Скриня своїми руками з дерева

Скриня — одне з найдавніших винаходів людини. Вважається, що перші скрині з'явилися наприкінці кам'яного віку. Їх використовували для зберігання одягу, посуду, предметів домашнього вжитку. Матеріал для виготовлення скринь розрізнявся залежно від місця проживання людей, їх культурних традицій, способу життя, доступних ресурсів, достатку й становища в суспільстві. Найчастіше скрині робили з дерев'яних дощок, але використовувалися також лоза, метал, шкіра, тканина, повсть і т. д. Навіть звичний для нас шафа — це нащадок скрині, поставленого на бік. Зараз скриня переживає своє друге народження. Він все частіше зустрічається в колекціях модних меблевих дизайнерів і, при грамотному підході, відмінно вписується в інтер'єрні рішення різних стилів і напрямків.

При цьому зовсім необов'язково витрачати великі гроші на його покупку, можна зробити його самим з дерева, маючи умілі руки і елементарний набір інструментів. Зроблений своїми руками і декорований під старовину дерев'яна скриня, унікальна річ, яка стане відмінним прикрасою власного будинку або прекрасним подарунком, для людей, що цінують оригінальність і благородство виробів з натурального дерева.

Види матеріалів для створення дерев'яного скрині

Дерев'яні скрині можна робити з різних видів вихідної сировини:

 1. Фанера. Листи фанери продаються в будь-якому будівельному магазині, коштують недорого, можна вибирати будь-яку товщину. З фанерою легко працювати, вона відмінно зберігає форму. Але вироби з однієї тільки фанери виглядають дешево і нудно.
 2. Меблеві щити з масиву різних порід дерева. Дорогий і благородний матеріал. Вони дуже міцні і дозволяють створювати міцні і надійні в експлуатації конструкції. Однак вони вимагають певних знань столярної справи, їх складніше знайти в магазинах, а ще вони дуже важкі.
 3. Меблева дошка. Більш дешевий у порівнянні зі щитами матеріал. З дошками простіше працювати, впорається навіть починаючий, їх легше кроїти на деталі потрібного розміру. Придбати їх у магазинах не так просто, як фанеру.
 4. Меблева дошка + фанера. Комбінуючи ці матеріали в одному виробі, можна добитися відмінних результатів і отримати надійний міцний скриня, має красивий і благородний зовнішній вигляд.

Що потрібно для виготовлення скрині своїми руками

Виготовити скриня своїми руками, дотримуючись наведеної інструкції, дуже просто, необхідні мінімальні знання про роботу з деревом і вміння малювати прості креслення, а також інструменти та матеріали, наведені нижче.

Інструменти:

 • ручний фрезер з копіювальною фрезою;
 • електролобзик;
 • торцювальна пила (при наявності, можна без неї);
 • шліфувальна машинка (не болгарка);
 • дриль або шуруповерт;
 • свердло по дереву;
 • струбцини, зручніше використовувати F-образні;
 • напилок;
 • молоток;
 • рулетка;
 • олівець.

Матеріали:

 • дошка обрізна суха строганая, розміром 25х100 мм, 20 метрів;
 • фанера товщиною 4 мм, 1 аркуш 1,5х1,5 метра;
 • чопики меблеві дерев'яні;
 • цвяхи меблеві;
 • цвяхи звичайні;
 • шурупи для дерева;
 • петлі вкручені 2 штуки;
 • петля для навісного замку;
 • навісний замок;
 • морилка;
 • кисті;
 • клей ПВА, столярний або будівельний.

Продумуємо конструкцію

У першу чергу потрібно визначитися з розмірами. Якщо скриня робиться для себе, то габарити визначаються виходячи з місця, куди його планується поставити і того, що в ньому буде зберігатися. Наприклад, занадто громіздкий, він буде погано виглядати в маленькому приміщенні і заважати переміщенню по кімнаті, а маленький може виявитися незручним для зберігання.

Креслення робимо на комп'ютері в будь-конструкторської програмі: Компас, AutoCad, Solidworks і т. д. і роздруковуємо деталі в натуральну величину. Якщо немає досвіду роботи в таких програмах, то креслимо на папері, теж в реальному розмірі. Або беремо креслення, розміщений тут.

Скриня з плоскою кришкою з фото

Самий зручний скриня з плоскою кришкою, він дозволяє ставити зверху різні предмети (світильники, вази), класти книги, або просто сидіти, підклавши подушку. Опукла кришка обмежує варіанти його використання і складніше вбудовується в інтер'єр. Тому тут розглянуто варіант виготовлення плоскої і надійної кришки, яка спокійно витримує вагу дорослої людини.

