Вимоги до збройового сейфа

Придбання зброї передбачає появу відповідних зобов'язань. Для початку це відноситься до способу його зберігання, а також неприпустимість появи можливості попадання вогнепальної зброї іншій людині. Такий результат подій може закінчитися дуже трагічно, що загрожує багатьма неприємностями для власника зброї.

Які вимоги до збройового сейфа

Зброю і боєприпаси, які належать громадянам РФ, зобов'язані зберігатися з урахуванням місця реєстрації фізичної особи з виконанням умов для забезпечення збереженості, безпеки і виключення можливого доступу до них інших людей, які закриваються на замок сейфах або металевих збройових ящиках з міцних матеріалів або в ящиках з дерева, які обшиті металом. Служби МВС за місцем проживання господаря вправі перевіряти вимоги щодо схоронності зброї.

Важливо! Більш докладні інструкції для керівництва зазначені у ст. No288 МВС. При цьому для організацій вимоги висуваються жорсткіші, на відміну від приватних осіб.

Установка і особливості розміщення

Коли сейф був придбаний, потрібно подбати про його правильній установці, це допоможе організувати безпечне зберігання:

 1. Як правило, для кріплення сейфів використовуються анкера.
 2. Отвори для кріплення розташовуються знизу або на тильній стінці. У деяких випадках може бути необхідне додаткове кріплення. Кріплення вказаний в ГОСТ NoР50862-2005.

Збройові ящики з урахуванням законодавства РФ зобов'язані закріплюватися до міцної поверхні. Домашні або меблеві сейфи в обов'язковому порядку необхідно закріплювати, незалежно від того, де встановлюють шафу.

Розміри збройового шафи будуть залежати від кількості вогнепальних одиниць, а також їх габаритів. Необхідно враховувати, що ящики для зберігання зобов'язані поміщатися в приміщення з урахуванням певних умов: шафа не повинен перешкоджати відкриттю дверей, при цьому ящик для зберігання зобов'язаний бути розміщений від дверей не менше ніж на два метри від вікон не менше ніж на 50 див.

Ніколи не потрібно ставити збройова шафа біля вхідних дверей, а також на видному місці. Виняток може становити ситуація, якщо в коридорі знаходиться шафа з дверима, за якими знаходиться сейф зі зброєю.

Під час установки збройового шафи в інших приміщеннях необхідно дотримуватися певні правила – відшукати непомітне місце в якийсь меблів, за фіранками, в коморі.

Увага! Дуже небажано присутність біля сейфа опалювальних радіаторів або інших пристосувань, які мають високу температуру. Це не допустить сильного нагріву патронів, що може бути дуже небезпечним.

Нормативно-технічна основа

Для початку громадянам, які хочуть купити збройова шафа, необхідно познайомитися з деякими умовами зберігання. Для приватних осіб умови спрощені і більше вважаються керівництвом до дії, для організацій – це обов'язкові умови.

Основні вимоги:

 1. Боєприпаси повинні знаходитися окремо від зброї, для чого необхідно встановити ще один сейф або вмонтувати в шафу трейзер, при цьому товщина стінок ящика для зберігання зобов'язана бути не менше 2 мм
 2. Зброя зобов'язана перебувати в металевій шафі як мінімум з 2 замками.
 3. Збройові шафи зобов'язані мати ложементи для кріплення рушниць.
 4. Зброя має бути розміщене в вертикальному стані.

На дні збройового сейфа зобов'язана бути розташоване з дерев'яне, пластикове або шерстяне ложі. В спеціально зроблених поглибленнях будуть перебувати приклади рушниць. Внутрішній інтер'єр шафи зобов'язаний найкращим чином бути пристосований під потреби власника зброї. Тому в сейфі можуть перебувати:

 • знімні кріплення для рушниць;
 • перегородки;
 • додаткові відсіки, що дозволяють зберігати різні аксесуари, які використовуються для догляду за рушницею.

Правова основа

У законі РФ No814 затверджені правила обігу та зберігання зброї і боєприпасів. Для приватних осіб умови описані в 2 статтях:

 1. Ст. 54 визначає етапи отримання приватними особами в органах МВС необхідного дозволу на зберігання, порядок застосування та носіння зброї.
 2. Ст. 59 зобов'язує фізичних осіб зберігати зброю, а також боєприпаси за місцем реєстрації, забезпечуючи повну безпеку.

Вимоги до мисливського сейфу

Будь-який мисливець повинен відповідально підходити до безпеки зберігання мисливських рушниць. Збройові шафи повинні мати надійні замки, тому краще всього вибирати справжні сейфові замикаючі пристрої.

Стійкість до злому і пожаробезопастность зобов'язані бути підтверджені відповідними документами. Стійкість до вогню гарантує, що під час пожежі люди не постраждають від обстрілу патронів. Стійкість до злому виключить можливість доступу до вмісту сторонніх людей.

З урахуванням законодавства РФ та керуючись правильною організацією сховища, можна запросити співробітника МВС для перевірки. При цьому працівник органів внутрішніх має право в будь-який час перевірити стан збройового скриньки. У розумінні дільничного, сторонніми вважаються навіть члени сім'ї. Для зберігання рушниць допускається купівля готового виробу або шафи зробленого під замовлення.

Потрібно не забувати, що порушення закону про зберігання зброї переслідується законом. У ст. 224УК вказана можлива кримінальна відповідальність за неправильне зберігання. Потрібно дотримувати всі вимоги щодо вибору та встановлення сейфа – це гарантує безпеку рідних вам людей.