Освітлення в спальні

Один з майстрів світлодизайну зазначив, що поганий світло може зробити людину нещасною. Хотілося б нам відчути таке почуття в спальні? Навряд чи. Наш спальний куточок створений для спокою і комфорту. А знання про правильної організації освітлення допоможе надати приміщенню необхідну атмосферу і підкреслити переваги в інтер'єрі. Місце, де людина проводити третину свого життя, має приносити комфорт і повноцінно відновлювати сили. Це можливо лише у кімнаті з відповідним освітленням. А крім яскравості і позиції джерел світла важливі і естетичні якості. А відпочинок зі смаком принесе ще більшу користь і насолоду.

Освітлення з урахуванням розміру спальні

Вибираючи світильники та місця для їх фіксації, насамперед враховуються обсяги кімнати. Чим більше площа приміщення, тим більш ґрунтовно здійснюється підбір відповідних аксесуарів, і тінь тут не має вийти на перший план. З іншого боку, завдання не буде простіше при наявності крихітного приміщення: тоді важливо не тільки грамотне розміщення всіх освітлювальних приладів, але і вибір на користь вельми витончених найменувань. Люстри, торшери і всі інші прилади підбираються у відповідності з пропорціями кімнатній площі.

Важливо! Світлом можна зловживати, але й мало його бути не повинно. Він передбачає відсутність темних куточків. Також враховується і принцип неуважності, особливо актуального для описуваного приміщення. Якщо світло надмірно концентрований, то повного розслаблення не вийде. У маленьких кімнатах це часта проблема.

Потрібний розсіюючий ефект виходить при правильній орієнтації світлових джерел. Тому освітлювальні прилади рекомендується спрямовувати вгору, на стельову або стінну частина. Непогано виглядають плафони з щільного матеріалу, що розсіює світло в належній мірі. Також популярність набирають і споти, допомагають модифікувати дирекцію світла на свій смак. Ну а оптимальним варіантом вже не один рік для спалень служать диммери, що регулюють потужність центрального освітлення.

Приліжкове освітлення

Після базового освітлення найважливішим вважається приліжкове. Його функції в поясненні не потребує, адже нерідко в ліжку є бажання, наприклад, почитати улюблену книгу і попечатать статтю або листи ноутбуком в темний час доби.

Основним правилом при організації прикроватного освітлення є необхідна для зручного читання яскравість, яка не буде дратувати відпочиваючого поруч коханої людини. Тому в цих цілях частими гостями стають щільні і розсіюючі абажури, які допомагають направити світловий потік вниз в ліжко. За рівнем висоти вибір зупиняють на позначці 60 см: тоді зліпити присутніх буде практично неможливо.

Для описуваного освітлення підходять і вбудовані або настільні вироби, бра і торшери. Оптимальне розташування бра від підлоги – близько двох метрів. Також цікавим рішенням стане використання світильників на кронштейнах висувного плану, що кріпляться до стіни або ліжковим узголів'я.

Довідка! Для ліжка на двох всі аксесуари за світлу купуються парно.

Сучасні світильники недалеко від ліжка відрізняються і системою управління. Серед придбань будуть:

  • штатний вмикач на самому освітлювальному приладі. Найбільш ходовий, але далеко не самий зручний варіант;
  • настінний вимикач біля ліжка для комфортного включення і виключення світла. При цьому оптимальним стане наявність дублюючих пристроїв при вході в кімнату і біля самого ліжка;
  • вже згаданий диммер як особливий регулятор яскравості освітлення, популярний в поєднанні зі світлодіодними приладами. Тут же і наявність систем, що реагують на людський дотик;
  • пультове керування для здатності включення і виключення світлом, зміни його інтенсивності або режиму;
  • варіанти з датчиками, пов'язані з рухом, об'ємом, звуками та іншими параметрами. Світло може включитися при появі персони і згаснути при її видаленні. Лампу ж нерідко запалюють по бавовні в ладоши і таким же чином гасять.

Світлові прилади даної зони вирішують не тільки функціональні завдання. Вони служать і як елемент гармонійного декорування. До улюблених прийомів в арсеналі стилістів інтер'єру відносяться споруди біля узголів'я ліжка ніші декоративного властивості з підсвічуванням особливими світлодіодами. Результат від такого варіанту приголомшливий – поширення гармонійного м'якого світла.

Освітлення дзеркала

Дзеркало в кімнаті, де ми спимо, — важливий атрибут, особливо якщо в ній живе жінка чи подружня пара. Основною функцією дзеркала стане відображення завданої макіяжу або показ відображення, яке проживає для оцінки свого зовнішнього вигляду.

Освітлення дзеркала або туалетного столика важливо навіть при його близькості до вікна. Оптимальною стане наявність підсвічування з двох сторін за допомогою бра. Нерідко дизайнери рекомендують використання центрального розсіюючого світильника над дзеркалом і з боків з обох сторін.

Дзеркало з правильно підібраним освітленням вселить упевненість у кожного, хто бачить власне відображення з його подальшим поліпшенням настрою.

Освітлення шафи

Для організації особливого затишку в спальні важливо звернути увагу і на підсвічування предметів меблів, колон, картин, інших предметів. Важливо і правильно подати і освітлення шафи.

Завдання успішно виконується з різними видами зонального освітлення або правильним підбором прихованого підсвічування. Для гардеробної шафи з напівпрозорими дверцятами остання буде особливо ефектна, а спосіб подачі світла – функціональним.

