Скільки потрібно дихати інгалятором дорослим і дітям

Інгаляція – один з найбільш ефективних спосіб лікування захворювань дихальних шляхів. По-перше, ліки безпосередньо доставляється до області запалення. По-друге, розпорошена форма ліки швидше вступає у взаємодію з мікробами, розріджує мокроту і створює умови для видалення слизу. По-третє, воно швидше всмоктується в кров і сприяє швидкому одужанню.

У сучасній медицині для терапії дихальної системи використовується небулайзер – апарат, що перетворює ліки в аерозольну форму, легко вдыхаемую пацієнтом. Завдяки компактності, доступності та ціною апарату, інгаляції можна робити вдома.

Правила використання інгаляторів в домашніх умовах

Дотримуючись дозування, приписаного лікарем, приготувати необхідну кількість суміші лікарської речовини і фізрозчину. Зручно сядьте, щільно притиснувши маску до обличчя. Під час процедури рекомендується глибоко і рівно дихати, допомагаючи ліків легше проникнути в бронхи.

Довідка:

  1. Процедура проводиться не раніше ніж через 1,5 години після прийому їжі.
  2. Строго дотримуватися дозування лікарського розчину, час процедури.
  3. Прийом пиття і їжі не раніше 30-60 хвилин після процедури інгаляції.
  4. Не можна робити інгаляції при температурі вище 37,5 градуса, гнійній ангіні, серцевої недостатності і при високому артеріальному тиску.

Також тривалість процедури може залежати від моделі небулайзера. Докладні відомості про можливості апарата можна дізнатися з характеристик та інструкцій до пристрою.

Скільки часу може дихати інгалятором дорослий

Середня тривалість процедури для дорослих становить 10 хвилин, в залежності від кількості ліків. Тому, якщо при заливці розчину не вдалося дотримати дозу, прописане лікарем, рекомендується при здійсненні процедури стежити за кількістю ліки за шкалою на стаканчику апарату. У будь-якому випадку не варто перевищувати час вдихання розчину понад 15 хвилин.

У разі використання небулайзера кількома членами сім'ї, необхідно робити перерву в його роботі на півгодини і дезінфікувати маску після кожного сеансу.

Скільки часу можна дихати інгалятором (небулайзером) дитині (при першій і наступних інгаляціях)

Проведення інгаляцій дитині обумовлено темпераментом і станом хворого. Однак, для мінімальної користі від процедури вона повинна тривати не менше 5-6 хвилин. У силу новизни і страху маленького пацієнта перший сеанс може скласти не менше 3 хвилин. Так як під час інгаляції необхідно спокійно дихати, рекомендується заздалегідь створити умови для більш спокійного прийому ліків (включити улюблений мультфільм, музику або почитати йому казку).

Розмірений голос мами і тактильне вплив допоможе надати заспокійливий вплив на малюка. Існують моделі небулайзерів, що дозволяють робити інгаляції в лежачому положенні.

Після першого знайомства з новою апаратурою подальші процедури тривають довше. Час для маленьких дітей становить 5-7 хвилин, для дітей старшого віку 7-10 хвилин. Загальна тривалість кожного сеансу не може перевищувати 10 хвилин.

Важливо! Залишки розведеного ліки не зберігають.

Частота інгаляцій в домашніх умовах

Традиційно інгаляції робляться двічі в день. За призначенням лікаря кількість процедур може бути збільшено.

Курс лікування рекомендується продовжувати 5-10 днів. Тривалість курсу варіюється від застосовуваного ліки.

Скільки разів на день можна дихати інгалятором

Як правило, інгаляція проводитися через 1-1,5 години після трапези. У разі застосування 2 разів на день – після сніданку і після вечері. При призначенні мірамістину або беродуала можливе використання інгалятора тричі за день. Ускладнення і загострення деяких захворювань допускають проведення інгаляцій до 4 разів на день. У таких випадках необхідне спостереження і консультації лікаря.

Скільки днів можна дихати інгалятором

Будь-який тип кашлю лікується з використанням інгаляцій. Термін лікування залежить від призначення лікаря або від його результатів: від 2-3 днів до 10-11 днів.

Увага! Самолікування рекомендовано при тривалому використанні пристрою.

Важливо! Дана стаття не є інструкцією до дії, не є офіційною інформацією ВООЗ або докторів. Просимо вас бути обережними і за порадами звертатися до свого лікаря.