Як вибрати сейф для дому

Навіть якщо в будинку знаходиться надійна двері, не варто зберігати коштовності на видному місці. Для цього є сейфи, забезпечують захист усього цінного вмісту.

Як вибрати сейф

Для початку варто визначитися, що потрібно зберігати. Після визначити вид приміщення, в якому буде знаходитися бокс.

Для панельних квартир бажано підбирати компактну модель, яку неодмінно треба надійно зафіксувати до підлоги, або подумати про сейфі, який можна вбудувати.

Найчастіше зловмисники не намагаються відкривати сейфи в квартирах багатоповерхових, щоб уникнути шуму, а намагаються винести його. Закріплений бокс не дасть можливості злодієві винести скриньку з коштовностями. Тобто на задній стіні з внутрішньої частини зобов'язані перебувати отвори для кріплення.

Площа приватного будинку найчастіше дозволяє встановлювати кілька сейфів. Це відмінний варіант. У один можна укласти коштовності, а в іншій, наприклад, документи.

Увага! Офісну модель необхідно вибирати з урахуванням кількості цінних речей. Для зберігання печатки можна вибрати бокс невеликого розміру, для документів – бажано обрати згорає ящик.

Тип конструкції

Сьогодні найбільш популярними є наступні види сейфів:

 • збройовий. Підійде для мисливців, а також для людей, що захоплюються холодною зброєю;
 • для ювелірних коштовностей;
 • для документів, обладнаний безліччю полиць;
 • комбінований – ідеальна і практична модель для дому, найчастіше вибирається для зберігання коштовних речей;
 • міні-сейф – краще всього підходить для дуже маленьких квартир. Це невеликі, легкі та надійні вироби;
 • для магнітних носіїв. Використовується для зберігання флешок, компакт-дисків, та інших записуючих пристроїв.

Тип замку

На всіх сейфах повинні бути ригельні замки. Це сталеві циліндри, які зобов'язані мати діаметр більше 15 мм. Безпосередньо замок буває 3 видів:

 1. Кодовий.
 2. Кодовий.
 3. Ключових.

Якщо у ящику для зберігання цінностей знаходяться декілька видів замків, то вони можуть встановлюватися як однакових видів, так і декількох. Але у будь-якого замку існують мінуси:

 1. Щоб набрати код, знаючи його комбінацію, необхідно приблизно 3 хвилини. Це досить довго, якщо постійно його використовувати.
 2. Ключі від механічної системи замикання можна втратити. Відновлення коштує грошей.
 3. Електронна система замикання працює за рахунок акумулятора. Якщо акумуляторна батарея має слабкий заряд, замок не відкриється.

Важливо! Краще всього використовувати 2 механічних запірних механізму. Якщо їх закрити, то для відкривання дверей буде потрібно два ключа. Якщо замок замкнений на один оборот, то він також закритий, але не так надійно. Цей варіант краще всього вибрати для тих людей, який весь час користуються сейфом.

Вибір розміщення сейфа

В першу чергу, сейф, який використовується в якості місця для збереження цінних речей, привертає увагу зломщика, тому його треба сховати від сторонніх очей.

Оптимальними моделями вважаються вбудовані шафки. До основних переваг цих виробів відносяться можливість маскування, а також компактне розташування.

Єдиним недоліком цих ящиків для сховища цінних предметів є особливість конструкції приміщення, а саме товщина стін. Крім того, треба не забувати, що місця розташування сейфа визначається перед його придбанням.

При установці бажано вибрати місце за якимось шаф, передбачивши доступ через його задню стінку. В такому випадку можна поєднати кілька основних факторів – можливість «грубої захисту» та " приховане місце.

Також хорошими є ділянки у приміщенні зі складною геометрією поверхонь стін. Монтаж боксу в нішах або в кутку значно ускладнює демонтаж або розтин.

Розміри сейфів

Важливо грамотно підібрати бокс за розміром, від цього залежить, наскільки він буде помітним. Якщо виріб підбирається для квартири, то бажано купувати компактний шафка, при цьому приділяти увагу надійності кріплення. В такому випадку краще всього вибирати моделі масою до 90 кг.

Якщо сейф потрібно у будинок, то вибір моделей набагато більше. При правильному підході на етапі проектування можна вибрати кілька місць для зберігання цінностей. Навіть якщо злодії відкриють одне сховище, то в другому можна зберегти інші коштовності.

Довідка! В будинку зазвичай використовуються габаритні сейфи. Під час вибору необхідно врахувати кількість і розмір цінних речей, а також наявність різних відділень.

Внутрішні поділи

Сейф для документів зобов'язаний у себе поміщати аркуші формату А4 (не менше ніж 210х300 мм). А вироби, в яких будуть зберігатися лише гроші, можна за розмірами вибрати не більше стандартної пачки купюр. Причому можна вибирати шафки висотою не менше 30 см, оскільки вони незручні в експлуатації. Підбирати бокси з більшою висотою також не потрібно, так як це вже більше є офісним варіантом.

Частіше всього моделі для зберігання коштовностей мають невеликі відділення для кілець, ланцюжків та іншого дріб'язку. Крім цього, зручно наявність кількох поличок для зберігання грошей і 2-3 бічні кишені для кредиток і ключів. Природно, розділення внутрішнього простору буде залежати безпосередньо від габаритів боксу. У маленьких ящиках ділити нічого.

Кращі сейфи для дому та квартири

Вартість сейфа залежить як від технічних характеристик, так і від компанії-виробника. Зараз на ринку є безліч фірм, вироби яких мають високу якість. Вважається, що вартість сейфа зобов'язана складати не менше 1/4 вартості цінних речей.

Серед популярних виробників можна відзначити:

 1. Technomax (Італія). Цей бренд пропонує збройові, підлогові і вбудовувані вироби. Також виготовляються і компактні моделі масою від 10 кг.
 2. Format (Німеччина). Компанія пропонує кілька моделей боксів. Вони відрізняються розмірами, способом монтажу і рівнем вогні - і взломостойкості.
 3. Рипост (Санкт-Петербург). Всі моделі зроблені за сучасними технологіями, обладнані італійськими замками. Цей бренд пропонує великий асортимент різних сейфів.
 4. Valberg (Росія, Болгарія). Фірма пропонує практично всі різновиди боксів: від габаритних для установки в банківських установах до компактних для квартир. Основними перевагами компанії є доступна вартість і величезна мережа центрів по обслуговуванню.

Сьогодні у продажу існують різні варіанти сейфів, всі з них мають певні переваги і недоліки. Тому при виборі вироби, в першу чергу, потрібно керуватися метою встановлення.