З яких частин складається змішувач?

Змішувач — незамінний елемент будь-якого житлового приміщення. У закритому стані він утримує рідину. У відкритому — перемішує холодну і гарячу воду, дозволяє регулювати інтенсивність напору струменя.

Однак широкий асортимент може викликати справжній головний біль. Адже щоб вибрати підходящу модель, необхідно враховувати не тільки зовнішній вигляд пристрою, але і надійність конструкції. Тому так важливо знати конфігурацію змішувача. У разі необхідності отримані знання допоможуть визначити ступінь складності ремонту — можна зробити це самостійно або доведеться скористатися послугами професіоналів.

Пристрій двухвентильного змішувача для кухні

Двохвентильні моделі вважаються класичним варіантом сантехнічного пристрою. Незважаючи на те, що вироби вже морально застаріли, вони користуються стабільним попитом серед споживачів. Впливає на це невисока вартість сантехніки, а також можливість використовувати в інтер'єрах, оформлених у стилі ретро.

Принцип роботи таких пристроїв полягає в управлінні водяним потоком та температурою рідини за допомогою двох «баранчиків», кожний з яких підключений до труби з відповідною температурою.

Конструкція двохвентильних моделей складаються з наступних елементів:

 • кран-букс;
 • «баранчиків»;
 • корпусу;
 • аератора;
 • носика.

Корпус виробу встановлюється в спеціально відведене місце в кухонній мийці. Для забезпечення щільного, герметичного з'єднання в місці з'єднання сантехніки і раковини укладається ущільнювальна гумка.

За типом «органів управління» побутові двохвентильні моделі поділяються на два види:

 • з керамічними дисками, які обертаються відносно один одного в суворо обмеженому радіусі;
 • з вентильними головками, які здійснюють зворотно-поступальні рухи.

Саме від пристрою кран-букси залежить зручність і простота використання змішувача, а також термін його експлуатації.

Сучасні моделі сантехніки оснащуються кран-буксами з керамічними елементами. Вони більш надійні і довговічні. Головка такого виробу здійснює подачу або перекриття води в залежності від положення невеликих отворів на керамічних пластинах. Коли дві площини з'єднані — виливається рідина.

Чим більше площа зіткнення пластин, тим інтенсивніше напір води. Коли «баранці» повернені таким чином, що отвори перестають збігатися, потік перекривається.

У конструкцію керамічної кран-букси входять:

 • шток;
 • дві пластини з оксиду алюмінію;
 • поворотник;
 • гумова прокладка;
 • корпус;
 • фіксуючий пристрій.

Шток встановлюється в корпус змішувача, виготовлений з латуні. Якщо монтаж здійснено правильно, ви почуєте характерний звук. Далі на шток накручується вентиль. Щоб забезпечити крутний момент з вентиля на керамічні пластини, використовується спеціальний поворотник.

Для додання герметичності між штоком і корпусом встановлюється ущільнювальна прокладка, виконана з м'якого пластику або щільної гуми. При її пошкодженні з-під підстави змішувача вода починає підтікати.

Довідка. Правильна і надійна фіксація ущільнювальної прокладки — запорука тривалого і комфортного використання змішувача.

З чого складається кухонний змішувач одинважільний

Одноважільні моделі — більш стильні, сучасні і зручні у використанні.

Перевагами подібних моделей є:

 1. Простота у використанні. Проводити настройку температури і напору води можна однією рукою.
 2. Економічність. Конструкція пристрою дозволяє швидко регулювати температуру та інтенсивність струменя. Це дозволяє істотно знизити водоспоживання.

Одноважільні моделі складаються з елементів:

 • аератора;
 • корпусу;
 • перемикача, виконаного у вигляді важеля;
 • «носика»;
 • картриджа.

Щоб відрегулювати температуру води, важіль повертається в горизонтальному положенні. Інтенсивність напору налаштовується рухом важеля у вертикальній площині.

Аератор, який встановлюється на більшість моделей, що робить використання більш зручним — пристосування запобігає розбризкуванню і знижує рівень шуму. Крім того, пристрій допомагає знизити споживання води.

Основним елементом одинважільного варіанту є картридж. Він може бути двох типів:

 1. Кульовий. В його основі лежить порожня сфера, в якій розташовано три невеликих отвори. Через два з них надходить холодна і гаряча вода. Третє — для виведення води необхідної температури. Конструкція з'єднана безпосередньо з рукояткою, яка змінює стан сфери.
 2. Дисковий. Його принцип аналогічний роботі кран-букси. Пристосування складається з двох дисків, виконаних з металокераміки. Одна з площин рухлива і рухається разом важелем. На кожному диску розташовується отвір. Коли вони збігаються — вода надходить у систему. Якщо ні — потік перекривається.

Саме моделі з керамічними картриджами є найпоширенішими.

Як влаштований автоматичний змішувач

Принцип роботи одинважільного і двухвентильного змішувача заснований виключно на фізиці. Більш сучасні моделі працюють за допомогою електроніки.

Пристрій безконтактних моделей набагато складніше, ніж звичайних. У нього входять:

 • корпус;
 • термостат;
 • соленоїд, оснащений фіксатором;
 • ущільнювальний матеріал;
 • сердечник;
 • экранирующее пристрій у вигляді котушки;
 • мембрана, встановлена на кінці сердечника;
 • інфрачервоний датчик.

Інфрачервоний датчик реагує на рух. При спрацьовуванні на соленоїд починається надходити напруга. Екрануюча котушка приводить в рух осердя, піднімаючи його. Він втягується в порожнину соленоїда, піднімаючи мембрану, і в кран починає надходити вода.

Коли харчування перестає надходити, відбувається зворотний процес: сердечник повертається в початкове положення, опускається мембрана.

Такий пристрій вимагає постійного джерела електроживлення. Для цього можна використовувати електричну мережу, акумулятор або батарейки.

Особливості пристрою змішувача для ванною з душем

Змішувач — обов'язковий елемент ванної кімнати. При виборі моделі слід звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд виробу, але і на його конструкцію. Змішувачі для ванни бувають двох видів:

 1. Двохвентильні. Він включає в себе два вентилі, за допомогою яких регулюється температура та інтенсивність водного напору.
 2. Одноважільні. Важіль такого пристрою працює в двох площинах — вертикальної та горизонтальної. При піднятті рукояті змінюється напір води, а при повороті — температура.

Однак, на відміну від кухонних моделей, конструкція змішувачів для ванни включає в себе шланг і душ з лійкою, який фіксується на стіні.

Різноманітні моделі змішувачів дозволяють підібрати модель, яка буде відповідати всім індивідуальним перевагам. Знання конструкції виробу не тільки полегшить вибір, але й дозволить в разі необхідності провести ремонт пристрою.