Що робити, якщо прокручується кран на змішувачі

Уявіть таку ситуацію: в черговий раз вимивши руки на кухні або у ванній, ви завертаєте вентиль змішувача і раптом розумієте, що його більше неможливо закрити до кінця — вентиль можна крутити нескінченно, а вода так і не перестає текти або припиняється її подання лише в певному положенні вентиля. Що робити в цьому випадку?

Причини прокручування крана на змішувачі

Звичайні кран-букси, що встановлюються на більшості сучасних двохвентильних змішувачах, досить часто ламаються. Експерт в області сантехніки зможе назвати кілька можливих причин, за яких такий кран починає провертатися і перестає фіксувати подачу води. Серед них:

  • знос різьби сердечника букси (найбільш часта і поширена причина);
  • заводський брак сердечника (найчастіше видає себе при установці нового змішувача);
  • механічні пошкодження різьби (можуть виникнути внаслідок перетяжки або неякісного ремонту змішувача).

Незалежно від характеру і причини поломки, кардинально вирішити проблему допоможе тільки заміна сердечника на новий. Далі буде розглянуто докладний алгоритм роботи по його заміні.

Увага! Якщо ви не володієте хоча б базовим набором інструментів для здійснення дрібних сантехнічних ремонтних робіт і жодного разу не мали справу з самостійним ремонтом змішувача, то краще передати рішення проблеми в руки професіоналів. Можливо, це обійдеться дорожче, зате ви напевно уникнете більш серйозних поломок та заощадите масу часу.

Ремонт змішувача, якщо прокручується кран-букса

Для початку перекрийте подачу води. Зазвичай вентилі (крани), призначені для цих цілей, розташовуються трохи нижче гнучких шлангів підводки, однак, якщо таких не знайдеться, доведеться перекривати весь стояк. До речі, можна обмежитися перекриттям тільки тієї подачі, сердечник крана якої підлягає заміні.

Довідка. Якщо труби гарячої та холодної води ніяк не розмічені, можна ненадовго відкрити кран і промацати шланги підведення: шланг з гарячою водою буде набагато тепліше.

Після того, як подача перекрита, необхідно запастися необхідними інструментами. Для заміни сердечника прокручується змішувача вам будуть потрібні:

  • плоска викрутка;
  • канцелярський ніж;
  • плоскогубці;
  • набір гайкових ключів або розвідний ключ;
  • новий сердечник.

Рада. Для того щоб не помилитися з вибором і не витрачати час на пошук нового сердечника потрібних розмірів, сантехнічний магазин можна відправлятися зі старим в якості зразка. До речі, якщо продавець запропонує вам на вибір китайську і оригінальну деталі, сміливо робіть вибір на користь другий: як відомо, скупий платить двічі, а в нашому випадку ще й двічі розбирає змішувач.

Для початку необхідно акуратно за допомогою канцелярського леза або тонкої плоскої викрутки підчепити пластикову або залізну декоративну кришечку, що закриває болт кріплення букси з лицьового боку. Іноді таку кришечку вдається зняти лише за допомогою плоскогубців, так що не перестарайтеся з лезом.

Як тільки кришка буде знята, перед вами виявиться гвинт, яким букса кріпиться до змішувача. Відкрутити його може бути нелегко (такі сполуки частенько іржавіють, що значно ускладнює процес їх розбору), так що може знадобитися шуруповерт або викрутка з зручною широкої рукояткою.

Рада. Якщо кріплення засіло «намертво», можна спробувати обробити засобом під назвою WD-40, знайомим кожному автолюбителю.

Після того як вентиль буде успішно демонтований, ви побачите сердечник, який і необхідно замінити. Викручується сердечник проти годинникової стрілки за допомогою розвідного, гайкового або накидного ключа (на худий кінець плоскогубцями). Якщо змішувач служив вірою і правдою кілька років і жодного разу не ремонтувався, викрутити сердечник може бути нелегко, однак варто зробити лише кілька обертів ключем – і справа піде простіше.

Новий сердечник вкручується на місце старого за годинниковою стрілкою за допомогою все того ж ключа. Намагайтеся затягнути його максимально щільно, але в той же час не пошкодити різьблення. Якщо ви відчули, що деталь пішла не по різьбі або з самого початку вкручується занадто туго – краще негайно викрутити її і прочистити обидва різьбові з'єднання м'якою ганчіркою або щіткою.

Коли вентиль повернеться на своє місце і фіксує його гвинт буде щільно закручений, можна вставити на місце декоративну кришечку. Далі необхідно включити подачу води і перевірити справність і герметичність змішувача.

Якщо ви все зробили правильно, букса буде без особливих зусиль повністю перекривати подачу вже після пари обертів. Якщо ж з'явилася раптова текти або якість роботи не задовольнило вас з якоїсь іншої причини – саме час звернутися до професійного сантехніку.