Як вибрати сейф для зброї

Купуючи навіть звичайне мисливську рушницю, необхідно пам'ятати про те, що зберігати його потрібно у відповідності з затвердженими правилами. Порядок зберігання вогнепальної зброї в Росії регламентуються відповідним наказом МВС за номером 288. Наказ свідчить, що вогнепальна зброя повинна зберігатися в сейфі у розрядженому стані. Обумовлюються і параметри, яким він повинен відповідати.

Особливості вибору сейфи для зброї

Як вибрати сейф для зброї? Серед них особливо важливими є такі його елементи, як:

  • товщина стінок і дверей;
  • механізм замка;
  • внутрішній об'єм;
  • інтер'єр.

(ВАЖЛИВО) Для того, щоб забезпечити надійність зберігання зброї товщина сталевих стінок сейфа не повинна бути менше трьох міліметрів, а товщина дверей не менше п'яти міліметрів. Замок краще вибирати кодовий електронний, але можна і механічний.

У кожного з цих варіантів є свої переваги і свої недоліки. До електронного замка не потрібен ключ, який можна втратити або його просто знайдуть діти і не упустять можливості погратися зі зброєю. Зате до нього потрібні батарейки, і їх необхідно регулярно міняти. Механічний замок відкривається і закривається ключем і батарейки йому не потрібні.

Як вибрати сейф для гладкоствольної зброї

Який сейф потрібен для гладкоствольної зброї? Зазвичай в арсеналі мисливця є кілька рушниць, їх кількість зростає з роками, накопичуються навіть цілі колекції. Тому, вибираючи сейф шафа для свого поки ще єдиного рушниці необхідно враховувати, те, що з часом їх стане більше, і сховище треба брати, що називається, на виріст.

Сейф – це таке місце, в якому можна зберігати не тільки зброю, але й багато іншого, наприклад, гроші, коштовності або документи, тому її інтер'єр повинен підбиратися з урахуванням і таких можливостей. Отже, він повинен бути розділений на декілька областей, таких як:

  • ложемент для зберігання рушниць;
  • трейзер – місце, де зберігають патрони;
  • гребінка (під шомпола);
  • рамка для ножів;
  • кілька знімних полиць.

У цьому випадку він максимально задовольнить найвищі вимоги самої вимогливої перевірки і буде зручний для самого господаря.

(ВАЖЛИВО) Найважливіше значення має місце установки сейфа. Якщо умови дозволяють, його потрібно встановлювати в невеликому приміщенні, там, де доступ до нього буде можливий лише з боку дверей. На випадок, якщо який-небудь зловмисник захоче його зламати, приміщення в якому стоїть сейф має бути невеликим. Це потрібно, для того щоб створити зловмиснику як можна більше незручностей, в його реалізації злочинних намірів.

Якщо установка арсеналу передбачається в заміському будинку, його можна розмістити в підвалі, подалі від цікавих очей. Як правило, збройові сейфи не дуже стійкі, тому їх потрібно прикріплювати до підлоги або стіни болтами.