Робимо ЕКО-світильник з гофрокартону

Якщо ви любите екологічно чисті матеріали і лампи ручної роботи, то цей лайфхак для вас! Вам не знадобиться ніяких спеціальних знань або пристосувань, щоб виготовити світильник з гофрокартону в домашніх умовах! Створення пристрою не вимагає великої акуратності або суворого дотримання етапів виготовлення лампи.

Форма абажура являє собою додекаедр (від др. греч. — «дванадцять» і «грань»), що складається з безлічі п'ятикутників, які з'єднані разом. Скласти це не так складно, як може здатися, але вам знадобиться багато терпіння і часу, щоб розрізати всі ці частини вручну. За допомогою подібного ескізу можна попрацювати над своїми навичками рукоділля. А в подальшому і пофантазувати над новими ідеями для таких світильників з гофрокартону своїми руками.

Вибираємо матеріали та інструменти

Найприємніше у роботі з картоном — це його легка доступність і економічність. Навіть якщо щось піде не так і ви зіпсуєте зразок, то знайти нову пакувальну коробку не складе ніякої праці. До того ж картон є біорозкладаним і придатним для вторинної переробки. Тому він відноситься до досить екологічним матеріалів для використання і додасть виробу дуже оригінальний, сучасний вигляд.

Що вам знадобиться:

 • Пакувальний картон;
 • Різак;
 • Лінійка;
 • Олівець;
 • Гарячий клей з пістолетом;
 • Білий клей;
 • LED-лампочка з патроном.

Для виготовлення своїми руками геометричного світильника краще використовувати товстий п'ятишаровий гофрокартон. Але можна і тонкий, тому що його легко різати вручну. Головне, щоб лампа була світлодіодна, а не розжарювання. Це важливо, тому що вона не спалить картон.

Правильно нарізаємо картон

 1. Першим кроком буде намалювати на аркуші картону п'ятикутник правильної форми. Всі сторони п'ятикутника рівні і можуть мати довжину від 7 см і вище. Для настільного світильника досить до 10 см з кожного краю. Товщина кожної деталі буде близько 1-2 див. Головне, що всі пятиугольники повинні бути рівні. Постарайтеся бути максимально точним!
 2. Потім розріжте його і використовуйте в якості трафарету для решти десяти п'ятикутників. Всього їх повинно вийде 11 штук (знизу абажур буде кріпитися до основи). Таким чином, малювати фігури набагато швидше, ніж кожен раз заново міряти всі сторони лінійкою.
 3. Тепер усередині кожного п'ятикутника намалюйте 5 менших п'ятикутників для кожного з 11. Вони повинні мати відстань близько 6 мм один від одного.
 4. Все, що вам потрібно зробити, це виміряти 6 мм з боків і простежити лінію. Ці пятиугольники повинні бути на один менше іншого, щоб у вас вийшло 5 деталей різного розміру (від 7 до 4,6 см). Коли ви, нарешті, закінчили малювати їх, то дуже акуратно розріжте всі деталі по лініям з допомогою різака. Це самий довгий процес з інших, але не найскладніший.

Виконуємо складання

Отже, для абажура нам знадобиться зробити 11 п'ятикутних деталей. Насамперед покладіть велику деталь на стіл (або щось, що утримує його в рівному положенні).

 1. Нанесіть гарячий клей на середину всіх його сторін і приклейте менший п'ятикутник на кожну з них так, щоб кути опинилися посередині. Ви помітите, що для дотику їх потрібно трохи розгорнути по осі.
 2. Закінчите з першими двома і продовжуйте те ж саме з 3-ма меншими деталями. Ви отримаєте щось схоже на миску. А ще композиція чимось нагадує зірку.
 3. Залишилося склеїти інші пятиугольники зверху, загалом їх кількість буде дорівнює 11. Ви можете використовувати білий клей або гарячий клей для цього, це не має великого значення.
 4. Коли підготовка деталей закінчена, клей висох, то можна скласти абажур. Покладіть 2 чаші з п'ятикутників на стіл. Нанесіть гарячий клей на 2 сусідні сторони і приклейте їх один до одного, переконавшись, що дві вертикальні боку щільно стикаються один з одним. Ви помітите, що для їх дотику їх потрібно трохи підняти.
 5. Закінчите перший раунд, склеївши 3 нових п'ятикутника для лівої сторони абажура. Додайте новий шматок поверх двох з них, приклеївши 2 суміжні сторони до двох пятиугольникам.
 6. Зробіть те ж саме навколо «чаші», склеївши 4 залишилися п'ятикутника. Всі 5 фігур другого раунду теж повинні торкатися один одного по боках: щоб зробити це, вам потрібно розмістити їх так, як ніби ви закриваєте «чашу», аби створити куля. Переверніть «куля» догори ногами: ваш абажур готовий!

Виготовляємо підстава для світильника

 1. Намалюйте близько 8 нових п'ятикутників на картоні, точно так само, як ті, що ви зробили в першому кроці. Кількість частин, необхідних для основи, залежить від товщини вашого картону і від товщини підстави утримувача лампи. З цієї причини обов'язково зробіть кілька спроб. Можливо, вам доведеться видалити або додати деякі деталі. Коли ви впевнені в кількості потрібних п'ятикутників, намалюйте менший п'ятикутник в кожному з них з різницею приблизно в 1 см від кордону.
 2. Відріжте все, використовуючи різак, видаливши центральну частину. Те, що ви отримаєте, це нові рівні пятиугольники.
 3. Склейте їх один над іншим білим (або гарячим) клеєм, переконавшись, що на цей раз вони збігаються по кутах і сторонам.
 4. Наступна і остання деталь буде тією, яка буде тримати ваш патрон. Отже, намалюйте ще один п'ятикутник на картоні, як і попередні, і намалюйте контур утримувача лампи в середині. Виріжте і п'ятикутник, і контур, який ви намалювали. Зніміть центральну частину, щоб круглий отвір було вільно для вставки утримувача лампи. Приклейте цей новий шматок п'ятикутника поверх решти частини основи, завжди співпадаючи по боках та кутах.

Збираємо всі елементи

Нарешті, переверніть основу догори дном і обріжте тонкий ділянку в нижній частині одного боку, щоб кабель проходив через нього. Все, що залишилося зробити — це поставити патрон всередину підстави і просунути шнур в отвір. В кінці потрібно щільно склеїти абажур з лампою так, щоб конструкція була стійкою, однаковою з усіх боків і не завалювалася.

Залишається тільки підключити лампу

Все, що вам потрібно зробити, це вставити патрон лампи через отвір в основі і, нарешті, помістити абажур, який ви зробили, поверх нього! Запали свій новий світильник з гофрокартону і насолоджуйся вражаючими світловими ефектами, які він створює!