Які капсули для яких кофемашин

У статті описані основні переваги та недоліки капсульних кавоварок, різновиди капсул, особливості використання багаторазових контейнерів. У таблиці наведені відповідні один одному моделі кавоварок і кави, далі коротко охарактеризовані основні виробники. В кінці статті запропоновано спосіб самостійної перезавантаження контейнера.

Види капсул для кавоварок

Перед покупкою капсул належить розібратися в їх характеристиках. Вони можуть призначатися для одноразового чи багаторазового використання. З різних упаковок виходять різні напої, іноді в комплекті вже є всі інгредієнти, включаючи, наприклад, сухе молоко. У інших виробників пропонуються різні сорти кави, а при бажанні додати молоко, про нього треба подбати самостійно. Розглянемо відмінності по порядку.

За кількістю використань

Контейнери можуть бути одноразовими і багаторазовими.

Перевага одноразових очевидно, це якість напою. Свіжий висушений, обсмажений, мелену каву, герметично упакований, має можливість зберегти максимум смаку і аромату.

Багаторазові контейнери служать економічності. Їх переваги:

 • ціна однієї порції нижче, ніж з одноразовими таблетками; сплативши багаторазові контейнери, досить купити традиційну упаковку зерна;
 • заварювання відбувається під високим тиском 15 бар, що дозволяє максимально використовувати ресурс кавового порошку; ріжкові кавоварки з таким високим тиском коштують у кілька разів дорожче;
 • можна змішувати різні сорти кави, спецій, добавок.

Зворотна сторона медалі в більш низькій якості напою:

 • між розкриттям упаковки і початком приготування напою проходить деякий, а часто і значне, час; якість порошку знижується;
 • не герметично закриті ємкості під тиском деформуються, утворюють маленькі порожні області, що перешкоджають ефективному заварювання.

Найбільш популярні багаторазові капсули:

 • Coffeduck;
 • My Cap;
 • Emohome;
 • Tassimo;
 • Sealpod.

Вибираючи багаторазові контейнери, необхідно перевіряти їх сумісність зі своєю моделлю кавоварки.

По виду напою

Крім традиційного еспресо, виробники стали продавати упаковки з наборами для приготування інших напоїв: латте, капучіно, гарячий шоколад, американо, лунго та інші.

Часто для одного напою потрібно використання по черзі двох або декількох капсул. Доведеться зупинити подачу води, замінити таблетку, знову включити і налити черговий інгредієнт. Подібна маніпуляція, як правило, викликає подорожчання порції.

Які капсули підходять для різних кофемашин

Як згадувалося вище, при виборі кавоварки і капсул необхідно перевіряти їх сумісність. Перерахуємо сумісність популярних брендів:

Капсули Кавоварка
Nespresso Nespresso, деякі моделі Krups, KitchenAid
Dolce Gusto Krups Dolce Gusto, Delonghi
Tassimo Bosch
Clafissimo Tchibo
Lavazza Lavazza
Squesito Squesito, Philips
Paulig Cupsolo Paulig
Cremesso Cremesso
Illy FrancisFrancis

Провідні виробники капсул для кавоварок

Найбільш популярним брендом у світі є Nespresso виробника Nestle. Асортимент налічує понад 20 різновидів, що відрізняються сортом і фортецею меленої кави. При бажанні приготувати напій, що містить молоко, його можна просто влити або попередньо скористатися капучинатром. Капучинаторы йдуть в комплекті з кавоварками.

Другі за популярністю – капсули Dolce Gusto, вироблені також Nestle через фірму Nescafe. Кількість різновидів напоїв можна порівняти, наповнення принципово відрізняється. Сортове розмаїття відсутній, зате запропоновані численні напої з додаванням какао, сухого молока, чаї.

Капсули Tassimo, які наповнюються кави Jacobs, мають 15 різновидів, переважно кавових напоїв з додаванням інших сухих складових (молоко, какао).

Всесвітньо улюблений Tchibo таблетирует і упаковує пульвер під брендом Cafissimo. Асортимент виглядає скромно на тлі Nestle. Однак ретельний контроль забезпечує високу якість. Виробник пропонує різні купажі з кави. Напоїв з сухим молоком і какао немає. Cafissimo представлений не так широко в супермаркетах, проте доступний для замовлення у багатьох інтернет-магазинах.

Список провідних виробників був би не повним без фірми Lavazza з однойменною продуктом Lavazza. У продажу близько 20 видів капсул у двох модельних варіантах. Запропоновані різні сорти кави. Молока, какао та інших інгредієнтів не представлено.

Перезавантаження капсул для кавоварок

В цілях економії можливе повторне використання капсул. Відпрацьований контейнер не викидаємо, а споліскуємо його, сушимо, насипаємо кави, запечатуємо фольгою. Шматок фольги досить покласти зверху, загорнути і зафіксувати краю.

Необхідно врахувати, якість напою, швидше за все, буде істотно програвати своєму аналогу з герметично закритою упаковки.

Переваги кави в капсулах

Вирішивши випити чашку кави, ми починаємо насолоджуватися напоєм до того, як зробимо перший ковток. Аромат – важлива складова. Він здатний заповнити весь простір кав'ярні або квартири. Коли мова йде про готовому еспресо або капучіно, це чудово. Але дурманний запах від цілих або мелених зерен швидко перетворює їх на другосортний матеріал. Виробники кави, посуду, аксесуарів постійно вдосконалюють способи зберігання зерен порошку в найменшому контакті з повітрям і світлом.

Новий рівень якості був досягнутий з появою капсульних кавоварок.

Капсула – це спресована в таблетку запакована порція меленої кави, яка в закритому вигляді вставляється в кавоварку. Безпосередньо в момент приготування напою кавоварка сама проколює оболонку, пропускає струмінь пари під тиском 15 бар через таблетку.

Така технологія має незаперечні переваги:

 • герметична упаковка зберігає аромат і смак пульвера до моменту приготування;
 • швидкість приготування порції займає менше хвилини;
 • кава, запакований в фабричних умовах, не піддається пересыпанию в різні ємності різними приладами, відсутній ризик потрапляння сторонніх часток;
 • високий тиск струменя пари разом з приготуванням дезінфікує деталі кавоварки, задіяні в процесі.

Недоліки кави в капсулах

Купуючи капсульну кавоварку, необхідно врахувати її малоприємні особливості:

 • конструкції машин різних брендів мають відмінності, таблетки певного бренду підходять тільки до окремих апаратів;

Увага! На деякі моделі одного і того ж бренду потрібні різні капсули.

 • вартість спресованих таблеток на порядок вище, ніж стандартних упаковок.

На момент написання статті коробка з 16 таблетками кожна вагою від 6 до 10 грам (в залежності від виду напою) популярного бренду варто 369 рублів за акції. Для порівняння стандартну упаковку меленої або зернової кави 250 грам можна купити за 250 рублів або дешевше.

Висновок

Капсульні кавоварки надають можливість насолодитися найбільш повним і насиченим смаком кави. Купуючи таку кавоварку, важливо врахувати, що вартість порції істотно зросте. Є можливість скористатися багаторазовими капсулами та зекономити. Проте це помітно впливає на якість напою.

Прийнявши рішення стати власником такої машини, важливо вибирати її, паралельно вивчаючи споживчі властивості капсул, головним чином їх сумісність з певними апаратами.