Правила вибору подушок для алергетиків

Міцний сон необхідний людині. У цей період запускається програма загальної регенерації організму, при її порушення може з'явитися синдром хронічної втоми, відбутися занепад сил, знизитися імунітет, загубитися інтерес до життя. Але розмова про повноцінний відпочинок не йде, якщо від улюбленої подушки замість снів з'являється набряк, закладеність носа, кашель, свербіж, підвищення температури. Саме так проявляється алергія. Вона називається побутової і дуже ускладнює життя, змушуючи перед покупкою постільних речей ретельно перевіряти їх на гіпоалергенність.

На які подушки буває алергія

Довгий час практично єдиним варіантом була пір'яна або пухова подушка. Вона була досить зручною, об'ємної і при належному догляді служила десять років і більше. Але варто було тільки відволіктися, не просушити її вчасно, відкласти прання − в ній тут же заводилися пилові кліщі та інша живність.

Реакція з боку організму проявлялася головним болем, свербінням, починали свербіти і сльозитися очі. Симптоми дуже схожі на застуду, але якщо поза домом самопочуття налагоджувалося, то висновок напрошувався один — алергія на подушку. Найчастіше реакція наступала на шерсть і пух. З появою синтетичних матеріалів в якості наповнювача стали використовуватися холлофайбер, синтепон, силікон. Серед натуральних речовин популярні:

  • гречане лушпиння;
  • латекс;
  • бамбук;
  • овеча або верблюжа вовна.

Алергія індивідуальна і може проявитися на будь-який матеріал, але деякі наповнювачі більш інертні, і ймовірність їхнього спокійного сприйняття вище. Мені більше подобаються гречане лушпиння і холлофайбер. Вони чудово показали себе, коли приїхали гості, серед яких були алергіки. Друзі мені підказали, на які подушки варто звернути увагу.

Як вибрати подушку для алергіка

Якщо сформулювати вимоги до гіпоалергенним подушках, то вони повинні:

  • не містити матеріалів тваринного походження;
  • легко прати в домашніх умовах;
  • володіти воздухонепроніцаемостью;
  • не включати клею і барвників;
  • швидко сохнути і добре провітрюватися;
  • мати пиловідштовхувальну ефект.

Важливо! При покупці краще вибрати штучний наповнювач, в якому комахи, цвіль і грибок не живуть в принципі.

Дуже цікаві відносно нові розробки.

Штучний лебединий пух

Названий так із-за м'якості і дуже маленького ваги. Рекомендований для дітей і людей з надмірним потовиділенням. Швидко сохне, не має парниковим ефектом, не накопичує пил і неприємні запахи, легко стирається. Кліщі в такому наповнювачі не плодяться, допускається прання в машинці, виріб сохне за кілька годин.

Экофайбер

М'який і пружний, швидко приймає зручну для вас форму і при струшуванні повертається до початкового об'єму. Служить довго, витримує кілька сотень прань. Влітку на такий подушці не жарко. Не накопичує пил.

Комфорель

Зовні нагадує порожнисті пружні кульки. Пориста структура пропускає повітря, зберігає тепло, відштовхує вологу, тримає форму. Добре піддається пранню, не накопичує запахи, зручна у догляді. Не боїться прямих сонячних променів, вогнестійкий матеріал і недорогий.

Відносні недоліки проявляються у новій подушки з цим наповнювачем. Протягом декількох днів вона пахне синтетикою і поскрипує, через 1-2 тижні ці ефекти зникають. Подушку з комфорелем потрібно щодня збивати і струшувати, інакше наповнювач збивається в грудку.

Вибираючи подушку, я обов'язково дивлюся на склад, рівень жорсткості, рекомендації по догляду віддаю перевагу натуральної тканини чохла. Гіпоалергенні подушки служать близько п'яти років, а якщо дотримуються правила використання, то й довше, забезпечуючи міцний сон.