Чому тече душова кабіна

Виходите з душу, а на підлозі калюжа. Дізналися? Знайоме? На щастя, це не завжди означає, що пора бити у всі дзвони і кликати сантехніка, адже іноді проблему можна виявити і усунути самостійно.

Причини протікання душової кабіни

Перша з них — це піддон, а саме — ті два отвори, в які витікає вода: злив (внизу) і перелив (вище). Спочатку, щоб цього не відбувалося, на них встановлюється фурнітура, яка притискається до піддона через гумову прокладку і прикручується гайками. І ось це місце як раз-таки найслабше. Гайки з часом можуть розбовтуватися, тому притиснення стає нещільним і вода просочується.

Довідка! Розповідаю, як це визначити. Заткніть пробкою зливний отвір і наберіть води в піддон. Після цього подивіться з зворотного боку, чи не протікає вода з сифона? Якщо так, то причина знайдена.

Все те ж саме стосується і отвору переливу. Відповідно, для визначення протікання воно теж затикається, а вода набирається вище цього рівня.

Якщо у вас кабіна не закритого типу (більш відома, як «душовий куточок»), причиною можуть бути проблеми зі стиком між підлогою і стіною. Найбільш часті з них:

  • розсихання неякісного герметика;
  • його вимивання від довгого користування;
  • недостатньо міцний піддон, який деформується під вагою людини, з-за чого змикання зі стіною стає щільним і з'являється тріщина.

Третя причина — це крихкість акрилових піддонів, на яких можуть утворюватися тріщини. Це може статися як у ході неакуратною доставки і установки, так і якщо вага миється людини буде більше, ніж піддон може витримати.

Четверта причина — протікання в стиках каналізаційних труб. Як правило, це відбувається із-за висихання гумової манжети.

Маленькі закриті душові кабіни часто страждають від того, що миється в них людина ненавмисно вдаряє ліктями дверцята або стінку. Від цього пластик з часом открепляется, утворюються тріщини і дверцята не щільно змикаються, а тому бризки виходять назовні.

Остання причина — протікання в місці підключення до водопроводу. Як і в системі зливу, цьому виною можуть бути розбовталися гайки або постаріла гума прокладок. Більш рідкісна, але теж зустрічається проблема — надлишок ущільнювача, з-за чого лопається навинчиваемая деталь. Також, якщо душ підключений гнучким шлангом, а не приєднаний до трубопроводу безпосередньо, то з часом може лопнути знаходиться в ньому полімерна трубка.

Що робити, якщо тече душова кабіна

Для кожної проблеми є своє рішення. Якщо справа в протіканні зливу або переливу, затягніть тугіше гайки і проведіть експеримент з набиранием води ще раз. Якщо протікання все ще є, то, швидше за все, причина в прокладці, яка з часом має властивість тверднути і покриватися тріщинами. Доведеться замінити.

Протікає куточок? Якщо розсохся герметик, ослабте кріплення, зчистите і замініть його новим. Приберіть надлишки ганчірочкою, а потім вирівняйте його пальцями, змоченими в розчині води та мила.

Важливо! Перед нанесенням герметика не забудьте знежирити поверхню.

Якщо відходить піддон від стінки, є два способи виправити цю проблему:

  • підперти його знизу цеглою;
  • більш дієвий метод — купити в магазині сантехніки так званий бордюр — це така пластмасова деталь, яка приклеюється до стіни і закриває щілину.

Якщо на акриловому піддоні з'явилися великі тріщини, краще все-таки покликати майстра. Якщо вони невеликі, то ви зможете впоратися самі, виконавши наступну послідовність дій:

  • затріть поверхню, на якій з'явилася тріщина, з обох сторін (і внутрішньої, і зовнішньої);
  • другий етап — промивання, просушування і знежирення;
  • далі вам потрібно епоксидна смола і латка з склотканини — спочатку наносять перше, потім друге, потім знову перше, отримавши такий «бутерброд»;
  • ті ж дії провадяться із зворотного боку, знизу додатково можна нанести монтажну піну, щоб тріщина не розходилася далі.

Важливо! Епоксидка виділяє отруйні речовини, тому обов'язково забезпечте гарне провітрювання і працюйте тільки в респіраторі.

Якщо манжета в каналізаційних трубах старіє, висихає і покривається тріщинами, то вона просто замінюється на нову. Рекомендую використовувати герметик, щоб стик вийшов більш надійним.

Той же самий герметик допоможе, якщо пішли тріщини по стінці або дверцят, або якщо відходять пластикові елементи.

Увага! Це захистить від подальшого протікання, але не усуне тріщину, так що якщо вона знаходиться на видному місці і псує естетику, залишиться тільки замінити стінку або дверцята повністю.

І нарешті, остання проблема — протікання водопроводу. Тут допоможе або заміна прокладки, або переустановка системи з додаванням ущільнювача. Для всіх інших пошкоджень (протікання труб деталь або труба) потрібна допомога сантехніка.

Як бачите, у більшості випадків можна заощадити гроші і усунути неприємність самостійно. Головне, правильно визначити причину.