Як зробити сейф

У кожного є коштовності і важливі речі, про які іншим знати зовсім не обов'язково. Люди з початку часів навчилися зберігати, приховувати і оберігати свою здобич від розорення і пограбування. У процесі еволюції і технічного прогресу людство активно розробляв все нові і нові способи зберігання і захисту свого майна. На даний момент найкращою з розробок є сейф. Це унікальний пристрій, здатне зберегти гроші або цінні предмети і запобігти їх розкрадання.

Зараз існують різні моделі. Найсучасніші оснащені електронною системою розпізнавання біометричних даних. В залежності від цінності речей, які необхідно сховати, рівень захисту теж змінюється. Але часом буває так, що сейф у магазинах коштує дорожче, ніж самі предмети, що зберігаються в ньому. У такому випадку варто задуматися над самостійною розробкою такої конструкції, яка стала б надійним сховищем для ваших коштовностей і обійшлася недорого. Ми пропонуємо вам самим виготовити сейф.

Вимоги до сейфа

Такі пристрої призначені для виконання специфічних завдань, тому до їх конструкції існують певні вимоги. Насамперед сейфи використовуються з метою забезпечити збереження майна. Тому для їх створення потрібні спеціальні креслення і матеріали.

Зберігання зброї в сейфах є не тільки примхою власника, але й обов'язковою умовою у відповідності з законом. Саме такі сейфи є найбільш універсальними і їх легко можна зробити самостійно. У даній статті ми опишемо кілька способів створення та встановлення конструкцій для зберігання і поділимося покрокової інструкцією виготовлення.

ДОВІДКА! Для зберігання зброї необхідна спеціальна ліцензія.

У будь-якому випадку пристосування такого роду повинні володіти рядом обов'язкових параметрів і характеристик.

Здебільшого будь-яка подібна конструкція повинна бути:

 1. Стійка до впливу несприятливих факторів навколишнього середовища (незважаючи на те, що сейф знаходиться в будинку).
 2. Відповідати всім вимогам і правилам установки, про яких прописано в статтях закону.
 3. Мати замок.
 4. Володіти достатньою місткістю — у випадку з зброєю з розрахунку не менше 30 см в ширину на одиницю.

Залежно від моделі, вимоги можуть коригуватися і потрібно робити акцент на тому, що потрібно саме вам. В магазині досить легко знайти потрібну модель, але коштують вони часто невиправдано дорого. Тому ми навчимо вас, як в домашніх умовах розробити креслення і сконструювати такий шафка з секретом.

Визначення розмірів і креслення

Першим і найважливішим етапом буде визначення габаритів сейфа. Для цього треба уважно вибрати місце і спосіб установки майбутнього виробу. Дуже важливо, щоб приміщення відповідало всім основним вимогам і було надійно приховано від сторонніх очей. Для маскування існує кілька основних прийомів.

 

Самим надійним і зручним варіантом буде вбудовування скриньки в меблевий гарнітур або стіну. Для цього потрібно зняти розміри меблів і додати в конструкцію спеціальну прибудову.

ВАЖЛИВО! При такому способі важливо враховувати, що майбутня конструкція повинна мати відстань між внутрішніми і зовнішніми стінками 1-2 см і стояти строго перпендикулярно поверхні підлоги.

Інший найбільш простий варіант — маскування за допомогою декоративного обклеивания плівкою, що імітує колір деревини.

Шафа може бути зроблено будь-якої довжини і форми за індивідуальними вимірами. Він може бути габаритний або невеликого розміру — в залежності від призначення. Елементи, з яких складається виріб потрібно відобразити в схемі:

 1. Каркас майбутнього скриньки.
 2. П'ять стінок, які вставляються в каркас строго за розміром без проміжків і щілин.
 3. Дверцята.
 4. Місце кріплення петель і замку.
 5. Ніжки для шафи.

УВАГА! Чим крупніше масштаб креслення, тим більш докладно можна показати всі важливі деталі. Бажано робити схему в кількох проекціях, зібраному і розібраному вигляді.

Вся конструкція являє собою металевий ящик з ребрами жорсткості, обшитий зсередини листами заліза. Додатковими елементами є замок, петлі з кріпленнями і ніжки.

Як зробити сейф своїми руками

Після того як ви визначилися з вибором місця і накреслили остаточний план готового виробу, можна приступати до його виготовлення. Для робіт знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 1. Куточок для створення каркаса. Загальна довжина виходить складанням довжин всіх сторін ящика. Краще взяти з запасом, оскільки в процесі зварювання і кріплення може знадобитися трохи більше матеріалу.
 2. Листове залізо оптимальної товщини 3-5 мм.
 3. В залежності від висоти майбутнього виробу потрібно 2-3 петлі для дверцят.
 4. Кріплення для полиць.
 5. Ніжки.
 6. Зварювальний апарат.
 7. Болгарка по металу.
 8. Рівень.

Порядок виконання досить простий і здійснити його може майже кожен. В процесі роботи періодично звіряйтеся з планом, щоб не допустити помилок в конструкції:

 1. За допомогою болгарки отпиливаем за розмірами листове залізо і куточки.
 2. Зварює куточки між собою для створення основи. Повинен вийти порожній ящик.
 3. Зсередини приварюють стінки. Між деталями не повинно залишитися зазорів!
 4. До дверке додаємо петлі, а потім приєднуємо її до основного корпусу.
 5. Додаємо до сейфа ніжки. Всі дії виконуємо під контролем кута нахилу за допомогою рівня. Це важливо, оскільки неправильно поставлений шафа не зможе нормально закриватися і такий виріб буде марним.

ВАЖЛИВО! Всі роботи виконуйте, дотримуючись техніки безпеки, і користуйтеся засобами індивідуального захисту.

Сейф майже готовий, залишається зробити головну деталь. В якості замку рекомендується використовувати звичайний або кодовий навісний. Ці варіанти прості в установці, недорогі і досить надійні. Поставте сейф у заздалегідь вибране місце і встановіть суворо вертикально. Тепер все готово, можете прибирати свої особисті речі і не турбуватися за них. Тепер вони надійно захищені.