Що таке сейф

Спеціальний ящик або шафа, який часто виготовляється з вогнетривких матеріалів, здатний зберегти цінні речі в цілості. В більшості випадків його купують для потреб компаній, яким необхідно зберігати в недоступному місці запас готівкових грошей або документи особливої важливості. Але є і сейфи для дому, в яких зберігаються папери, гроші або, наприклад, зброю.

Що таке сейф і навіщо він потрібен

Це шафа, який виготовляється з високоміцної сталі. Він комбінується навісними дверцятами, які блокуються при закритті. Він може бути звичайним, що відкривається ключем, а також кодовою складним механізмом.

Основним призначенням такого предмета вважається зберігання важливих цінностей. Це можуть бути:

 • цінні папери;
 • готівкові кошти;
 • важлива документація;
 • зброю;
 • ювелірні прикраси та інші цінності.

ВАЖЛИВО! Для установки сейфа потрібно підібрати зручне місце. Краще всього мати потаємний шафка, який буде прихований від сторонніх очей, або вбудований в стіну шафа.

Види сейфів

Сьогодні ринок пропонує покупцям безліч варіантів, які відрізняються один від одного по цілому ряду ознак. Основними особливостями вважаються їх функціональність та захисні можливості, а також конструктивні особливості.

Для того щоб вибрати підходящу модель, потрібно вивчити існуючу класифікацію. Існують моделі, які відрізняються потужністю, класом захисту, вогнестійкістю та іншими критеріями. Зламостійкі вироби проходять лабораторні дослідження, в результаті яких їх відносять до того чи іншого класу.

За захисними можливостями

За функціями захисту та особливостей матеріалів, з яких вони виготовлені, виділяють зламостійкі та вогнетривкі сейфи. Вироби, в яких передбачена протизламна система, проходять спеціальну сертифікацію. У відповідності з цією програмою в паспорті вказується клас виробу і кількість одиниць опору.

Для сейфів нульового класу застосовують сталь не менше 3 мм для зовнішніх стінок і не менше 1,5 мм для внутрішніх. Однак такі сейфи, по суті, являють собою просто металеві ящики, які не будуть серйозною перешкодою для зловмисників. Такі шафи зазвичай використовують в офісах компаній, де діють певні регламенти зберігання паперів.

Для банків і пунктів обміну валюти зазвичай виготовляються посилені сейфи з прошарком бетону і зварної арматури для більше жорсткості. Вага їх становить від 150 кг. Вони діляться на класи від 1 до 10 і проходять обов'язкову сертифікацію в лабораторіях.

Вогнестійкі сейфи призначені саме для захисту цінних речей від вогню — від злому такий шафа навряд чи захистить. Виготовляють їх з металу не більше 0,9 мм товщини з прошарком вогнетривкого матеріалу між передньою і задньою стінкою. Всього виділяють 6 класів подібних захисних конструкцій.

ВАЖЛИВО! Перед придбанням сейфа потрібно обов'язково визначитися, для яких цілей буде куплений цей предмет меблів. Він повинен надійно захищати цінні речі від злому або стане захисником лише у разі пожежі.

За конструктивними особливостями і призначенням

За способом установки і призначенням у використанні сейфи бувають:

 1. Вбудовувані. Найпоширеніший варіант використання захисного шафи, є невелика захист від пожежі в результаті міцного оточення стін, часто встановлюються в будинках і квартирах для приватного користування.
 2. Меблеві. Як правило, мають невеликі габарити, часто приховують в собі короткоствольные збройові предмети, кріплення розташовані в задній частині.
 3. Data-сейфи. Основне призначення – захист від вогню і зберігання магнітних носіїв.
 4. Депозитні модулі. Основне призначення – зберігання цінностей клієнтів у банках.
 5. Касові сейфи. Володіють високими захисними властивостями, закріплюються безпосередньо в підлогу, в них містять великі суми готівки.
 6. Кеш-бокси. Малогабаритні вироби, призначені для перевезення готівки.
 7. Ключниці. Захищають важливі ключі, наприклад, від пожежного шланга в торгових центрах або запасних виходів, від стороннього втручання.
 8. Готельні. Є різновидом меблевих, надійно вбудовуються в стіну або закріплюються до неї, призначені для нетривалого зберігання цінних речей, володіють захисними властивостями.
 9. Схованки. Надійно вбудовуються в стіну, забезпечуючи неможливість його вилучення з конструкції.
 10. Шафи для зброї. Особливий вид сейфів, призначених для зберігання вогнепальної зброї, до них застосовуються окремі вимоги, повинні мати обмежений доступ.

ВАЖЛИВО! Перед покупкою варто чітко визначити призначення сейфа. Від цього буде залежати клас його опору або вогнестійкості, а також вартість в залежності від конструкції.

На що потрібно звертати увагу при виборі сейфа

При покупці, в першу чергу слід визначитися з призначенням протівовзломних шафи, яку функцію він буде нести. Це визначить характер його конструкції і захисні властивості, які будуть потрібні у виробі. Потім необхідно визначити його розміри. Для цього потрібно підібрати місце для майбутнього сейфа. Також слід перевірити сертифікати і переконатися в їх достовірності. Документ повинен відповідати ГОСТу Р 50862-2005. Непогано також перевірити гарантійний талон на виріб і задати питання продавцю приводу післягарантійного обслуговування.

Уважний вибір виробу і його правильна установка у відповідності з вимогами інструкції, дозволять захистити цінні речі. Досвідчені співробітники магазинів підкажуть напрямок вибору і дадуть відповідь на всі ваші питання.