Класи взломостойкості сейфів

Існує універсальна формула підбору гідного сховища матеріальних цінностей: його ціна повинна дорівнювати 1/5 грошового еквівалента вмісту. Відступ від цього правила допускається лише у приміщеннях, що охороняються. Або у разі придбання схованки.

Класи взломостойкості сейфів

Зламостійкість вимірюється в одиницях опору (Єс) і характеризує стійкість до злому сейфа. Під проникненням розуміється отримання повного або часткового доступу до вмісту шафи. Випробувальний тест проводиться командою професійних зломщиків з допомогою різних інструментів. І чим довше зможе їм протистояти модель, тим вище клас взломостойкості їй буде присвоєно.

У підтримуючому якість сертифікаті може бути зазначено час, протягом якого сховище визначали в лабораторних умовах. При погляді на них слід розуміти, що там відтворювалися ідеальні для зловмисників умови: можна бити ломом, пиляти болгаркою або плавити газовим пальником. Злодії зазвичай не ризикують шуміти і не носять з собою настільки специфічного інструменту, тому навіть нульовий клас взломостойкості для них є серйозною перешкодою. А для домушників часто виявляється непереборним навіть нульовий.

1 клас

У ньому належить зберігати дрібні суми, невелику кількість коштовностей, документи, які досить легко відновити у разі втрати. Також в такому сейфі зберігається зброя і боєприпаси. Відмітна риса стінки товщиною 9 мм і захищений від вибивання і висвердлювання замок. Вважається оптимальним рішенням для офісів і готелів, оскільки тихо розкрити його важко, а на шум зреагує охорона.

Сейфи першого класу відрізняються невисокою вартістю і для зручності користувачів нерідко оснащується лише одним механічним або електронним замком. Одночасно достоїнством і недоліком є мала вага — компактну версію буде важко зламати, але легко винести. Тому рекомендується його прикріплювати до суміжних поверхонь.

2 клас

Призначення цього сейфа той же, що і попереднього. Він відрізняється товщиною стінок (до 12 мм), що складаються з листового металу і армованого бетону. Мінімальне яке регламентується ГОСТом кількість замків — 1, захищений від спилювання і висвердлювання. Але на практиці частіше зустрічаються сховища з 2 дублюючими запірними механізмами, один з яких кодовий (механічний або електронний).

Все ще доступна вартість поєднується з чималим, понад 150 кг вагою. Тихо унести такий сейф не вийде, тому його можна використовувати у неохоронюваних приміщеннях. На його злом в лабораторних умовах йде від 30 до 60 хвилин — цього часу більш ніж достатньо для приїзду поліції.

3 клас

Ще не банківське сховище, але вже фортеця. Два замку, солідна товщина стінок і, нерідко, вогнестійкість робить його придатним для зберігання великих сум, важливих документів або солідного збройового арсеналу. Саме в таких сейфах в аптеці зберігаються наркотики та психотропні речовини. Такий же може стояти в невеликій ювелірної крамниці — пробити десятисантиметрові стінки, що складаються з двох листів сталі товщиною 18 мм і армованого бетону нелегко. А пробратися через заблоковану при несанкціонованому доступі двері ще важче. Винос ж двохсот (мінімум) кіло закріпленого анкерами «багатства» і зовсім межує з фантастикою.

В лабораторних умовах отримати частковий доступ до вмісту вдається за 60-90 хвилин. В реальному житті цей показник можна сміливо подвоювати. Але з урахуванням вартості вмісту, нехтувати охоронною сигналізацією не варто.

4 клас

Сталь товщиною до 22 мм, загальна товщина стінок понад 10 см, в якості наповнювача використовуються матеріали, які виводять з ладу навіть алмазні свердла. Будь термічне або механічний вплив окремо марно — ріжуча кромка тупиться, а бетон вогнем не пройняти. Мінімальна кількість замків -2. Обидва сувальдного типу. При несанкціонованому доступі відбувається блокування ригелів за всіма чотирма напрямами. Мінімальний вага фортеці — 400 кг.

Це вже сейф, який використовується серйозними ювелірами і банками. На його злом з отриманням часткового доступу в лабораторних умовах йде не менше 120 хвилин. У поєднанні з дублюючими охоронними системами сховище можна впевнено називати неприступним.

5-7 клас

Це справжні титани світу сейфів, які використовуються ювелірами і банкірами. Товщина стінок, виконаних із запатентованого композитного матеріалу, може перевищувати 120 мм. Надвисока міцність корпусу та двері доповнюється мінімум двома сувальдними замками класу Б і потужними ригелями. Мінімальна вага — тонна. Сейфи 5 класу виробляються серійно, але невеликими партіями. Все що вище робиться тільки на замовлення.