Довідка! Підсвітити шафа можливо зверху або збоку. Тоді він перетвориться в новий функціональний освітлювальний прилад для спальні.

Цікавим варіантом стане і підсвічування в дзеркалі на дверцятах шафи. Для створення такого ефекту радять застосувати точкові світлодіодні освітлювальні аксесуари.

Освітлення робочого місця

Обладнана зона з робочим столом у кімнаті для відпочинку — найчастіше данина часу. У цьому випадку кращим варіантом буде настільна лампа. Якщо ж робочий куточок – це лише крісло для перегляду преси або читання книг, то використовується торшер або освітлювальний прилад на гнучкій ніжці.

Декоративне освітлення

Висвітлення декоративного властивості відводиться особлива роль. Всі ці точкові варіанти на стельової частини, освітлення подіуму, свічки та лампи – створення атмосфери та внесення затишку в спальню, чому посприяє тьмяний розсіяне світло.

Прекрасною ідеєю стане акцент на тих чи інших предметах в приміщенні. І грамотно підібране освітлення тільки наблизить до досягнення мети. Тим більше що методи декору в рамках освітлювальних рішень – численні. Підсвічування здатна змінити настрій в кімнаті – від стриманого і лаконічного, з нотками спокою і тиші – до яскравого і веселого.

Виділення деталей для освітлення надають обстановці персональний характер і роблять обстановку завершеною. А в разі ретельного продумування і планування всіх аксесуарів, то зміни в будь-який час з комбінацією різних підсвічувань, — гарантовані.

Незважаючи на те, що підсвічувати деталі декору ще не стало культовим, фахівці вже не раз довели широту можливостей методики. Якщо зробити підсвічування стін у спальні, то додасться глибина простору, а якщо – карниза або картин, то обстановка придбає свою вишуканість, а задуманий стиль буде тільки підкреслять.

Освітлення в спальні з натяжними стелями

Додання потрібного освітлення з таким стельовим варіантом передбачає множинні підходи і політ фантазії. Тут важливо про наявність глянцевих, матових і сатинових полотен, схожих за технічними ознаками і відрізняються лише зовні.

Багатоярусні споруди оптимально поєднують точкове і світлодіодне освітлення. Якщо взяти, наприклад, дитячу спальню, то цікавим рішенням стане наявність ламп у всіх кольорах веселки.

Нерідко хітами в спальнях стають бра, які можуть навіть замінювати велику люстру. Але ж для надання особливого шарму зараз встановлюють світлодіодну периметральну стрічку. Приміщення виграє у затишку, освітлення буде в міру яскравим, та й економія електроенергії вельми істотна.

Популярний і світловий хід у вигляді люстри з направленими вгору плафонами. Світ прямує вгору і розсіюється у формі химерної розпису. Куточок відразу перетворюється, і до того ж візуально збільшується.

Важливо! М'якість і ненав'язливість освітлення надають точкові світильники. Тим не менше така підсвічування може виділити всі стельові недоліки при їх наявності, так само як і плоскі люстри матового відтінку.

Різні види освітлювальних аксесуарів встановлюють на стінах і стелі. Вони припускають наявність пульта управління для скорочення або збільшення світлової інтенсивності. А відключення одного світильника і включення іншого дасть свій неповторний ефект. Тут якраз актуальна і установка сенсорного управління, що реагує на переміщення по кімнаті.

Наведемо кілька рекомендацій від фахівців з оформлення відповідного варіанту кімнати для сну:

  1. Світло у вигляді вузької смужки може візуально зробити стелю вище, що важливо для невеликих в обсязі спальнях;
  2. Багатоярусні підвісні конструкції особливо цінні при глянцевих стельових покриттях. Цікаво і поєднання різних типів полотен в одній споруді з подальшим досягненням своєрідних ефектів. Глянсове покриття оптимальні у відображенні світла, який витримає будь-яке число химерних форм.
  3. При наявності неявного світлодіодного освітлення за карнизом, можна спокійно займатися онлайн-активністю або насолоджуватися переглядом телепередач.
  4. При наявності стелі темніше бажаного, бічна підсвічування вирішить це питання, надавши більше світла поверхні.
  5. Підсвічування декоративного плану ховають в натяжних стелях або за вітражами стелі. Це надає приміщенню неповоримый шарм. До речі, підсвічений вітраж нерідко набуває функцію основного дизайнерського елемента кімнати для відпочинку.

Варіанти підсвічування досить численні, тому її підбір слід пов'язати з типом і кольором полотна. У цьому випадку спальна кімната точно зміниться. А підвісні стелі – це простір для фантазії дизайнерів, які напевно визначать оптимальне рішення по наданню спальні самобутності.

Довідка! Незважаючи на море можливостей сучасного освітлення, природний варіант буде самим якісним і надійним. І для спальні експерти радять вибрати приміщення з максимальною кількістю сонячного світла. Ліжко краще розташувати, щоб не дозволити сонячним променям перервати природний сон. А наявність маленьких вікон не зможуть заповнити недолік природного кольору навіть при білому стелі і стінах.

Тип світлового джерела важливо продумати ще до установки стелі, оскільки монтаж обох систем йде одночасно. Существут чимало фото, як правильно зробити освітлення і дизайн спальні.

Беручи до уваги побажання й поради по освітленню від професійних дизайнерів, навіть невелика спальня стане затишною і комфортною, виконуючи свою головну функцію – повноцінний відпочинок від турбот і проблем!