Погано відкривається кран у змішувачі — причини і способи усунення проблеми

Змішувач створює комфорт і всі необхідні зручності у ванній кімнаті і на кухні. Проте бувають ситуації, коли він виходить з ладу. Тому важливо знати, як можна вирішити різні проблеми, оскільки не завжди вигідно викликати майстра або сантехніка.

Одна з найпоширеніших проблем – це не провертається ручка крана. Що робити в такій ситуації? Давайте детально розглянемо ці питання і постараємося на них відповісти.

Чому кран змішувача погано відкривається

Існує величезна кількість причин, чому кран може погано відкриватися. Одна з найпоширеніших – це брудна вода. Різні її елементи можуть застрявати між деталями змішувача, що в кінцевому результаті відіграє роль гальма або стопора для них.

Також тугий хід може виникнути із-за механічних пошкоджень окремих елементів змішувача. Крім цього, елементи можуть просто морально застаріти, тобто їх термін служби підійшов до кінця, і вони більше не можуть нормально функціонувати.

У кожному з випадків не потрібно бігти в магазин і купувати нову сантехніку. Будь-яку з цих проблем можна усунути.

Увага! Щоб змішувач не турбував вас як можна більше часу, придбайте відомі бренди. Не буде зайвим правильний догляд за технікою. Від нього також буде залежати працездатність і термін служби змішувача.

Що робити, якщо кран змішувача туго повертається

Насамперед, необхідно зняти змішувач і розібрати його, щоб усунути причину поломки. Після цього почистіть всі деталі — в першу чергу картридж. Далі змішувач потрібно зібрати і перевірити його працездатність.

Врахуйте важливий нюанс — всі ці маніпуляції варто робити лише в тому випадку, якщо ви розбираєтеся в сантехніці і володієте навичками подібної роботи. В іншому випадку спроба ремонту може обернутися черговою поломкою, і що найгірше, повною непрацездатністю сантехнічного приладу.

Якщо проблема виникла із-за брудної води, то допоможе виправити ситуацію ретельне промивання та очищення всіх елементів пристрою. Після очищення всі механізми починають працювати правильно. Для промивання краще всього підійдуть 2 основних способи:

  1. З використанням миючого засобу. Змішайте гарячу воду і м'яке миючий засіб в невеликій мисці. Всі елементи помістіть в неї і промийте. Якщо ви виявили застарілі забруднення, то їх можна протерти пастою за допомогою зубної щітки. Після цього промийте всі елементи під теплою проточною водою.
  2. За допомогою хімічних засобів. Надіньте рукавички і візьміть спеціальний хімічний засіб для видалення вапняного нальоту. Він впорається з будь-якими забрудненнями. Якщо ж його немає, то допоможе звичайний столовий оцет, однак його не можна використовувати на залізних деталях. Змочіть ганчірку і легкими рухами нанесіть його на елементи змішувача. Після цього залиште на 30 хвилин всі деталі, а по закінченні цього часу все ретельно промийте під проточною водою.

У другому випадку, головне — не використовувати великий обсяг хімічного засобу або оцту, оскільки вони можуть пошкодити деталі і елементи крана.

Якщо проблема працездатності змішувача пов'язана з механічними пошкодженнями, то в такому разі важливо зрозуміти, який саме елемент потребує ремонту. Для цього також доведеться розібрати кран і детально вивчити всі вузли і компоненти, після чого замінити несправний на новий.

У процесі роботи змішувача може висихати змазка, яка і допомагає робити повороти крана більш плавними. Якщо з цієї причини він став туго провертатися, то вирішити проблему можна всього за пару хвилин, повторно змастивши всі необхідні елементи.

Використовуйте лише якісну мастило. Продукція невідомого походження може тільки нашкодити елементів або швидко висохнути, закупоривши всі отвори, і тим самим повністю привести в непридатність сантехнічний прилад.