Сині штори в інтер'єрі спальні

Спальня є кімнатою відпочинку і при її оформленні хочеться додати інтер'єру індивідуальності і затишку одночасно. У цьому можуть допомогти штори синього кольору. Але тільки при правильному поєднанні їх з предметами меблів і стилем кімнати, можна отримати потрібний результат.

Особливості використання синіх штор в інтер'єрі спальні з фото

Розглянемо важливі критерії підбору синіх штор для оформлення спальні.

Поєднання синіх фіранок і меблів

Гармонійно виглядають фіранки синьої забарвлення з меблями того ж тону, але не варто купувати останню виключно в цьому кольорі. Краще, якщо меблі зі вставками або обробкою наступних тонів: сріблястого, золотого та білого.

ВАЖЛИВО! Відтінки синього кольору роблять приміщення більш темним, отже, перевагу даним кольором варто віддавати тільки в тому випадку, якщо вікна спальні виходять на сонячну сторону.

Сині штори в поєднанні з аксесуарами, елементами декору і обробки

Важливу роль в оформленні приміщення відіграє поєднання фіранок з іншими аксесуарами спальної кімнати. Це можуть бути: бра, люстри, рами картин, декоративні подушки, покривало, килим і багато іншого. Необов'язково, щоб всі ці аксесуари були повністю даного кольору, вони можуть бути або доповнені даними тоном, або поєднуватися зі світлими тонами і принтами.

УВАГА! Якщо буде підібраний однаковий принт як на шторах, так і на всіх аксесуарах, то інтер'єр кімнати буде виглядати дуже ефектно і красиво.

Які бувають відтінки синього

Відтінків синього кольору буває декілька і кожен з них буде доречний в реалізації тієї чи іншої дизайнерської ідеї:

 1. У спальній кімнаті з кольором штор темно-синього відтінку ви відчуєте себе більш спокійними.
 2. Яскравий відтінок цього кольору буде доречний в дитячій спальні. Діти люблять яскраві кольори.
 3. Волошковий відтінок у поєднанні з білим кольором ефектно прикрасить спальню в сучасному стилі.
 4. Синьо–блакитний відтінок візуально розширить простір спальної кімнати маленьких розмірів.

Фіранки синьої забарвлення будуть відмінно поєднуватися з наступними тонами: бірюзовим кольором, фіолетовим, блакитним, зеленим, сірим і білим, оранжевим, жовтим, червоним. Одні з них доповнять основний колір, а інші стануть контрастним відтінком.

УВАГА! Холодні і темні тони краще розбавляти за допомогою теплих тонів, щоб кімната не виглядала похмурою і темною.

Сині фіранки в різних стилях

Штори синього кольору доречні в різних стилях, але лише при правильному поєднанні з меблями, шпалерами та аксесуарами кімнати. Розглянемо кожен стиль детально:

 1. Щоб надати спальні теплоти, характерною для провансу, повісьте фіранки синьої забарвлення. Рекомендується їх комбінувати з меблевими виробами та аксесуарами пастельних тонів.
 2. У спальні, оформленої в сучасному стилі не вітаються банти і рюші. Кращим вибором стануть однотонні штори.

Якщо приміщення невеликих розмірів, то краще підібрати світлий відтінок. У разі, коли площа спальні досить велика, тоді найкращим вибором буде темний відтінок:

 • у приміщенні, декорованому в стилі лофт фіранки синього кольору будуть відмінно поєднуватися з меблями або ж аксесуарами, характерними для даного варіанту дизайну;
 • для оформлення кімнати в стилі мінімалізм підійдуть однотонні штори темного відтінку, прикрашені легким візерунком іншого кольору, для створення контрасту.

Варіанти комбінування штор і декорування

В даний час при оформленні спалень часто використовується комбінування різноманітних фіранок та їх декорування. Для початку розглянемо варіанти комбінування:

 1. Для прикраси інтер'єру спалень використовують штори в поєднанні з гардиною. Синій колір добре гармонує з білим тоном. Також добре будуть виглядати жовтий тюль і сині фіранки.
 2. Особливою популярністю користується оформлення вікна шторами різних тонів. Один колір повинен відтіняти інший, тоді вони будуть виглядати як доповнення один до одного.
 3. Ламбрекени додадуть кімнаті ніжності, вишуканості і легкості. Відмінним вибором стануть ламбрекени смарагдового тону в комбінації з ніжно-синіми шторами.
 4. Довжина фіранок при створенні інтер'єру спальної кімнати грає дуже важливу роль. Зараз дуже модно поєднувати штори різної довжини, наприклад, короткий тюль або органзу з довгими занавісками з щільної матерії.

Декорування штор:

 1. Власники. Їх забарвлення повинна збігатися з тоном гардини. В основному виготовляють утримувачі з різних матеріалів, надаючи різну форму. Вибираючи тримачі для своєї спальні необхідно, щоб вони гармоніювали з фіранками.
 2. Затискачі. В якості даного декору можна використовувати стару шпильку.
 3. Підхоплення. Для спальної кімнати можна використовувати з бус або з тканини. Їх забарвлення має бути в тон фіранок.
 4. Кисті та бахрома. Доповнять будь-які фіранки і внесуть до оформлення свою родзинку. Можна придбати кілька пензлів різного забарвлення і міняти їх час від часу.

Враховуючи перераховані вище рекомендації, можна з легкістю додати спальні одночасно стильний і затишний вигляд.