Абажур для торшера своїми руками

Якщо вам хочеться змінити обстановку або дизайн приміщення, потрібно починати з дрібниць. Однією з таких є абажур для торшера. З підручних матеріалів можна зробити квартиру красивіше.

З чого можна зробити абажур для торшера

Існує величезна кількість матеріалів, які можна взяти за основу абажура. Серед них:

 1. Папір або картон. Ці матеріали дешеві і легко піддаються обробці. Колір і щільність можуть бути різними. Каркас, який обгорнутий папером, вже можна використовувати як абажур, але слід прикрасити його. Буде гарно, якщо зробити в папері різні отвори (наприклад, метелика або тварини). Можна зробити композицію, включаючи кілька кольорів одночасно.
 2. Можна прикрасити абажур папером для випікання кексів. У такий папери вже є красива форма. Потрібно взяти одну формочку, розкрити її намазати клеєм всередині, і додати ще одну більш закритому вигляді. Такі предмети декорації необхідно розташовувати якомога ближче один до одного. Світло буде м'яким і приглушеним.
 3. Абажур на основі тканини. Щільність тканини залежить від того, наскільки яскраве світло нам потрібен. Чим щільніше тканина, тим м'якше стає світло. Можна вибирати тканину різних кольорів і відтінків. Як тільки тканина була обрана, потрібно зробити викрійку. Акуратно підшиваємо краї тканини і прикріплюємо її до каркаса за допомогою клею.
 4. Пластик. Завдяки цьому матеріалу, можна створити виріб будь-якого типу, форми і забарвлення. Взяти цей матеріал можна з побутових предметів (пляшки, пластикові стаканчики, трубочки або одноразові столові прилади). Кольоровий пластик застосовують, якщо потрібно вирізати невеликі предмети декору. Наприклад, ми можемо вирізати метеликів, листя або тварин і приклеїти їх до каркаса. Якщо нам попався прозорий матеріал, його завжди можна покрити лаком або фарбою.
 5. Гіпс. Абажури, зроблені з гіпсу, використовують рідко. Створити їх дуже просто. Нам потрібно наступне: основа для формування плафона, гіпсова суміш, вода і бинт. Процес роботи схожий з пап'є-маше, тільки замість паперу ми будемо використовувати бинти, вимочені в суміші гіпсу. Якщо після висихання поверхня буде нерівною, непотрібний гіпс шліфується за допомогою наждачного паперу.
 6. Плафон на основі бісеру і квітів. Процес створення такого абажура важче, і займе багато часу, але в результаті вийде по-справжньому красива конструкція. Спочатку потрібно покрити каркас картоном. До нього приклеюються квіти і бісер.
 7. В'язаний абажур. Конструкцію можна зв'язати самостійно. Потрібні спиці і нитки. Необхідно заздалегідь визначити необхідний розмір. А якщо у вас немає досвіду у в'язанні, за основу підійде старий светр. В'язання абажура займе багато часу, але така конструкція виглядає незвично.
 8. Можна склеїти між собою старі або поламані вішалки.

Необов'язково робити чохол з однієї і тієї ж тканини. Можна вирізати кілька шматків тканин різних кольорів і щільності, і зшити їх між собою. Також можна вишити красиве зображення, використовуючи голку та нитки.

Зверніть увагу! Папір не є міцним матеріалом, але якщо вона набридне, її можна замінити з часом.

Що потрібно для створення абажура

Для створення абажура потрібні такі матеріали та інструменти:

 1. Маркер для розмітки.
 2. Праска, якщо планується абажур на тканинній основі.
 3. Тканина.
 4. Шпильки.
 5. Нитки.
 6. Клей.
 7. Папір.

