Чому в Європі туалет у спальні, а у нас близько кухні

Ви коли-небудь задавалися питанням, чому в зарубіжних фільмах, серіалах, навіть в легендарній грі The Sims туалет або суміщений санвузол знаходиться близько спальні? Адже традиційна російська планування привчила нас до того, що ця важлива кімната розташовується поруч з кухнею. Зараз багатьом таке положення здається незручним, але все ще досить важко знайти квартиру або будинок з плануванням, що відрізняється від звичної.

Різниця планувань

Європейські квартири найчастіше при меншій площі виглядають більш просторими і світлими. Це пов'язано з тим, що в Росії до цих пір багато хто воліє мати кілька кімнат, нехай і меншого метражу, ніж одне велике відкритий простір — ту саму студійну планування, яка дуже популярна в Європі. Але так йдуть справи з бюджетним житлом. У будинках і квартирах людей з достатком вище середнього часто облаштовано кілька санвузлів, один з яких неодмінно розташовується поруч зі спальнею. Ця тенденція поступово знаходить відображення і в наших сучасних планування приміщень.

Чому у нас прийнято близько кухні робити туалет

Розташовувати туалет поруч з кухнею повсюдно почали ще при будівництві перших хрущовок.

Причин вибору саме такого планування кілька:

  • економія бюджету;
  • раціональне використання простору;
  • будівництво в стислі терміни.

На сьогоднішній день такі планування до цих пір зустрічаються в малогабаритних висотних житлових комплексах і невеликих приватних будинках. Безпосереднє сусідство таких двох кімнат, кухня і туалет, дозволяє розмістити одну на два приміщення вентиляційну шахту на загальному просторі — в стіні між туалетом і кухнею. У цих приміщеннях повинна бути забезпечена могутня і постійна повітряна тяга для вентиляції. Таке планування зручна не тільки з точки зору економії, але і, ймовірно, в плані міцності конструкції, а також самого процесу будівництва. Це значно здешевлює проект в цілому. Крім вентиляційної шахти, у «закутку» також прокладають всі трубопровідні та каналізаційні елементи, розводячи їх в необхідних напрямах.

Звичайно, в новобудовах більш дорогого сегмента і при будівництві власного будинку можна дозволити собі не економити і зробити дві шахти, а то і більше в різних місцях будинку або квартири.

Де ж краще і чому

Якщо житло невеликого формату і призначене для життя однієї людини, то розташування туалету не так важливо і принципово, адже нікого не вийде збентежити неприємними запахами або звуками в будь-який час дня і ночі. А от якщо мова йде про просторому будинку або квартирі на велику сім'ю, то розташування санвузла — важливий момент, особливо якщо домочадці лягають у різний час або в сім'ї є діти.

Деяким заважає спати навіть приглушене світло і плескіт води з крана або при зливі бачка. У такому разі розміщувати санвузол близько спальні — не найкраща ідея. Якщо ж такої проблеми немає, а житлова площа дозволяє, можна і навіть потрібно облаштовувати кілька санвузлів у різних зонах.

Наприклад:

  • гостьовий туалет, розмістити в зоні прийому гостей;
  • дитячий, розташувати поруч зі спальнею дитини;
  • туалет навпроти чи поруч з батьківською головною спальнею, призначений тільки для подружжя. Вхід в нього можна зробити безпосередньо через спальню.

З точки зору Фен-Шуй, для підтримки гармонії в житловому просторі туалет небажано розміщувати поруч із зоною сну. Особливо несприятливою є планування, при якій ліжко розташована уздовж стіни, суміжної з туалетом або узголів'ям до неї. Таке становище може призвести до комплексів різного роду, хвороб і невдач у любовних стосунках.

Слідувати принципам Фен-Шуй чи ні — справа кожного, адже при створенні планування або виборі готового житла у першу чергу варто спиратися на свої звички та вподобання.