Декор скрині своїми руками

На горищі або в коморі кожного будинку заховано багато предметів старовини, якими користувалися наші родичі. До таких належить і скриня — яскравий представник меблів минулих років, в якому зберігалися особисті речі і складалося придане. Трохи майстерності і творчих навичок і відреставрувавши скриня, можна вдихнути в нього нове життя.

Спільні дії по ремонту та декору

До ремонту та оформлення старовинних скринь кожен підходить по-різному. Хтось обробляє тільки лицьову частину, зберігаючи оригінальний орнамент, деякі повністю змінюють стилістику і дизайн виробу. Існує кілька загальних правил, які допоможуть провести роботи по декоруванню старовинних меблів:

 1. Переважна більшість предметів меблів старовини зроблені з дерева. При тривалому періоді експлуатації матеріал починає розсихатися. Щоб продовжити термін служби виробу, необхідно розібрати його складові і опустити в ванночку з теплою водою. Волога просочить деревину, завдяки чому вона стане набагато міцніше.
 2. Стару фарбу потрібно знімати з обережністю. У минулому столітті скрині обробляли спеціальними розчинами, які усмоктувалися у верхній шар деревини. Для роботи знадобиться рубанок, за допомогою якого можливо повністю зняти верхній шар.
 3. Багато скрині прикрашені декоративними елементами, виконаними з заліза. Знімати їх не рекомендується. В процесі зняття можна пошкодити самі витки або дерев'яну поверхню меблів.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що для кожного виду дерева потрібен певний час для просочення вологою.

Як зберегти стару розпис

Багато скрині в старі часи прикрашали візерунками та орнаментами для більш яскравого і привабливого зовнішнього вигляду. При схоронності розпису яскравий візерунок можна оновити і залишити на поверхні скрині.

Матеріали:

 • розчинник для зняття старого покриття;
 • кисті для нанесення складу;
 • шпатель;
 • захисна просочення;
 • фарби;
 • кисті для нанесення нового візерунка;
 • лак.

За допомогою кісточки наносимо розчинник на поверхню скрині. Після нанесення виріб необхідно залишити на деякий час для повної просочення. У більшості випадків вона займає кілька годин — в залежності від складу. Коли старий лак починає бугром, видаляємо його з допомогою шпателя. Після видалення поверхню слід ретельно обтерти непотрібної ганчіркою або чистою м'якою кистю. Потім наносимо захисну просочення і промальовуємо облуплені деталі розпису. Після висихання покриваємо скриня новим шаром захисного лаку.

ДОВІДКА! Вибір очищувального засобу залежить від кількості шарів лаку. Для одного підійде звичайний розчинник. При декількох шарах слід скористатися спеціальними порошкоподібними засобами.

Декупаж під старовину: майстер-клас

Даний метод декорування відноситься до найбільш популярним. Оформлення в стилі вінтаж займає досить тривалий період, тому для роботи слід запастися терпінням.

Процес роботи:

 1. За допомогою наждачного паперу поверхня скрині ретельно зачищається до утворення гладкої поверхні. Покриваємо акриловим грунтом і залишаємо до повного висихання.
 2. На стінки наносимо фарбу. Колірна гамма залежить від особистих переваг. Кути і стики можна заклеїти малярським скотчем, щоб вони були іншого відтінку.
 3. Після висихання на фарбу наносять шар кракелюрного лаку. При висиханні він дає необхідні тріщинки, зазори і візуальні пошкодження.
 4. За допомогою трафаретів на стінки скрині наносимо вибрані зображення. Тут можна скористатися акриловими фарбами.

Після ретельної сушки скриня готовий до використання.

Англійська декупаж

Меблі, оформлена в стилістиці англійська декупаж, відрізняється особливим шиком, витонченістю і привабливістю.

Хід роботи схожий з вищеописаним методом. Поверхня ретельно обробляється наждачним папером, а потім покривається грунтовкою. Грунт допоможе скорегувати всі сколи і тріщини, які є на поверхні. Після сушіння заново обробляється наждачним папером і грунтом. Після ретельного висихання, можна наносити малюнок на поверхню. Для цього використовуються акрилові фарби. Верхній шар можна покрити тонким шаром лаку для надійної фіксації.

ДОВІДКА! Англійський стиль передбачає велику кількість ніжних пастельних тонів і фарб. З орнаменту переважають троянди.

Як стильно оздобити скриня: фото

Сучасні дизайнери інтер'єру активно використовують старовинні предмети меблів, оформлюючи їх на модний манер. Найбільш популярними напрямками в стилістиці інтер'єру є мінімалізм і лофт.

Для оформлення в стилі мінімалізм необхідно зашкурити і загрунтувати поверхню скрині. Після повного висихання кути, стики і ручки покрити фарбою (наприклад, коричневої). Коли фарба висохне, поверхню заклеюється малярською стрічкою. Сам скриню покривається щільним шаром фарби іншого відтінку. Після висихання слід зняти стрічки з закритою поверхні. Скриню в стилі мінімалізм готовий. Виріб можна використовувати в якості журнального столика або столика для зберігання сувенірів у вітальні.

УВАГА! Підбирайте відтінки відповідно з колірною гамою кімнати, у якій буде розміщений предмет меблів.

Декорування в техніці об'ємної

Оформлення в техніці об'ємної є одним з найбільш креативних і незвичайних методів. Після фарбування і повного висихання необхідно вибрати трафарети і відтінок для нанесення. Для роботи знадобиться спеціальна паста і мастихін — лопатка для нанесення ґрунту. Розміщуємо трафарет на поверхні стінки. З допомогою мастихіна пасту наносимо щільними мазками. Чим більше буде шар, тим об'ємнішим вийде малюнок. Після нанесення знімаємо трафарет. Тривалість висихання залежить від матеріалу, використовуваного при фарбуванні. Скриня, декорований в техніці об'ємної, готовий.

Багато власників марно викидають старовинні предмети меблів. Слідуючи простим порадам, можна перетворити стару скриню з допомогою додаткового декору. Такий предмет меблів прикрасить будь-який будинок.