Чим замінити мастило для кавомашини?

Любителі ароматної кави будуть вкрай розчаровані, якщо їх вірний помічник вийде з ладу. Мова, звичайно ж, про кавомашині (кавоварці). Будь-який ремонт — це неприємна процедура і щоб його уникнути, необхідно правильно експлуатувати обладнання та проводити планові профілактичні роботи для підтримки приладу в хорошому стані.

Якщо автомобіліст не буде міняти масло в двигуні або в коробці передач, що станеться з його улюбленим авто? Правильно, його чекає сумна доля, яким би високоякісним олія не було, у нього є певний ресурс роботи. Це все абсолютно справедливо можна віднести до кави машин від відомих світових брендів, таких як Delonghi, Bosch або Saeco. Щоб неприємної ситуації не сталося, періодично оновлюйте або замінюйте існуючу мастило в цих апаратах.

Чим замінити силіконову змазку

Трапляється, так що необхідно терміново полагодити потрібну вам річ, а матеріалу для цього під рукою не виявилося, як бути? Якщо мова йде про каву машини, то зневірятися не варто, так як всі мастильні матеріали схожі за своїм складом з харчовими жирами, у цьому випадку вазелін швидке і безпечне для вашого здоров'я рішення.

Достатньо взяти тюбик вазеліну і шприц, закачати вміст тюбика в шприц і нанести рівномірним шаром на оброблювані ділянки. Ось такий простий та оригінальний спосіб вийти з ситуації.

Змащення рухомих частин кавомашини, її значення

Важливо! У кави машині присутні механічні елементи, які схильні до зносу і якщо їх вчасно не змастити, то вони вийдуть з ладу, так як процес їх експлуатації обумовлений впливом різних навантажень і температурних режимів. Для того щоб ваш апарат завжди залишався герметичним і низько гучним, а рухомі частини працювали як годинник, необхідно оновлювати їх поверхні в місцях сполучень тонким шаром мастильного речовини. Виконуючи ці прості процедури з нанесення мастила, ви значно продовжите термін експлуатації вашого пристрою.

Що змащуємо

В першу чергу мова йде про інтенсивно тертьових деталях, які в достатку присутні в заварному блоці вашої кавомашини. Цю частину апарата легко зняти або дістати з корпусу, потім досить швидко можна провести покриття всіх її частин, що труться. Якщо у вас агрегат автомат, то необхідно провести обслуговування всієї варильної групи.

Увага! Дотримуйтесь елементарну техніку безпеки перед початком роботи: допустимий апарат повинен бути знеструмлений. А перед процедурою мастила необхідно очистити всі поверхні від пилу, кавовій крихти, старого мастила. Для цього підійде стара дрантя.

Важливо! При процедурі змащення деталей заварного блоку або варильної групи, необхідно наносити новий матеріал тонким рівномірним шаром, не перестарайтеся: багато — не значить добре, так як надлишки в буквальному сенсі «полізуть з усіх щілин». А також не забуваємо обробляти гумові ущільнювальні кільця і канавки для них. Те ж саме робимо для шестерень, обертових осей, ну і, звичайно, сам приводний вал, потім обробляємо напрямні камери заварювання, завершивши процес змащення збираємо все в зворотному порядку, не забуваючи про ущільнювальні кільця і акуратно ставимо на своє місце. Все, ви впоралися з проведенням технічного обслуговування вашого улюбленого автомата, без особливих зусиль.

Мастила для кавоварок

Якщо з процедурою нанесення матеріалу ми розібралися, то ось чим змащувати вузли харчового апарату — питання окреме. Не всі матеріали підійдуть для цієї процедури.

Увага! Не застосовуйте матеріали, які призначені для промислових агрегатів і вузлів машин, це небезпечно, так як при найменшому попаданні такого матеріалу в кухоль з кавою це може викликати серйозне отруєння. А так як кава дуже ароматний і насичений за смаковими якостями напій, то ви не відчуєте домішки небезпечних речовин.

Сучасні мастильні матеріали поділяються на три класи або допуску Н1, Н2, Н3 у системі NSF. А розшифровується це наступним чином:

  1. Матеріал, призначений для змащення поверхонь при наявності непрямого контакту з харчовими продуктами.
  2. При застосуванні в агрегатах без контакту з харчовими продуктами.
  3. Матеріал може застосовуватися в машинах при прямому контакті з харчовими продуктами.

Параметр допуску в системі NSF сигналізує про наявність шкідливих або небезпечних для людського життя речовини, що входять в матеріал.

Довідка! Деякі відомі виробники кави машин часто комплектують свою продукцію тюбиками з мастильним матеріалом, якому зазначений склад, найменування і до нього прикладена докладна інструкція по застосуванню.

Марки харчових мастил для кавомашини

Мастило OKS 1110 — багатофункціональна силіконова змазка, має допуск Н1 в системі NSF і часто застосовується для обробки вузлів кавоварок. Стійка до холодної і гарячої води, спиртовмісним рідин і навіть ацетону. Має складний хімічний склад, в який входить силікон. На ринку можна знайти різні за обсягом комплекти поставки від тюбика до бочок (180 кілограм).

Не менш популярна мастило для кави машин EFELE, що має аналогічний допуск Н1 в системі NSF. Особливість цього матеріалу полягає в тому, що може працювати без втрати своїх властивостей при підвищених температура (до +160 градусів за Цельсієм). Володіє високими герметичними властивостями і стійка до більшості миючих засобів. Дуже зручні обсяги випуску тюбиків на 10 грам для разового застосування.

І також на ринку мастильних матеріалів для кави машин присутні продукти від таких відомих брендів BOSCH 311368, Delonghi, Foodlube.