Важливі моменти і нюанси при роботі

Існує кілька важливих моментів, на які потрібно звернути увагу при створенні абажура:

 1. Його розташування. Існує кілька видів абажура, в залежності від розташування: стельовий, настільна лампа, прикріплений до стіни і підлогу (з встановленою ніжкою). Тип слід вибирати в залежності від експлуатації. Наприклад, якщо нам потрібно освітити велике приміщення, краще всього підійде стельова конструкція, а для швейних робіт – настільна або прикріплена до стіни лампа.
 2. Розмір. Чим менше розмір матеріалу, тим більше його потрібно для створення абажура. Наприклад, для створення плафона потрібен один метр тканини або величезна кількість бісеру.
 3. Призначення. Торшер не основне джерело світла, а предмет декорації. Його мета – створення затишної і романтичної обстановки. Якщо нам потрібно більше світла, слід вибирати матеріали з мінімальною щільністю.
 4. Вартість. Ціна на деякі матеріали для створення конструкції більше, ніж ціна на готовий абажур. Наприклад, оксамит вважається дуже дорогим матеріалом, і така конструкція обійдеться дорого.

Абажур для торшера: крок за кроком

Процес створення конструкції своїми руками відрізняється, в залежності від обраного матеріалу. Ми вибрали тканину в якості основи.

Створення абажура своїми руками складається з наступних етапів:

 1. Для початку нам знадобиться каркас. Добре підійде основа старої лампи. Якщо у вас немає старих каркасів, можна купити недорогу, стару лампу. Також за основу можна використовувати кошик. Каркас обробляється за бажанням.
 2. Робимо шаблон. Згідно йому відрізаємо тканина.
 3. У нас є 2 способи створення шаблону. Все залежить від форми каркаса. Наприклад, якщо він у формі циліндра, необхідно відміряти окружність, і провести одну лінію на тканини. Потім вимірюється висота і проводиться друга лінія. Тепер потрібно накреслити 2 сторони квадрата, і вирізати заготовку.
 4. Якщо форма – конус, необхідно розкласти папір по столу. Тепер беремо олівець, і катаємо основу по папері. Згідно з цим, зазначаємо лінії, по яких проходять його боку. Необхідно, щоб каркас зробив один повний круг. Позначте точку, з якої почалися розрахунки. Тепер з'єднуємо лінії і вирізаємо шаблон.
 5. Вирізаємо шматочок матеріалу, розмір якого дорівнює розміру вирізаного шаблону. Якщо тканина вийшла занадто великий або маленькою, значить, ми допустили помилку в процесі її вимірювання. У першому випадку просто відрізаємо зайве, а в останньому доведеться все переробляти.
 6. Тепер скріплюємо шаблон і тканина. Якщо на матеріалі є малюнки, шаблон лягає так, щоб вони дивилися в потрібну нам сторону.
 7. Шаблон прикладається до зовнішньої боці тканини і закріплюється за допомогою шпильок. Тепер обводимо шаблон відносно контуру. Якщо була обрана темна тканина, для розмітки підійдуть мило або крейда.
 8. Тепер малюються припуски. Креслимо лінії по 2 см від краю шаблону.
 9. По черзі прибираємо шпильки. Припуски необхідно загорнути всередину. Згини фіксуються за допомогою шпильок.
 10. Прибираємо шаблон і готуємо швейну машину. Колір ниток такий же, як і у тканини.
 11. Обробляємо отриманий елемент на машині. Робимо це з трьох боків (один залишається недоторканою, оскільки нам потрібно буде створити шов на каркасі). Пришиваємо на відстані близько 5 мм від краю. Обробляємо зрізи.
 12. Тепер нам потрібно вирівняти нерівні частини тканини. Для цього використовується праска. Якщо ми так і залишимо тканина випрасуваним, вона не зможе повністю приклеїтися до основи, та абажур буде погано виглядати.
 13. Тепер готуємося до приклеювання тканини. Для цього готуємо робочу поверхню, застеливши її папером. Розкладаємо тканину і наносимо на неї клей. Приклеюємо її до каркаса.
 14. Наступний крок – обробка швів і зрізів. Слід зробити так, щоб абажур закривався прошитим краєм.
 15. Абажур готовий. Його можна використовувати.

Існує кілька десятків різних ідей створення абажура. Вибирати слід відштовхуючись від витрат на матеріали, а також від часу, який ви витратите на виготовлення.