Як зробити торшер «Троянда» своїми руками

Квіти, виконані з утеплювача, це справжній витвір мистецтва. Легкий у використанні ізолон виглядає симпатично, не плавиться. Це його властивість успішно застосовують майстрині у виготовленні ошатних ламп або цілих композицій, прикрашають ними балюстради і вітрини.

Сьогодні я розповім вам, як зробити світильник у вигляді троянди.

ДОВІДКА: ізолон — це пінополіетилен, має високу еластичність, застосовується для утеплення приміщень.

Вибираємо матеріали та інструменти для створення торшера «Троянда»

Для початку необхідно підібрати матеріали для виготовлення виробу:

  1. Ізолон — основа квітки (можна придбати в будь-якому будівельному магазині). Нам буде потрібно 3 метри, товщиною 2-3 мм. У продажу є матеріал будь-якого кольору, тому рослини можна робити кольоровими.
  2. Кравецькі ножиці (деякі беруть монтажний ніж — для різання матеріалу.
  3. Будівельний або звичайний фен з декількома режимами — для додання пелюсткам форми.
  4. Клейовий пістолет з нагрівальними елементами і режимом зміни температур — для з'єднання деталей.
  5. Степлер (краще взяти будівельний), нитки — для скріплення елементів.
  6. Фарби — можна взяти акрилові або в балончику.

УВАГА: при згині ізолону утворюються тріщини (при роботі і використанні необхідно бути акуратніше), скріплюється він завдяки гарячому клею (можна використовувати нитки або степлер). Білий колір жовтіє від сонячного світла, тому його краще використовувати для виробів, які будуть перебувати в тіні.

Додаткові матеріали: дріт, електричний кабель, кольоровий горщик, патрон, світлодіодна лампа, металеві трубки, малярний скотч.

Створюємо частини троянди

Перш ніж розпочати виготовлення світильника, необхідно визначитися з його розмірами. Чим крупніше бутон, тим стійкіше повинна бути основа, на якій він буде розташовуватися.

ПОРАДА: мініатюрні деталі добре виконувати з ізолон товщиною до 3 мм, А великі — від 3 мм і вище.

Перед початком роботи по створенню торшера «Троянда» велика своїми руками слід зробити трафарети, за яким будуть вирізатися деталі торшера.

Виконання квітки

Перший етап роботи: підготовка пелюсток. Для серцевини квітки необхідно вирізати коло і розрізати навпіл, залишивши кілька сантиметрів. Один край закручуємо в трубочку, потім другу половину, трохи зігнувши, приклеюємо клеєм до першої.

Далі вирізаємо пелюстка. Потім скручуємо краю і фіксуємо їх за допомогою фена. Потім елемент трохи розтягується і середина основи склеюється.

ПОРАДА: якщо хочете зробити квітка більш реалістичним — подивіться, як влаштовані бутони троянди, де які вигини пелюсток, як зігнуті краю. Це дуже важливо при роботі!

Якщо ви придбали білий матеріал, то можна пофарбувати рослина. Зручніше це зробити з балончика-розпилювача.

Як зробити торшер «Троянда» своїми руками? Після того, як будуть готові всі частини бутона, необхідно зібрати їх в одне ціле. Для основи можна взяти картон, вирізати коло і зробити отвір в центрі (для проводів і кріплення патрона). Патрон з лампою краще прикріпити відразу. Його можна зафіксувати куточком пластикової трубки. Підключити дроти до патрона.

ВАЖЛИВО: перед установкою електричних частин необхідно ознайомитися з інструкцією складання або попросити допомогти електрика!

Фіксувати елементи між собою можна клеєм або степлером.

Виготовлення стебла

Стебло, він же власник квітки, робиться з металевої або пластикової труби. Діаметр залежить від масивності бутона.

ПОРАДА: визначте висоту заздалегідь. Металеві труби розрізати вдома непросто, тому довжину можна вказати в магазині, і вам відріжуть необхідний розмір.

Труба встановлюється в горщик, фіксується бетоном (або іншим матеріалом). Проводи ховаються всередину труби і виводяться з горщика. Горщик можна задекорувати.

Основу обмотують зеленої дротом. Цей варіант вигідний для кріплення листочків.

Як зробити листя

Листочки робляться за аналогією з пелюстками. За допомогою клею робляться прожилки, фіксується дріт. Листя можна зробити закругленими, прямими або злегка зігнутими. Потім пофарбувати частини фарбою. Далі вони кріпляться до стебла.

Приєднання шнура з вимикачем і патрона

Один варіант кріплення дроту і патрона ми розглянули під час роботи. Але є й інший спосіб: частини проводки з'єднуються. До проводу кріпиться вилка, і все це монтується в бутон.

Для лампи необхідно залишити додаткове місце в центрі конструкції. Оригінально використовувати світлодіодну стрічку, закріпивши її на внутрішній стороні елементів бутона. Стрічка підбирається за кольором ізолону.

З'єднується зі шнуром вона так само, як патрон. Тільки необхідно використовувати перехідник з декількома роз'ємами. Інформацію про складання електричних робітників можна знайти в інтернеті.

Частини труби з'єднуються бухтами. Якщо квітка буде дивитися вгору — однієї труби достатньо.