Дизайн спальні з балконом

Збільшення корисної площі — це актуальна проблема для людей, які проживають в невеликих квартирах. Додати простір дозволяє об'єднання балкона і суміжного приміщення. Причому можна оформити оригінальний дизайн, щоб кімната виглядала по-особливому. Тим більше це відноситься до спальні, в яку, як правило, крім ліжка і шкафа складно щось ще встановити. Завдяки балкону з'являється додаткове місце, де можна організувати кабінет, гардеробну або просто зону для відпочинку. Якщо в квартирі проживає багато людей, то з'єднання балкона з кімнатою є необхідністю.

Правильне освітлення спальні з балконом

Проектуючи дизайн кімнати треба подбати про правильну організацію освітлення і створити кілька різних сценаріїв підсвічування. Тобто створити комбінацію світильників, які будуть виконувати певне завдання. Для цього приміщення буде потрібно загальне і акцентне освітлення.

Акцентне освітлення зможе додати інтер'єру спальні обсяг. Для акцентування предметів можна використовувати точкові світильники, настінні бра або картини з підсвічуванням. Для загального освітлення необхідно підібрати гарну люстру. А в кінці кімнати, перед виходом, можна повісити нбольшой світильник.

Важливість штор в дизайні спальні з балконом

У спальні найважливіше – це тиша, спокій, і можливість сховатися від яскравого освітлення. Якщо не впевнені, який малюнок і дизайн штор підібрати, можна вибрати однотонні моделі.

Яскраве забарвлення і неправильно обраний візерунок зможуть порушити загальну концепцію в інтер'єрі. Однотонні штори виділять простір. Фіранки необхідно вибирати так, щоб вони були завершальним штрихом в дизайні спальні, додаючи їй комфорт і затишок.

Ідеї дизайну у різних стилях

Необхідно з'єднувати лише зони, оформлені однаково по стилю. Винятком є випадки, якщо вибирається еклектичне попурі або схожі за стилем напрямку. У багатьох інтер'єрах використовується класика, хай-тек, модерн або східні стилі.

Класичний стиль

Розкішний класичний стиль на балконі використовується рідко. Просто для організації цього інтер'єру потрібно багато вільного місця для реалізації різних ідей.

Оскільки основним кольором в класиці є коричневий, то в основі колірної гами знаходяться його світлі відтінки. Стіни можна обклеїти шпалерами з квітковою тематикою. Стелю прикрашають гіпсовою ліпниною, а для підлоги використовують покриття з імітацією дерева.

На вікнах повинні перебувати повітряні римські штори. Також будуть потрібні крісла на дерев'яних, фігурних ніжках з багатою обшивкою. Зверху сидіння потрібно накрити маленькими подушками з дорогої тканини.

При декоруванні використовуються старовинні годинники, бра, картини, дзеркала, вази або дерев'яні шкатулки.

Мінімалізм

Цей стиль має на увазі скромний інтер'єр, який при цьому не позбавлений смаку. Мінімальна кількість меблів, все найнеобхідніше – це основна відмінність мінімалізму від інших стилів. У спальній кімнаті основне місце відведено ліжка, яка в цьому випадку може бути дуже великий. Головне продумати про місця для зберігання речей, це можливий шафа-купе по всій довжині стіни, він візуально не повинен сильно виділятися, а виконувати основну задачу.

На балконі можна організувати кабінет або поставити домашній кінотеатр. Прикрасити приміщення можна за допомогою фіранок, які будуть одночасно затінювати кімнату, і при цьому бути її акцентом. Фіранками можна прикрасити вікна, так і стіни, це зможе додатково надати спальні затишок.

Колірна гамма для цього стилю буде залежати від особистих уподобань власника приміщення, це можливі спокійні кольори, можна зробити однотонним інтер'єр або вибрати яскраві візерунки. З допомогою текстилю і фіранок можна перетворити інтер'єр навіть невеликій спальні.

Еклектика

Еклектика — оригінальний стиль, заснований на стилістичному попурі. Причому не можна по шматочках вибирати різні елементи від класики, модерну, хай-тека і перемішувати все це в загальну композицію.

Всі частини вибираються так, щоб можна було виділити загальний фактор (фактура, колір, форма). Оригінальний дизайн балкона, який об'єднує в собі лофт, модерн і хай-тек, включає в себе такі елементи:

  1. Акцентну цегельну стінку в коричневих тонах.
  2. Крісла кавового відтінку з шкіряною обшивкою.
  3. Стільницю, яка встановлена на підвіконні з глянцевою поверхнею.
  4. Кілька старих картин або фотографій.
  5. Замість фіранок для вікон використовуються жалюзі.
  6. Невеликий килимок на підлозі.
  7. Оригінальні елементи декору: платівки для патефона, красиві вази з квітами, оригінальні світильники з фігурною стійкою.
  8. Велика кількість різнокольорових подушок.

Щоб зробити химерний і в теж час органічний стиль необхідно вибрати сполучний елемент. Лише потім вибираються всі деталі інтер'єру.

Модерн

Стиль модерн вітає дерево в будь-якому його прояві. Щоб не перевантажувати приміщення необхідно використовувати якісну імітацію деревини.

На стінах повинні перебувати шпалери з плавними малюнками. Стелю прикрашають розписними картинами. Меблі повинна бути виготовлена з дерева і мати витончену різьблення. Замість великих крісел встановлюють стільці з ротанга. Диван повинен бути з багатою оббивкою з додаванням золотих елементів, гармонуючи при цьому з основною забарвленням (горіх, дуб).

На вікнах повинні перебувати розкішні фіранки шоколадного кольору з численними складками, красиво спадаючими по всій поверхні штор. При декоруванні також потрібні картини в рамках, які імітують бронзу, шикарні вази з букетами, оригінальні світильники.

Хай-тек

Приміщення в стилі хай-тек має бути оформлено в спокійному і нейтральному кольорі з пріоритетом сірих і білих відтінків. Одну стіну обкладають декоративним цеглою. Якщо потрібна установка систем зберігання, то бажано вибрати невеликий кутовий шафа-купе світлого кольору. Особливо добре, якщо це буде на стіні з вузькою балконної двері.

На вікнах повинні перебувати двоколірні штори, де обидві сторони мають у контрастне забарвлення. Одну бічну стінку використовують для серії авторських фотознімків або оригінальних картин. Меблі повинна бути максимально проста і практична. Можливе використання нестандартних виробів.

Спальня – це в першу чергу приміщення для емоційного розвантаження, кімната для нічного відпочинку. Тому інтер'єр зобов'язаний забезпечувати необхідний позитивний настрій, допомагають заспокоїтися і розслабитися. Можна побачити багато фото дизайнів спальні. Вибираючи ідеї для створення інтер'єру, потрібно частіше прислухатися до себе, так як власні відчуття в цьому випадку будуть найкращою підказкою, ніж будь-які модні впливу.