Торшер з дерева своїми руками

Торшер – це не тільки джерело освітлення в приміщенні, але й елемент декору, оскільки з його допомогою створюється затишна і невимушена обстановка. Годинник за прочитанням цікавої книги біля нього пролітають непомітно, що також можна сказати і про посиденьки в компанії друзів чи родичів. Асортимент їх в меблевих магазинах досить великий, але не завжди вдається підібрати модель, яка б ідеально вписалася в інтер'єр – то забарвлення не знайдеться, то ціна кусається. Як варіант, можна зробити торшер з дерева своїми руками, благо багато часу і сил для цього не потрібно.

Авторське рішення – торшер з дерева

Крім свого прямого призначення, подібне виріб буде унікальним, адже другого такого точно ніде не знайдеш. При цьому вибір конструкції, розмірів і матеріалів обробки обмежений виключно вашим уявою – для того, щоб зробити світильник, можна використовувати буквально що завгодно. Авторські вироби цінуються найбільше, оскільки майстри знають все і навіть більше про деревообробці, ліплення та випалюванні керамічних елементів, варінні химерних скляних форм і куванні металевих деталей.

Застосування в різних інтер'єрах

Використовувати дерев'яний торшер можливо в будь-якому інтер'єрі, проте, слід не забувати про сумісність – масивні світильники навряд чи будуть добре виглядати в маленьких тісних кімнатах. Найбільш доречними вони є для таких стилів, як:

 • прямий і простий американський кантрі;
 • більш витончений, хоча такий же сільський Прованс;
 • затишний компактний будиночок шале;
 • стильний і стриманий східний;
 • грубий і незграбний рустик;
 • розкішний і розмашистий модерн.

Такі різні, всі вони схожі в одному – простоті форм. Використовувані при обробці матеріали (камінь, дерево, скло, тканини, кераміка) екологічні та природні, сприяють розслабленню і дарують обволікаючий атмосферне затишок.

Конструкційні особливості та експлуатація

Торшер (він же «факел», в перекладі з франц.) – це настінний або настільний світильник з розсіяним за рахунок абажура світлом. Його висота підбирається індивідуально, залежно від переваг і особливостей інтер'єру, але вона не повинна перевищувати висоту крісел, дивани, щоб проводити у нього час було комфортно. Підвищити його можна за допомогою резисторів – вони дають можливість регулювати потужність освітлення, при необхідності. На фото можна побачити що конструкція торшера складається з 3 елементів:

 1. Стійка і масивна підставка.
 2. Висока опора з внутрішнім отвором для проводки.
 3. Декоративний абажур.

Кожен елемент може бути виготовлений з будь-яких підручних засобів. Наприклад, в якості підставки непогано виглядає дерев'яний обідок, покрита морилкою або лаком. Абажур легко зробити з паперу, шматка тканини, дерев'яних планок або ж скляних бус.

Підбираємо матеріал

Вибір матеріалу цілком залежить від наявності у вас деревообробного обладнання. Якщо доступ до нього є, то можна використовувати обрізний брус, якщо немає – тонкі гілки дерева або чагарника. Останній варіант простіше, з точки зору попередньої обробки – досить буде зачистити гілки від кори і відшліфувати наждачним папером. Крім того, можна використовувати стародавній світильник, який ви мали намір викинути на смітник, безхазяйну люстру або бра.

Робимо стійку

Якщо ви вирішили використовувати для стійки трубу або кілька гілок, пов'язаних між собою, то тут питань виникнути не повинно. Якщо є можливість і бажання скористатися верстатом для обробки дерева, можна виконати більш цікавий варіант. Для цього знадобиться:

 • вибрати брус потрібної довжини і закріпити його у верстаті;
 • за допомогою стамески згладити кути, довівши форму до округлої;
 • обробити заготівлю і нанести на неї візерунки різцем, після чого відшліфувати наждачним папером;
 • просвердлити в центрі виробу отвір під проводку;
 • вирізати з цільного листа міцної фанери коло, який буде підставкою, при цьому діаметр бажаний не менше 50 см;
 • покрити готову конструкцію лаком, морилкою або ж фарбою.

Якщо верстат невеликий, то можна зібрати стійку з декількох фрагментів невеликої довжини.

Абажур – важлива складова

Абажур – елемент, кількість варіацій якого воістину безмежно. Найменшу кількість часу і сил знадобиться для виготовлення його з повітряної кульки, нитки і клею:

 • кулька надувається до бажаного розміру;
 • на нього намотується нитка, як на клубок, після чого вона акуратно покривається клеєм ПВА;
 • після повного висихання клею кулька здувається, при цьому необхідно робити це неспішно, щоб не пошкодити абажур;
 • у готовій конструкції вирізається отвір під патрон, і вона кріпиться на стійку.

Самостійне виготовлення торшера з дерева – захоплюючий і цікавий процес, який не вимагає витрат часу і, що найголовніше, грошей. Незвичайний і стильний, світильник займе центральне місце у вашій оселі, радуючи своїм зовнішнім виглядом навіть у вимкненому стані.