Монтаж скла душової кабіни, план дій

Крім необхідності складання піддону для душової кабіни, який тримає всю конструкцію, дуже важливо правильно зібрати передні скла. У зібраному вигляді вони являють собою раму, по якій рухається двері і до неї кріпляться задні стінки.

Збірка задніх стінок — відносно легкий процес, питань з нею не виникає, а от з передніми вікнами доведеться важче.

Необхідний інструмент при монтажі скла і дверей душової кабінки

Збирати передні скла поодинці — дуже незручна і трудомістка задача. Доведеться обзавестися напарником.

Перш ніж приступити до складання, застеліть підлогу картоном, в який були запаковані скла, або тканиною. Отримувати скло слід обережно і не ставити його на кути.

Перш ніж приступити до складання — підготуйте необхідний інструмент:

 • електродриль;
 • гайкові ключі;
 • шестигранний ключ;
 • будівельний рівень;
 • схил;
 • силіконовий герметик;
 • нащільник;
 • саморізи;
 • рулетка.

З наведеного переліку достатньо не тільки для монтажу лицьовій панелі, але і дверей кабінки.

Різновиди дверей душової

Перш ніж приступати до яких би те ні було дій з монтажу, слід розібратися з найпопулярнішими механізмами роботи дверей:

 1. Орний тип. Це найбільш простий в монтажі і поширений варіант, але для нього потрібна спеціальна дверна коробка і додаткове вільне місце, щоб дверцята могли відкритися. Більшість покупців віддають перевагу такий тип конструкції, так як вона доступна за ціною.
 2. Маятниковий тип. Це різновид орного варіанти. Відрізняється відсутністю дверної коробки. Дверцята рухається вільно всередину і назовні. Вартість невисока, а дуже ефектний вигляд, особливо якщо стінки прозорі. Створюється ефект невагомості. Установка купола та піддону не потрібно. Мінус такої моделі — можливість самовільного відкривання.
 3. Розсувний тип. Аналогічний дверцят шафи-купе. Переміщення дверцята забезпечується напрямними роликами. Якщо потрібно заощадити простір у кімнаті — непоганий і поширений варіант.
 4. Складаний тип. Зовні схожий на ширму. Вид дуже привабливий і незвичайний, але забирає багато часу при монтажі. Не найпоширеніший варіант.

Установка скла в душі

У процесі складання скла душової кабіни можна виділити п'ять основних етапів.

Перший етап

Починати збірку потрібно з'єднання з горизонтальних і вертикальних профілів, якими утворюється каркас. З'єднуються профілі саморізами, для чого на бічній стороні є два отвори в нижній і верхній частині.

Напарнику доведеться утримувати профілі під кутом у дев'яносто градусів. При цьому потрібно підкручувати саморізи викруткою. Так як є ризик перетягнути їх, то від шуруповерта краще відмовитися.

Довідка. Габарити і форми душової кабіни не позначаються на процесі складання передньої рами.

Другий етап

Далі потрібно встановити нерухомі скла у вертикальні профілі.

Скло потрібно встановити наявний в профілі паз — перед цим надівається ущільнювач з гуми. Її треба одягти і на нижню кромку скла, яка встановлюється на горизонтальний профіль.

Якщо довжина ущільнювача більше необхідної, а часто вони взагалі поставляються у вигляді бухти, то потрібно відміряти потрібний розмір і відрізати ножицями.

Вставку скла здійснюйте обережно, не використовуйте молоток. Якщо справа просувається туго, слід нанести герметик, щоб скло краще сковзало.

Третій етап

Як тільки нерухомі скла встановлені профілі, їх потрібно зафіксувати саморізами і кріпленням.

Існує три різновиди кріплення. Використання того чи іншого виду залежить від моделі душової:

 • кріплення на куточках — якщо в профілі немає підготовлених отворів, то скористайтеся свердлом у три міліметри;

 • кріплення на вузькому профілі;
 • кріплення на широкому профілі.

Четвертий етап

Якщо на профілях немає гумових відбійників, то їх потрібно поставити.

П'ятий етап

Тепер потрібно зібрати і поставити двері. Не скло дверей закріплюються ручки з роликами. У нижній частині закріплюються ролики, оснащені регулювальними кнопками.

Після цього потрібно надіти магнітні ущільнювачі, а також відсікачі води.

Двері вішаються на лицьову раму — для цього верхні ролики заводяться в паз. Після цього те ж саме проробляється й з нижніми роликами — для цього потрібно натиснути кнопки на них. Двері потрібно налаштувати, щоб забезпечити щільне закриття. Здійснюється це регулювальними гвинтами на роликах.

На цьому роботи можна вважати завершеними. Тепер потрібно встановити отриману конструкцію на піддон. У цій справі не обійтися без напарника. Піддон з рамою не фіксуються між собою, так як на раму закріплюється задня стінка, що фіксується з піддоном. Все це робить конструкцію цілком надійною.

В одиничних екземплярах душових необхідно фіксувати піддон до передньої рами. Але якщо цього не зробити, то нічого катастрофічного не станеться.