Як вибрати розмір змішувача для ванної

Змішувач – просто незамінна річ в побуті. Він допомагає в значній мірі спростити користування водою для різних потреб, а також вибрати максимально комфортну температуру. Проте всі вони мають свої певні розміри, тому до вибору даного пристрою варто ставитися з особливою ретельністю. Сьогодні ми розповімо про типи змішувачів, яких вони бувають розмірів, а також, як визначитися з параметрами при їх виборі.

Це цікаво! У деяких країнах до цих пір використовують два крани для окремої подачі холодної і гарячої води.

Типи змішувачів для ванної

Змішувач – це сантехнічний прилад, який змішує гарячу і холодну воду, тим самим дозволяючи контролювати потік і отримувати потрібну температуру. Крім цього, їм можна направляти потік води до виливу або лійці душа. Найчастіше даний предмет сантехніки виготовляють з латуні, після чого на поверхню наноситься гальванічне покриття.

Змішувачі для ванної відрізняються від інших типів тим, що вони мають додатковий відвід для підключення душового шланга. Також вони обладнані механізмом для перемикання потоку на вилив душу і на сам змішувач.

Кран-змішувач буксовой

Він має цільний корпус і обладнаний двома кранами. Монтаж здійснюється над ванною. Механізм перемикання потоку води може бути різний. Саме за цією ознакою вони відрізняються:

  1. З ексцентриковим механізмом. Користується величезною популярністю серед споживачів. Принцип роботи в наступному: повернувши ручку, ми приводимо в дію шток, який перекриває одне з отворів подачі води. Серед плюсів варто виділити ремонтопридатність, серед мінусів – гумові прокладки швидко приходять в непридатність.
  2. З картриджних механізмом. Візуально цей виріб нагадує картридж для важільного змішувача. Принцип роботи такий же, як і у нього. Серед плюсів виділяється тривалий термін служби, серед недоліків – картридж не підлягає ремонту, доведеться виконувати його повну заміну.
  3. З кульовим механізмом. Такий змішувач обладнаний кульовим запірним краном, всередині якого стоїть латунний куля. Після повороту вимикача куля займає одне отвір, а вода надходить через інший. Перевага крана в тому, що ця модель сама «довгоживуча», мінуси – при поломці механізм неможливо здійснити його ремонт, доведеться повністю міняти кран.

Одноважільний

Корпус у такого механізму завжди литий, а сама конструкція дуже нагадує попередній варіант. Відрізняються моделі механізмом перемикання потоку води на душ:

  1. Зі знімним механізмом. Сам механізм може бути двох варіантів: корковий і поворотний. Останній варіант більш зручний в експлуатації. Серед плюсів – висока ремонтопридатність, оскільки якщо механізм зламався, його можна просто вийняти і замінити. Недоліки – конструкція відрізняється великими розмірами, також можуть розхитуватися всі з'єднання.
  2. З вбудованим корковим механізмом. Прилад оснащений штоком з пробками з гуми, завдяки чому і отримав свою назву. Для включення потоку води досить потягнути ручку вгору або натиснути на неї. Серед переваг можна назвати привабливий зовнішній вигляд виробу, невеликі розміри. Недоліки – складний ремонт, самостійно зробити його практично неможливо.
  3. З вбудованим картриджем. Найнадійніший варіант даної групи змішувачів для ванни. Серед переваг виділяється те, що його легко замінити. Мінуси – при поломці картриджа його неможливо відремонтувати, доведеться купувати новий.

Базові розміри змішувачів

Практично будь змішувач для ванної має приєднувальний розмір в половину дюйма. Проте в деяких країнах заводи-виробники роблять приєднувальну гайку у ¾ дюйма.

При виборі шлангів важливо не переплутати розміри. Відстань між осями трубок становить близько 15 см (плюс-мінус 1,5 сантиметра). Ці розміри завжди враховуються при прокладці трубопроводу.

Довжина гусака (труба змішувача) може бути різною. Найчастіше вона від 9 до 19 см, однак зустрічаються і більш довгі моделі, які використовуються, коли пристрій обслуговує і раковину, і ванну або душову кабінку). Також довжину виробу необхідно вибирати виходячи з діаметра раковини, оскільки гусак не повинен виходити за її межі.

Як визначитися з параметрами при виборі змішувача для ванної

При виборі виробу необхідно звернути увагу на наступні параметри:

  1. Діаметр гайки. Європейський розмір гайки дорівнює ¾ дюйма. Вітчизняні виробники найчастіше випускають змішувачі з діаметром в половину дюйма. В деяких країнах вона має діаметр 3/8 дюйма. Не приділивши увагу даному параметру, ви або не зможете встановити змішувач або він буде просто підтікати.
  2. Матеріал. Візуально практично всі вироби виготовлені з одного матеріалу, оскільки вони хромовані. Однак, під цим блискучим покриттям може ховатися або латунь, або силумін. Перший варіант більш надійний і має тривалий термін служби. Вироби з силуміну можуть деформуватися і протікати вже через 1-2 місяці служби.
  3. Довжина. Змішувач більшої довжини зручніше в експлуатації. Однак не варто забувати, що його носик не повинен виходити за межі раковини, якщо кран використовується для цього сантехнічного вироби.
  4. Товщина металу стінок. Якщо вона невелика, то такий виріб швидко прийде в непридатність.

Керуючись інформацією, наведеною в статті, можна вибрати оптимальний розмір змішувача.