити у відкритий грунт. І ці роботи зазвичай проводяться саме в травні.

Якщо зайнялися насінням

Виростити хризантему з насіння складніше. Зазвичай такий спосіб розмноження використовують для сортів дрібноквіткових. Насіння висівають у лютому, в неглибокі ящики, заповнені родючим грунтом. Розкладіть їх на поверхні ґрунту і злегка поглибите – не більше, ніж на 1 див. Накривши ящики плівкою і поставте в тепле місце.

Поки не з'являться сходи (через 7-10 днів), плівку потрібно періодично відкривати, щоб провітрити і обприскати грунт. Пікірувати хризантему необхідно, коли з'являться перші справжні листочки. Після цього молоду поросль переміщують в темне і більш прохолодне (менше 23 градусів) місце.

До пересадки у відкритий грунт розсаду потрібно гартувати, періодично виносячи на повітря – спочатку на 15 хвилин, поступово збільшуючи час. До кінця травня молоді кущі відправляються на постійне місце. У перший тиждень необхідний захист від нічних перепадів температури.

Садова хризантема прикрашає багато клумби та прибудинкові ділянки. Догляд за ними нескладний, зате яскраві квіти радують око до пізньої осені. За це і називають хризантему осінньої королевою саду.