Як і чим заправити інгалятор

Для лікування і профілактики простудних захворювань використовують інгалятор. При проведенні процедури відбувається розпорошення лікарського препарату на дисперсні частинки, які потім потрапляють у дихальні органи. Інгаляція сприяє посиленню терапевтичного ефекту і прискорення дії ліків. Вона допоможе зняти сухий кашель, полегшить виділення мокротиння, прибере напад задухи.

Чим заправляти інгалятор при простудних захворюваннях

Гострі респіраторні інфекції супроводжують кашель, нежить. У цьому випадку допомагають протизапальні, антибактеріальні засоби. Для таких процедур в аптеці набувають спеціальний розчин.

Лікарські препарати для інгаляторів

Ліки допомагають при різних видах кашлю. Правильно підібраний препарат дозволяє позбутися певних симптомів, сприяє полегшенню перебігу захворювання. В якості розчину для інгалятора застосовуються різні лікарські засоби:

  1. Бронхолітики, які розширюють бронхи, гортань, трахею (Вентолин, Атровент).
  2. Муколітики, здатні значно полегшити виведення мокротиння з організму (Амбробене, Лазолван).
  3. Протизапальні препарати (Прополіс, Пульмикорт).
  4. Протикашльові засоби (Лідокаїн).
  5. Антисептичні препарати (Фурацилін, Діоксидин).
  6. Антибіотики (Ізоніазид, Гентаміцин).

Увага, важливо! Лікарські засоби наведені в статті — не є висновком доктора. Будь ласка, перед покупкою і застосуванням ліків проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Також можуть використовуватися імуностимулятори, зволожувачі слизової оболонки шлунка, ферменти. Призначає ліки доктор залежно від наявних симптомів у хворого. Самостійне лікування без консультації з лікарем може призвести до погіршення стану людини.

Як заправити інгалятор мінеральною водою

Для інгаляції підійде лужна мінеральна вода. Для цього набувають «Боржомі», «Нарзан». Попередньо налити воду в склянку і залишити на годину, щоб вийшов газу. Заправка пристрій здійснюється за допомогою стерильного шприца.

Як заправити інгалятор настоєм лікарських трав

Не можна додавати в небулайзер самостійно приготовані розчини трав. Їх застосовують тільки при парової інгаляції. Для небулайзера використовуються спеціальні засоби. Можна купити в аптеці «Тонзилгон». Він складається з компонентів природного походження, тому чинить м'який вплив. До його складу входять ромашка, деревій, хвощ, кора дуба та ін Засіб розводиться розчином в пропорціях 1:1. Інгаляції з такою настоянкою лікарських трав зміцнять імунітет, зменшать ризик виникнення ускладнень при застуді.

Що залити в небулайзер при різних захворюваннях

Щоб позбутися від сухого кашлю, в інгалятор заливають препарати, які пом'якшують запалену слизову. Для цього застосовують фізрозчин, мінеральну воду, Лазолван. В процесі процедури хворому з сухим кашлем рекомендується дихати рівно і неглибоко. При вологому кашлі медики виписують засоби, що розріджують мокротиння. Вони полегшують процес відкашлювання (Мукалтин, Геделикс). Вони сприяють швидкому виведенню з організму патогенної мікрофлори.

Пари небулайзера роблять слиз в носі більш рідкою, здатні полегшити її виведення. Для цього можуть призначатися такі ліки: Пульмикорт, Інтерферон, Флуімуціл. Препарат для лікування повинен призначати лікар, так як багато засоби здатні викликати алергічну реакцію або призвести до виникнення побічних ефектів.

Як підготувати препарати для заправки інгаляторів

Ліки розбавляють тільки фізіологічним розчином. Розчин повинен бути кімнатної температури. Заправка пристрою здійснюється піпеткою, спеціальним стаканчиком. Приєднання до інгалятора маски, компресора, мундштука виконується після заправки приладу розчином.

Які речовини можна використовувати для заправки небулайзерів

Заправляти інгалятор масляним розчином, суспензіями, самостійно виготовленими відварами заборонено. Вдихання людиною олій або неоднорідних розчинів може призвести до запалення, набряку легенів. Антибіотики не застосовуються в небулайзере ультразвукового типу. Прилади такого виду отримують частинки речовини завдяки коливанням п'єзоелемента. Відбувається нагрівання розчину, багато ліків при цьому руйнуються. Перед використанням приладу уважно вивчіть інструкцію до нього.