Що таке дивертор в змішувачі

Будь-змішувач – це складний механізм, який складається з різних елементів. Одним з таких елементів є дивертор. Давайте більш детально на ньому зупинимося, адже не кожен знає, для чого призначений цей елемент.

Що в змішувачі називають дивертором

Дивертор – це спеціальний сайт, який перенаправляє потік води в потрібному напрямку: на душовою вилив або змішувач. Він підвищує комфорт при водних процедурах. Від роботи цього елемента залежить перемикання потоку в лійку і шланг.

Механізм перемикача входить спеціальний кривошип. Завдяки йому пересувається бочонок з клапаном. Також в механізмі використовується шток і гумові прокладки. Якщо змінити його положення, то відкривається один або інший патрубок.

На жаль, саме дивертор є «слабкою ланкою» у змішувачі і саме він першим приходить в непридатність. Причин поломок може бути кілька:

  • знос прокладок;
  • корозія.

Остання виникає через недостатнє прилягання клапана, з-за чого відразу в обидва патрубка починає просочуватися вода. З цієї причини починає протікати змішувач. Проте будь-який елемент дивертора можна з легкістю замінити. Але при цьому не можна забувати про термін експлуатації змішувача. Якщо ви його використовуєте досить давно, то більш доцільно поміняти його повністю, ніж проводити ремонтні роботи.

Різновиди механізму

Існує кілька різновидів дивертора. Давайте докладно зупинимося на кожному з них.

Кнопковий

Класичний варіант, який користується популярністю у споживачів. Встановлюють кнопковий механізм, коли в трубопроводі напор великої потужності і неможливо автоматично зафіксувати перемикач. Щоб змінити напрямок потоку, потрібно потягнути важіль вгору, або навпаки, опустити його вниз. З цієї причини друга назва кнопкового механізму – це витяжною. Випускається в ручному і механічному виконанні.

Важільний або прапорцевий

Також такий дивертор може бути поворотний. Він відрізняється простою конструкцією. Щоб змінити напрямок потоку, досить повернути ручку. Механізм встановлюється, коли змішувач обладнаний двома ручками.

Золотниковий

Найчастіше золотниковий механізм встановлюється на двохвентильний змішувач. Відрізняється своєю простотою, що дозволяє без залучення фахівців виконати заміну або ремонт механізму.

Картріджний

Має лише один важіль. Він відповідає за напір і напрямок потоку. Мінус виробу в тому, що такий механізм неможливо відремонтувати, тому при поломці його просто міняють на новий.

Ексцентриковий

Друга назва такого дивертора – кульовий. Привести його в дію можна поворотом ручки, завдяки чому активується шток. Цей елемент дозволяє відкрити або закрити потрібний патрубок.

Відрізняється простотою і легкістю ремонту. Сама часта поломка — вихід з ладу гумової прокладки. Це можна назвати головною перевагою механізму. Однак якщо виникне серйозна проблема, то для здійснення ремонтних робіт потрібно розкручувати весь механізм, що дуже довго і складно.

Корковий

Не користується популярністю, оскільки такий механізм не зовсім зручний при експлуатації. Хоча перевага даного типу дивертора в тому, що його легко відремонтувати.

По своїй функціональності диверторы бувають 2 видів:

  • двопозиційні;
  • трехпозиционные.

Перший відрізняється своєю доступністю, завдяки чому більш затребуваний. Другий варіант більш складний. Монтують його найчастіше на кухні.

Якщо ж розглядати диверторы за способом монтажу, то вони також відрізняються один від одного. Вони можуть бути:

  • вбудовані;
  • окремі або самостійні моделі.

З чого виготовляють дивертор

Цей механізм виготовляють з різних сплавів або металів. Найпопулярніші з них — алюміній і латунь, силумін. Також іноді зустрічаються керамічні моделі.

Силумін має один великий мінус – він швидко піддається корозії. З цієї причини він має нетривалий термін експлуатації. Сплав алюмінію і латуні також не відрізняється своєю довговічністю, тому коштує недорого.

Справа в тому, що при виробництві такого виробу додають свинець, а його зносостійкість і міцність залишає бажати кращого.

Довідка. Процес корозії на механізмах з силуміну або із сплавів металів виникає із-за перепадів температури води.

Якщо ж розглядати вироби з чистої латуні або алюмінію, то це одні з найбільш довговічних і якісних диверторов. Мінусом таких виробів є те, що жорстка вода може утворити вапняний наліт. Кнопковий механізм прослужить довше, ніж виріб важільного типу.

Керамічні диверторы виготовляють з металу, який покривають хромом. З кераміки ж роблять пластини запірної системи. Цей матеріал витримує механічний вплив, тому має досить тривалий термін служби.

На деякі моделі виробники дають гарантію понад 45 років. Також керамічний дивертор добре витримує гідроудар і будь-які інші навантаження, які з легкістю можуть зруйнувати силумін або сплав. З цієї причини виріб з кераміки відрізняється високою якістю, за яке доведеться доплатити.

Для продовження терміну служби керамічної дивертора необхідно виконувати профілактичні роботи по очищенню всіх механізмів. Це допоможе уникнути утворення нальоту і швидкого виходу з ладу.