Як правильно чистити пилосос

Нікого не дивує, що сучасні господині звичайних віників і метелкам воліють пилосос. Прибирання з них проходить швидше, а справляється зі збором дрібного сміття він набагато ефективніше. Але не варто забувати, що, як і будь-який складний побутовий прилад, пристрій вимагає догляду. Потрібно вміти правильно чистити в домашніх умовах, щоб прибирання було в радість навіть через багато років після покупки.

Коли потрібно чистити пилосос

В ідеалі слід чистити пристрій після кожного прибирання. При такому догляді пилосос прослужить набагато довше. Перед тим, як покласти його на зберігання, потрібно виконати кілька нескладних дій:

 • Перевірити насадки на наявність забруднень і усунути їх.
 • Викинути сміття з циклонного фільтра і мішка, а також їх помити.
 • Протерти корпус електроприладу від осілого пилу.

Важливо! При прибиранні невеликій території проводити дані маніпуляції дозволяється після кожної другої-третьої експлуатації.

По мірі забруднення слід очищати від сміття трубу і шланг, а також поролонові і НЕРА-фільтри.

Як проводять чистку пилососа

Щоб ненароком не зламати працюючі деталі, слід дотримуватися деяких правил при їх очищенні.

Важливо! Перед вологим прибиранням пилососа обов'язково відключіть його від мережі. Інакше існує ймовірність отримати удар електричним струмом.

Фільтри різного виду

Від виду пристрою залежить спосіб догляду за ним.

З одноразовими мішками

Самим простим у видаленні сміття став пилосос з одноразовими мішками. При наповненні мішок просто від'єднується і викидається, а на його місце встановлюється новий.

Довідка! Як правило, при збиранні в несильно забрудненої квартири оригінального пилозбірника вистачає на кілька місяців активного використання.

Але у таких приладів є незначний мінус: по мірі накопичення пилу потужність всмоктування незначно, але все ж знижується.

З багаторазовими мішками

Деякі тканинні мішки для пилу бувають багаторазовими. У такому разі їх дозволяється витрушувати або прати після спустошення від сміття.

Важливо! По мірі зношування багаторазові мішки також слід замінювати на нові.

З аквафільтром

Аквафільтр самий ефективний у плані затримування пилу. Його очищення полягає в заміні брудної води на чисту і промиванні стінок.

З циклонним фільтром

Циклонні фільтри бажано мити після кожного прибирання. Сміття з нього викидається, а чаша промивається водою і висушується.

НЕРА-фільтри

Бувають одноразовими, але зустрічаються і багаторазові варіанти.

Для того щоб очистити НЕРА-фільтр, потрібно видалити з його поверхні, великі частинки сміття і волосся, а потім сполоснути в мильній воді.

З поролоновими фільтрами

Це ж стосується і поролонових фільтрів.

Важливо! Віджимати ні поролонові, ні НЕРА-фільтр не можна. Це може пошкодити структуру, деформувати виріб і швидше привести до його зносу.

Вугільні фільтри

Чудово справляються з пилом і неприємними запахами. Але для чищення вони не призначені!

При великому бажанні можна пройтися по поверхні щіткою, щоб прибрати сміття.

Важливо! При зносі і сильному забрудненні вугільний фільтр слід замінити на новий.

Щітки

У базовій комплектації до пилососа завжди йдуть кілька насадок. Вони так само, як і інші елементи, що контактують з брудом, потребують регулярного очищення.

 • Для початку пройдіться по щітці інший насадкою або просто трубою. Це робиться для того, щоб максимально очистити щетину або вловлюючі поверхні від налиплого сміття.
 • Намотавшиеся на обертові деталі волосся і нитки можна видалити за допомогою ножиць і пінцета.
 • Вологою серветкою прибрати пил з доступних поверхонь і лопат.
 • Якщо насадка дуже брудна або проблематично очистити її руками, можна промити щітку під струменем води. Але перед повторним використанням обов'язково просушіть її при кімнатній температурі до повного випаровування вологи.

Шланги і трубки

Ці деталі часто забиваються великим сміттям. Якщо раптом таке сталося, слід негайно звільнити просвіт. Інакше потужність всмоктування критично падає, а підвищене навантаження може привести до перегріву мотора.

 • Потрібно від'єднати шланг від корпусу.
 • Якщо в просвіті є засмічення, його можна видалити за допомогою довгого предмета (металевого дроту, дерев'яною або пластмасовою палиці з гачком, пінцета).
 • Промити деталі зсередини струменем води. При бажанні можна скористатися губкою.
 • Пройтися зовні вологою ганчіркою, щоб зняти пил.
 • Висушити та встановити на місце.

Мотор

Це серце електропристрої. Не варто самостійно розбирати його, якщо не впевнені у своїх силах. Слід довірити чистку мотора професіоналам. У сервісних центрах практично завжди надають таку послугу.

Але якщо раптом є бажання зробити цю роботу самостійно, то потрібно дотримуватися наступних кроків.

 • Зняти пилозбірник, викрутити болти на корпусі і зняти кришку.
 • З допомогою мітелки або щітки для пилу обережно пройтися по деталям. Важливо це робити акуратно, щоб не порушувати розташування та приєднання проводів.
 • Зняти мікросхему і продути від пилу плату.
 • Встановити всі деталі на свої місця, закрити кришку і загвинтити гвинти.

Якщо все було виконано акуратно, то пристрій запрацює з новими силами.

Корпус

Багато пилососи мають не дуже хороша властивість. Вони збирають на пластиковій поверхні пил. А також на глянсовому корпусі дуже помітні жирні відбитки від пальців і розводи.

Помити корпус і ручки не становить особливої праці. Для цього не потрібно проводити якісь складні маніпуляції і розбирати пилосос. Достатньо просто пройтися по поверхні пластику вологою ганчіркою або серветкою. Якщо є необхідність, то можна використовувати спеціальні рідини для видалення жиру (миючі засоби, лимонна кислота, оцет, перекис водню, міцелярна вода).