Виготовлення декоративного скрині з дерева своїми руками покроково

Приступаємо до виготовлення скрині. По роздрукованим кресленням випилюємо лобзиком шаблон з фанери тому, що буде багато повторюваних деталей однакового виду і розміру. По краях залишаємо 1-2 мм від кордону начерченного, щоб потім довести напилком до ідеальних розмірів.

Після доопрацювання шаблону, пиляємо лобзиком або торцювальною пилою (зручніше) дошки потрібної довжини.

УВАГА! Дошки потрібно використовувати тільки сухі меблеві! Якщо робити зі звичайних непросушених пиломатеріалів, вони згодом можуть потріскатися, а конструкція в цілому перекоситься.

Повинно вийти 18 шт. по 700 мм і 10 шт. по 450 мм. Накладаємо шаблони з фанери на дошки, притискаємо струбцинами і випилюємо лобзиком дошки навколо шаблону, з відступом в кілька міліметрів. Беремо фрезер з копіювальною фрезою і обводимо їм за шаблоном, домагаючись ідеального збігу розмірів. Підшипник копіювальної фрези повинен стосуватися шаблону, але не торкатися заготовки, інакше вырежется не точно. Повторюємо дії для всіх наявних дощок. Далі:

 1. Шліфувальною машинкою обробляємо всі поверхні, щоб позбутися від задирок і нерівностей.
 2. З фанери вирізаємо внутрішню оббивку для скрині: дно, стінки, низ кришки.
 3. Збираємо кожен ярус окремо.
 4. За принципом " шип-паз, в кожному ярусі просвердлюємо дрилем або шуруповертом отвори для чопиков, так, щоб воно пройшло через обидві дошки в місці їх з'єднання.
 5. Змащуємо отвір клеєм і забиваємо молотком чопики.
 6. Повторюємо для всіх місць з'єднань.
 7. Укладаємо яруси один на інший, всі крім кришки.
 8. Прибиваємо всередину скрині і на нижню частину кришки фанеру потрібного розміру меблевими цвяшками.
 9. Розмічаємо місця кріплення петель, для з'єднання кришки з коробом.
 10. Просвердлюємо під кутом 15 градусів дрилем або шуруповертом.
 11. Розбираємо вкручені петлі вкручуємо одну частину в короб, а іншу кришку.
 12. Збираємо петлі.

Скриня готовий!

Декор дерев'яного скрині під старовину в піратському стилі

Один з популярних варіантів декору під старовину, оформлення скрині в піратському стилі. Він відмінно впишеться в інтер'єр в стилі LOFT, або стане прекрасним доповненням для дитячої кімнати в морському стилі.

ДОВІДКА! Пірати найчастіше грабували пропливають повз кораблі. Іноді їм щастило і багатства діставалися прямо в скринях власників, але часто, здобуті скарби виявлялися розсипом, і їх потрібно було кудись складати, щоб перевозити або закопувати в потайних місцях, і піратам доводилося робити скрині прямо на борту із залишків повалених кораблів. Автентичні піратські скрині брутальны і суворі без зайвих прикрас. Основні їх характеристики — простота форм і надійність.

Щоб скриня був схожий на старовинний піратський, зроблений корабельним майстром, беремо морилку на спиртовій або водній основі вподобаного кольору, наприклад «Дуб». Малярським пензлем обробляємо всю поверхню всередині і зовні в 1-3 шари. Чим більше шарів, тим насиченішим і глибше буде колір дерева. Чекаємо повного висихання. Покриваємо лаком за бажанням.

Обов'язковий елемент — замок, він буває внутрішнім або навісним. Навісний замок з петлями виглядає більш цікаво. Можете взяти прості варіанти, які продаються в будь-якому господарському магазині або вибрати ковані елементи, вони коштують дорожче, але виглядають при цьому ефектніше. Якщо петля класичного металевого, зовсім не старовинного кольору, її легко пофарбувати аерозольним балончиком в чорний колір, відтінки міді, латуні або зістареного срібла. Вибір фарб для таких завдань величезний. Петлю для замку прибиваємо до кришки і коробу цвяхами або прикручуємо шурупами, вішаємо замок.

Додатково можна використовувати інші декоративні елементи: накладки зі шкіри або металу, широкі і вузькі металеві стрічки, різьблені деталі з дерева. Стильно і модно виглядає декупаж з географічними картами, пістолями, шаблями, гаками, розсипом піратських дублонів. Варіанти декору обмежені лише вашою фантазією.

Тепер легко порадувати себе або близьких чудовим оригінальним виробом, з натурального дерева, що існують у єдиному екземплярі, яке прикрасить будь-яке приміщення і буде з користю служити довгі роки.