П'ятий кут в будинку: де він?

З кутами будинку пов'язано чимало прикмет, прислів'їв і приказок російського народу. До них можна віднести і побажання знайти свій кут, і поширену фразу-посил про пошук п'ятого кута в будинку. Давайте розберемося, звідки взялося це поняття і де знаходиться це місце.

Де в будинку знаходиться п'ятий кут

Звичайно ж, в класичному будинку з чотирьох стін не може існувати п'ятого кута. Просто в якийсь певний момент в мові з'явилася ця фраза, яка має не прямий, а алегоричний сенс. Але й однозначного трактування цього фразеологізму не є. Найбільш популярною є інтерпретація, приравнивающая ці слова до поняття «порожнього» заняття. Найчастіше в старовину це говорили ледаря і неробі, порівнюючи його байдикування з пошуком неіснуючого місця. Тобто дослівно цю фразу можна перевести як «досить займатися дурницями і байдикувати». Тепер давайте розглянемо інші пояснення, які часто вживають.

Різні версії

Ще одне значення словосполучення отримує, коли його вживають у загрозливому контексті. Воно означає, що опоненту погрожують фізичною розправою, яка може привести його в недієздатний стан. На думку деяких знавців, таке визначення «п'ятий кут» отримав через свою ефемерність, примарності.

Увага! Іноді це попередження для людини про неприпустимість його дій з проханням піти, зникнути з очей геть.

Зовсім інше значення словосполучення має в злочинному середовищі. Серед прихильників кримінальної культури п'ятий кут означає тихе, спокійне місце, в якому можна сховатися від уваги правоохоронних органів і перечекати неспокійний час.

Так що, почувши це слово, не варто шукати в своєму житлі п'ятий кут. Просто припиніть розмову з опонентом. Адже, як кажуть, сварку закінчує той, хто розумніший. А у великому і могутньому російською мовою є ще чимало таких же цікавих, загадкових і незрозумілих словосполучень. Але це вже інша історія.