Що таке капсульна кавоварка

Кавоварка капсульного типу являє собою агрегат для швидкого приготування натуральних кавових напоїв.

Принциповою особливістю таких кавоварок є тип використовуваного сировини, який в даному випадку знаходиться в спеціальних упаковках «капсули».

Своєрідні коробочки з харчового пластику запакований у фольгований матеріал можуть містити всередині порції меленого кава різних сортів, какао, чаю, та сумішей для приготування гарячого шоколаду, капучіно, мокачино та інших напоїв.

Зовнішній вид капсульної кавоварки може відрізнятися залежно від дизайнерського рішення фірми виробника. Але в більшості випадків це невеликий побутовий прилад, від 2 до 5 кг.

Маса і габарити, як правило, залежать від таких факторів як матеріал, можливий обсяг завантажувального лотка для капсул та призначення (домашні та професійні). Складаються такі пристрої з основної частини, де вміщається нагрівальний елемент і резервуар, куди заливається вода, лотка для капсул та підставки для кавника або чашок.

Принцип роботи

Основною перевагою даного типу кавоварок вважається простота управління і швидкість приготування напою, які забезпечуються за рахунок зрозумілою схеми роботи пристрою:

 • необхідно помістити капсулу з потрібним напоєм у відсік для заварювання;
 • включити потрібний режим на панелі управління (звичайні кавоварки мають тільки клавішу «пуск», в професійних може мати кілька режимів для різних напоїв);
 • після натискання пускового механізму спеціальна голка розкриє капсулу і почнеться процес приготування, який триває 1-2 хвилину;
 • гаряча вода під високим тиском проходить через відсік з розкритої капсулою, після чого з ріжка поллється вже готовий напій.

В залежності від ціни кавоварка може бути оснащена різними додатковими функціями і укомплектована додатковими аксесуарами. Середньостатистична капсульна кавоварка може мати такі корисні можливості:

Регулювання кількості порції:

 • Можливість задавати потрібну міцність напою;
 • Автоматизація процесу проколу капсули;
 • Автоматичне очищення відсіку для капсул;
 • Приготування капучіно (при наявності програми для спінювання молока);
 • Індикатор рівня води в резервуарі;
 • Функція «крапля стоп».

Важливо! Незалежно від того чи є в кавоварці функція самоочищення, періодично лоток для капсул, трубку капучинатора, резервуар для води, фільтр і піддон потрібно промивати, щоб уникнути появи неприютного присмаку і запаху кави викликаного скупченням залишків.

Деякі моделі можуть мати і ряд інших поліпшень (світлові підсвічування, різноманітність програм та температурних режимів, можливість управління піддоном). Незалежно від кількості додаткових «спецефектів» принцип роботи капсульної кавоварки завжди залишається однаковим, на якість і смак напою вони практично не впливають.

Що таке капсула для кави машини

Кавові капсули це маленькі резервуари, що нагадують стаканчики, виконані пластику з різної сировини.

Розрізняють пластикові, алюмінієві (з фольги) і комбіновані капсули (в них можуть використовуватися папір, фольга і пластик одночасно).

Також існують одноразові і багаторазові капсули. Одноразові як правило роблять з фольги, вони постачаються запечатаними. Багаторазові капсули це стаканчики з кришечками з харчового полімеру. У ці стаканчики можна засипати каву на свій розсуд, в залежності від ваших смакових уподобань.

Важливо! У багаторазових стаканчиків також є свій ліміт використань, після закінчення якого їх необхідно утилізувати.

Чому багато хто воліє кавоварки капсульного типу

Поширення даного виду кавоварок обумовлено, перш за все, рядом наступних переваг:

 • За рахунок того, що кава зберігається в герметичних упаковках, його смак залишається саме, таким як потрібно і не псується з часом.
 • В капсулах кави не окислюється, що також позитивним чином позначається на смакових якостях;
 • Простота у використанні – навіть новачки, при роботі з капсульної кавоваркою можуть відчути себе справжнім баристой. Відсутність досвіду жодним чином не позначиться на смаку напою.
 • Легкість догляду – мити комплектуючі потрібно приблизно раз в тиждень, але це не складе труднощів, оскільки пристрій агрегату передбачає легкий доступ до всіх його частин.
 • Ціна, щодо спірний фактор, але якщо порівнювати з професійними ріжковими або автоматичними кавовими машинами купити капсульну буде дешевше відсотків на 20.

Говорячи про недоліки таких агрегатів, але їх практично немає, крім одного. Капсульний кава продукт недостатньо поширений в усіх областях. Тому жителям невеликих містечок його доведеться замовляти через інтернет магазини.