Що таке донний клапан в змішувачі?

На відміну від громадян Росії, європейці більш ґрунтовно підходять до питання економії ресурсів. Вони виявляють справжні чудеса винахідливості, коли мова заходить про споживання води. Наприклад, за донний клапан ми повинні подякувати жителям Великобританії. Цей виріб має надзвичайно просту конструкцію і одночасно — просто і зручно у використанні.

Незважаючи на те, що виріб більше поширене серед жителів Європи, наші співвітчизники оцінили його можливості. Але щоб клапан не викликав запитань, необхідно досконально розібратися в його устрої, а також дізнатися про переваги та недоліки.

Донний клапан в змішувачі: що це значить

Донний клапан — мініатюрний запірний елемент, який монтують в зливний отвір раковини для того, щоб набрати необхідну кількість води. Його поява була викликана тим, що в ряді європейських держав відсутні звичні нам змішувачі, і вода надходить з двох окремих кранів. Щоб змішати воду і надати їй необхідну температуру, англійці придумали донний клапан.

Так як у нас стандартні змішувачі, клапану знайшли інше застосування. Найчастіше його використовують в тому випадку, коли необхідно випрати вручну дрібні речі, поголитися або вмитися. При його використанні відпадає необхідність набирати таз або даремно лити воду. Необхідно лише опустити запірний клапан, і через кілька секунд раковина наповниться водою.

Види конструкції

В залежності від конструкції виділяють два різновиди пристрої:

 1. Із змішувачем. Разом з донним клапаном в комплект входить стандартний змішувач. Для монтажу даної конструкції необхідно, щоб використовувана сантехніка мала технічну можливість. Пристрій управляється за допомогою невеликого важеля, який розміщують відразу за змішувачем або поруч з ним.
 2. Push-open. Продається окремо від змішувачів, тому він не користується особливою популярністю серед споживачів. Зазвичай їх набувають у тому випадку, якщо старий запірний механізм вийшов з ладу і потребує заміни, а змішувач зберіг працездатність.

Пристосування навряд чи отримали б широке поширення на пострадянському просторі, якщо б деякі моделі змішувачів не мали їх у комплекті. Споживачі швидко оцінили вигоду і простоту їх використання, і тепер запірні клапани можна зустріти в багатьох будинках.

Довідка. Одне з безперечних достоїнств виробу — відсутність необхідності вносити зміни в конструкцію сантехніки.

Крім того, клапани можуть бути як з переливом, так і без нього. Зовні ця різниця непомітна. Істотні відмінності криються в їх функціях — моделі з переливом безпечніше: у разі непередбаченої ситуації надлишки води потраплять в каналізацію, а не виллються на підлогу. Якщо переливу немає, навіть недбалість або неуважність може обернутися серйозними наслідками.

У стандартну комплектацію входять:

 1. Пробка. Саме вона закриває зливний отвір.
 2. Важіль або спиця. З їх допомогою пробка приводиться в рух — опускається або піднімається.
 3. Стрижень. Він необхідний для з'єднання клапана і важеля.
 4. Різьба для фіксації на сифон.
 5. Сифон. У повністю зібраному вигляді пристрій являє собою повноцінну систему для регулювання зливу.

Пристрої Push open мають дещо іншу конструкцію. Щоб відкрити клапан, на нього необхідно натиснути. Push-open має більш просту конструкцію, проте користуватися ним не так зручно — щоб натиснути на клапан, слід занурювати руку у воду. Це особливо неприємно, якщо в раковині перед цим прали брудний одяг.

Перевагою цих моделей є привабливий зовнішній вигляд. Невелика конструкція, розташована на дні раковини, виглядає набагато естетичніше, ніж моделі з важелем.

Довідка. Багато моделі Push open мають привабливий зовнішній вигляд, адже для їх виготовлення використовують латунь або бронза.

Плюси і мінуси донного клапана

Стабільно високий попит і безліч позитивних відгуків зумовлені низкою переваг, якими володіє донний клапан. До них відносяться:

 1. Економічність. Постійне зростання цін на комунальні послуги змушує багатьох переглядати свій підхід до витрат ресурсів. Вартість самої конструкції варіюється від 500 до 2000 рублів. Це невисока ціна, яка з лишком окупиться зменшенням рахунків за водопостачання.
 2. Простота використання. Все управління клапаном зводиться до натискання на нього одним пальцем. Щоб підняти або опустити пристрій, не потрібно докладати особливих зусиль. Тому з ним впораються навіть маленькі діти.
 3. Ергономічна конструкція. Простота пристрою дозволяє з легкістю очищати його від забруднень. Крім того, клапан покритий спеціальним напиленням, яке запобігає накопичення бруду. Тому для його чищення не потрібно використовувати спеціальні миючі засоби.
 4. Привабливий зовнішній вигляд. Акуратна керамічна або металева заглушка виглядають набагато естетичніше, ніж отвір зливу.
 5. Гігієнічність. Заглушка перешкоджає проникненню неприємних запахів з каналізації.
 6. Простий монтаж. Простота конструкції дозволяє встановлювати її без залучення професіоналів.

Серйозних недоліків у вироби немає. Однак необхідно враховувати кілька нюансів:

 1. При використанні необхідно ретельно стежити за гігієною. Для цього раковину і клапан слід регулярно чистити.
 2. Якщо ви вибрали варіант, не оснащений переливом, стежте за рівнем води в раковині. Інакше вода заповнить її цілком і поллється на підлогу.
 3. Ще одним дратівливим чинником при використанні моделей Push Open є необхідність опускати руки в брудну воду. Мінус важільних варіантів — незручна чистка елементів, розташованих за змішувачем і під сантехнікою.

Критерії вибору

Перед покупкою, перш за все, необхідно визначитися з вартістю, адже вкрай важливо знати, що ти отримуєш за свої гроші. На цей параметр впливають якість матеріалів і збірки, наявність додаткових функцій, дизайн.

Крім цього, орієнтуйтеся на конструкцію раковини. Якщо в неї немає можливості зливу надлишків води, то підійде пристрій без переливу. Як варіант, можна замінити сифон на більш практичну модель.

Якщо ви плануєте часто прати в раковині, краще зупинити свій вибір на пристроях з ручкою. Тоді вам не доведеться опускати руки в брудну або гарячу воду.

Донний клапан в змішувачі може стати незамінним помічником, так і доставити неприємностей, якщо швидко прийде в непридатність. Тому при виборі не варто економити, а краще придбати якісне стильне виріб, який прослужить протягом декількох років.